Jump to content

Hdc anulat la bmw seria 7 g11 sau se activeaza automat?


alin popescu

Recommended Posts

nu mai exista buton de hdc la bmw seria 7 g11 2016 xdrive. Nu e posibil asa ceva. In carte scrie sa apesi butonul dar din pacate butonul nu exista. La modele noi vad ca l au scos. Sau este alta modalitate de activare?

poate nu ai optiunea ?

Link to comment
Share on other sites

1546966755[/url]' post='2476203']

pai asta ar fi o optiune la offroader. nici macar la suv nu ii vad utilitatea ca si alea merg doar pe asfalt.. ce sa faci cu HDC la un sedan?!

 

adica, nu ar trebui sa te supere.

 

Sunt foarte multe pante pline de gheata d exemplu la susai acolo. Sunt locuri unde este sanius pe jos in panta si chiar te ajuta. Mi se par niste optiuni fara rost altele sincer cum ar fi toate protectiile alea care le au pus acum eu le am pe toate off nu suport sa imi franeze masina cand dau cu spatele etc

Link to comment
Share on other sites

probabil se refera la autohold , cand dai cu spatele usor te poate frana brusc daca incetinesti suficient , eu am HDC , nu l-am folosit nici la susai , am venit cu 2 zile in urma , am urcat pana la cabana ok iar la coborare n-au fost probleme , probabil tu nu ai optiunea,pune vinul sa vedem Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

 

 

personal, nu cred ca a existat vreodata aceasta optiune pentru masinile bmw, altele decat SUV-uri si, probabil, doar pt SUV-urile mari.

 

nu am vazut niciodata o asa optiune pentru seria 7 G11 in configurator.

 

repet, mi se pare si anormal sa existe o asa optiune pentru sedan-uri.

Link to comment
Share on other sites

personal, nu cred ca a existat vreodata aceasta optiune pentru masinile bmw, altele decat SUV-uri si, probabil, doar pt SUV-urile mari.

 

nu am vazut niciodata o asa optiune pentru seria 7 G11 in configurator.

 

repet, mi se pare si anormal sa existe o asa optiune pentru sedan-uri.

 

Din contra, abia acum se pare ca au scos-o sau au facut-o optionala pt modelele cu xdrive. Inainte era standard la toate bmw-urile 4x4. Inca de la E46 xi (care nici nu era xdrive adevarat) era...

 

PS: nici eu nu-i vad utilitatea :)

Link to comment
Share on other sites

Pe g11 nu este deloc am verificat. S a scos

 

Si da am optiune cand dau cu spatele senzorii daca sunt deja la limita si piuie iar eu nu opresc ea franeaza automat pentru a evita coliziunea. Am scos optiunea respectiva cand senzorii sunt plini de gheata de exemplu masina franaeaza de nebuna non stop cand vreau sa ies din parcare de exemplu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.