Jump to content

Seria 5 E39, 1995-2003


Ciupanezu

Recommended Posts

cu improvizati se face orice... eu am zis ce nu este identic cu cea fara facelift si asta include si capota chiar daca sunt doar grilele.
Link to comment
Share on other sites

eu am zis ce nu este identic cu cea fara facelift si asta include si capota chiar daca sunt doar grilele.

 

Vai de capu tau...

 

Deci dupa tine daca difera grilele trebuie schimbata si capota :LMAO:

 

Grilele de facelift au buza mai groasa si iesita putin in afara ..cum am mai zis costa 200 lei noi aftermarket sau tot atata SH OEM. Se schimba in 2 minute ! Capota ( tabla ) e identica , intelegi sau caut link uri poze etc ?? :w00t:

 

La restul modificarilor pentru a trece la facelift nu se face nici o improvizatie , totul e plug& play dar costa !

 

Masina initiatorului acestui topic a fost non facelift din fabrica si transformata in facelift cu piese OEM ( inclusiv stopurile ) ulterior, daca esti curios cauta topicul masinii. Oricum nu cerd ca intekegi ceva ...

 

Nu inteleg de ce dai sfaturi pe topicul asta daca esti pe langa subiect... habar nu ai dar vorbest aiurea.

 

Am vazut ca esti activ pe mai multe topicuri tehnice in ultima perioada... esti unul dintre mecanicii de canapea actuali .

 

te rog , nu-mi raspunde ca nu ma intereseaza ce ai de zis. M-ai lamurit cu capota :D

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

@sax1987 - daca tu cunosti mai bine situatia, scrie frumos, cu poze, cu linkuri. Explica de ce este asa cum spui tu si nu altfel.

 

Nu ataca persoana.

 

P.S. De curand ai fost intr-o situatie identica doar ca tu erai cel "agresat". Tare rau te-ai ofticat atunci...

Link to comment
Share on other sites

Hai nu va mai certati .

Sax poate are si el dreptate dar o parere nu strica niciodata.

Si ca sa nu fiu offtopic , va rog sa imi dati si mie o parere.

Ma bate un gand pacatos ......

Cit sa pun pretul pe o astfel de masina http://www.bmwclub.ro/forums/topic/109499-bmw-520i-aob/

P.S: Sper ca nu deranjez cu nimic daca cer o parere.

Link to comment
Share on other sites

cu improvizati se face orice... eu am zis ce nu este identic cu cea fara facelift si asta include si capota chiar daca sunt doar grilele.

 

tu de unde ai mai aparut habarnitule ??? te mai si contrazici cu un user cu vechime care are un E39 de cand il stiu.

capota este indetica din 95 pana in 2003 ... suna la BMW si intreaba daca nu ma crezi. zi-le sa-ti dea cod la capota din 95 si la aia din 2003

de ce sa o schimbe cu alta identica? doar ca asa i-a zis un plictisit pe un forum ?

Link to comment
Share on other sites

@sax1987 - daca tu cunosti mai bine situatia, scrie frumos, cu poze, cu linkuri. Explica de ce este asa cum spui tu si nu altfel.

 

Nu ataca persoana.

 

P.S. De curand ai fost intr-o situatie identica doar ca tu erai cel "agresat". Tare rau te-ai ofticat atunci...

Pai i-am zis frumos in primul post ! N-a inteles nimic !

 

Situatia nu era identica ... si ce mi-a transmis acel user mie nu e tot una cu ce zis eu mai sus ...

 

Hai nu va mai certati .

 

Nu se cearta nimeni , n-ai cu cine :laugh: si n-are nici o deraptate , vorbeste pe langa !

Link to comment
Share on other sites

Mai intai refuleaza cu un limbaj badaran dupa ma informeaza ca nu doreste replica. Doamne ce oameni si ce educatie. Dupa mai apare unul cu acceasi atitudine chiar si mai badaran .

Ma rog poate se potriveste capota bravo copii am inteles fac mia culpa.

Facetiva frate forumul vostru cu botzi si vorbiti acolo tot ce vreti voi fara mai scrie nimeni...

 

Cat despre capota

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD11&mospid=47537&btnr=41_0057&hg=41&fg=35

 

S a produs un tip de capota pana 03/1998 cu codul 41618238592 dupa sa produs cu acelasi cod 41618238592 from 03/1998. Dar e usor sa jignim sa tipam sa refulam... ma rog trageti si voi concluzi. Am impresia ca unii cred ca forumul asta e casa lor si un nou venit le invadeaza mediul lor. Eu nu neg ca se potriveste dar e clar ca o diferenta exista

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

Deci sunt doua capote diferite cu acelasi cod ? asta vrei sa spui ? :laugh:

 

In 03/1998 inca erau nfl :hyper: deci te inseli !!

 

Prin 08/1998 s-au facut ceva schimbari dar nu de estetice ! M52 a devenit dubluvanos si ceva la partea electrica !

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

similea, sax are dreptate si nu trebuie sa ii iei acest drept doar pentru faptul ca aveti voi ceva de impartit !

pe acest forum trebuie sa primeze intai calitatea si corectitudinea informatiilor si apoi prieteniile si antipatiile.

 

S a produs un tip de capota pana 03/1998 cu codul 41618238592 dupa sa produs cu acelasi cod 41618238592 from 03/1998.

 

tu iti dai seama ce ai scris ? vorbesti despre doua piese identice !!!! de ce faci circ si insisti sa te faci de ras ?

accepta realitatea si nu mai dezinfoma membrii acestui forum !

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

Robitza, vorbesti prostii si faci EXACT ce ma acuzi pe mine ca as face. Am obaservat ca deprinderea asta gen "ia sa critic ca io-s distept, pentru ceva ce io nu fac, dar de fapt fac duduind constant" e comuna la multa lume pe aici.

 

Oleaca de gandire inainte nu strica. Ca sa te lamuresti, ca am avut, totusi, un ton prea acid, iti spun ca eu sunt in relatii de la bune spre foarte bune cu Sax si mai departe scrie-n carte. Ca el vrea sa straluceasca, e treaba lui. Asa ne place sa dam cu oistea in gard de numa numa...

 

a, si ontopic: am schimbat 3 capote la rabla, fara sa stiu dde unde vin si toate s-au potrivit, la linie. asa si grilele, tot potriveala, pur si simplu arata putin diferit.

Link to comment
Share on other sites

ihearto pe tine ce te doare azi ? :popcorn:

 

 

Eu n-am descoperit nimic.... malasorte se poarte de parca a facut descoperirea secolului :LMAO:

 

Citesse de la inceput ca nu-i greu :D tu nu vezi ca aberatii spune pe aici ?

 

edith : scuze..eram obisnuit cu userul de dincolo ..am corectat :rofl:

 

Roby ;

 

Ihearto e hater de treaba , serios ! :angel:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Robitza, vorbesti prostii si faci EXACT ce ma acuzi pe mine ca as face. Am obaservat ca deprinderea asta gen "ia sa critic ca io-s distept, pentru ceva ce io nu fac, dar de fapt fac duduind constant" e comuna la multa lume pe aici.

 

Oleaca de gandire inainte nu strica. Ca sa te lamuresti, ca am avut, totusi, un ton prea acid, iti spun ca eu sunt in relatii de la bune spre foarte bune cu Sax si mai departe scrie-n carte. Ca el vrea sa straluceasca, e treaba lui. Asa ne place sa dam cu oistea in gard de numa numa...

 

a, si ontopic: am schimbat 3 capote la rabla, fara sa stiu dde unde vin si toate s-au potrivit, la linie. asa si grilele, tot potriveala, pur si simplu arata putin diferit.

 

si totusi informatia utila pe care o transmiti in acest topic este sau nu in concordanta cu ce a afirmat sax si eu ?

n-am nimic cu tine si cu knowledge-ul tau ... nu am inteles totusi de ce l-ai repezit pe sax pentru ca a incercat sa ofere o informatie adevarata si sa infirme informatia eronata cu care incearca malasorte sa indoctrineze userii.

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

DAca are acelasi cod nu inseamna ca e exact acelasi produs de aia da up to 03/98 si from 03/98 in acel an s a schimbat ceva dar produs a ramas cu acelasi cod. VA cred ca se potrivesc fara probleme si nu vreau sa creez nici un fel de discutii intre membri doar ma deranjat tonul deplasat a celor 2 membri care au binevoit sa ma ia peste picior si in sictir. Cu stima

ps nu m am facut de ras am demostrat ca s au produs 2 tipuri de capote pentru e39 iar daca tu tot nu vrei sa intelegi e fix problema ta... realoem arata clar ca lumina zilei.Up to 03/08 si From 03/08.....

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

Si pe mine ma deranjeaza greselile tale gramaticale.

Daca au acelasi cod, inseamna ca e acelasi produs. IDENTIC ! Tu chiar nu vrei sa intelegi ?

Nu pentru ca sunt patit la masina mea cu un intinzator care avea acelasi cod era up to si from si nu s a potrivit si am zis la fel pe vremea aia ca e o prostie acelasi cod merge domne si am platit de 2 ori manopera pe prostia mea. Daca scrie from si up to ceva s a schimbat.... dar acel ceva e posibil sa nu influenteze atat de mult incat sa nu se potriveasca. DAca te deranjeaza numai citi. Scriu in graba nu stau sa verific de 1000 de ori greselile de scriere si eu zic ca se intelege destul de clar mesajul. Aici am incheiat si orice alta replica nu o voi mai comenta. te comporti ca un copil

Ps m am interesat la un prieten care are dezmembrari si intr adevar se potrivesc dupa toate e39 asa ca imi cer scuze daca am dezinformat pe cineva

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si cat de greu este de schimbat? A incercat cineva asta, este complicat daca o faci singur sau trebuie mers la service? Am gasit tutoriale pe net, dar mi s-a parut oarecum dificil.

 

De asemenea daca stie cineva de unde as putea sa iau unul care sa se si potriveasca. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.