Jump to content

Piese BMW


oSerX

Recommended Posts

  • 1 month later...
astia de la auto transilvaia au cerut 2000 euro omniasigului pentru unitatea de dynamic drive la e65. eu zic ca e mult, stie cineva cat e aproximativ? pretul real ?

Salutare,

imi spune-ti si mie va rog unde gasesc o toba finala pentru e46 318i 2001 de 118 cp, sau makar ce alta toba as putea pune care sa se potriveasca cu caracteristicile tehnice ale masinii?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
astia de la auto transilvaia au cerut 2000 euro omniasigului pentru unitatea de dynamic drive la e65. eu zic ca e mult, stie cineva cat e aproximativ? pretul real ?

Salutare,

imi spune-ti si mie va rog unde gasesc o toba finala pentru e46 318i 2001 de 118 cp, sau makar ce alta toba as putea pune care sa se potriveasca cu caracteristicile tehnice ale masinii?

daca vrei una second..dar ff.buna da-mi un mesaj...eu am pus 2 tobe la masina mea si am ramas cu cea originala de pe un E46 318 ci

Edited by karatemaster
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Filtru de aer Mann 42 de lei de la Bogman Auto. :twoup:

 

 

bun pret

eu cred ca am dat dublu

 

:twoup: daca nu verifici inainte :D

 

pt cei care au nevoie Filltru polen ..cu carbon mann 95 ron e un magazin in targ ..mai ieftin de atata la cel cu carbon nu amgasit ..de obicei e 125 ron

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

eu am schimbat saptamana asta toate filtrele (ulei, benzina, polen, aer) si uleiul 5W40 la Filaret... plus completare antigel...

am dus masina, au pus totul de la ei (piese originale BMW) si m-a costat aproape 740 RON (inclusiv manopera)... spun aproape, pt ca am mai schimbat si "ariciul" sau "piesa cu tepi" (o rezistenta de climatizare, in fond) care nu a fost decat vreo 500 ron (+TVA si manopera)...

mi se pare ok, in conditiile in care uleiul e cam 60 ron/l (+TVA), iar filtrele sunt o caruta de bani si alea (btw filtrul de polen e d-ala cu carbon, cica...)

iar ceea ce m-a incantat cel mai mult (ca de fiecare data, de altfel) e ca mecanicul meu mi-a curatat cu jetul de aer comprimat compartimentul motor de praf, frunze, si alte nebunii care mai erau pe-acolo...

bafta maxima tuturor !

Link to comment
Share on other sites

eu am schimbat saptamana asta toate filtrele (ulei, benzina, polen, aer) si uleiul 5W40 la Filaret... plus completare antigel...

am dus masina, au pus totul de la ei (piese originale BMW) si m-a costat aproape 740 RON (inclusiv manopera)... spun aproape, pt ca am mai schimbat si "ariciul" sau "piesa cu tepi" (o rezistenta de climatizare, in fond) care nu a fost decat vreo 500 ron (+TVA si manopera)...

mi se pare ok, in conditiile in care uleiul e cam 60 ron/l (+TVA), iar filtrele sunt o caruta de bani si alea (btw filtrul de polen e d-ala cu carbon, cica...)

iar ceea ce m-a incantat cel mai mult (ca de fiecare data, de altfel) e ca mecanicul meu mi-a curatat cu jetul de aer comprimat compartimentul motor de praf, frunze, si alte nebunii care mai erau pe-acolo...

bafta maxima tuturor !

Scump, foarte scump. Aproape dublu fata de ce ar fi iesit cu materiale de calitate cumparate de pe piata.

Edited by avlad
Link to comment
Share on other sites

Piesa cu tepi a fost cam scumpa, in rest preturi decente.

Uleiul si filtrele plus manopera se pot schimba lejer cu 500 de lei. Iar piesa cu tepi a fost cam de 3 ori mai scumpa. :twoup:

In fine, avem un topic despre provenienta pieselor, fiecare stie ce e mai bun pentru el. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Piesa cu tepi a fost cam scumpa, in rest preturi decente.

e doar 87 euro fara TVA... mai puneti si manopera...

la AB e si mai scumpa, daca va pasioneaza domeniul :twoup:

in plus, cu "materialele de calitate de pe piata" nu ma prea joc, prefer sa dau un ban in plus dar sa stiu ca sunt originale, cu codul producatorului pe ele...

asta e...

succes !

Link to comment
Share on other sites

Cateva preturi pentru schimbul de ulei E46 - 320d/2004 (includ TVA)

 

Bozon - Splaiul Unirii 144 (langa facultatea Dimitrie Cantemir)

- ulei Castrol Edge 5/30: 50 lei

- f. ulei Mann: 45 lei

- f. combustibil Mann: 120 lei

- f. aer Mann: 80 lei

- f. polen (carbune activ) Mann: 100 lei

 

Targ vitan - Cladirea noua (are multe filtre la intrare)

- ulei original BMW 5/30: 40 lei

- f. ulei Mann: 40 lei

- f. combustibil Mann: 110 lei

- f. aer Mann: 75 lei

- f. polen (carbune activ) Mann: 95 lei

 

 

D&G - Bdul 1 Decembrie 1918, nr. 9d

- ulei Castrol Edge 5/30: 60 lei

- f. ulei Mann: 50 lei

- f. combustibil Mann: 135 lei

- f. aer Mann: 95 lei

- f. polen (carbune activ) Cortego: 80 lei

 

Am ajuns si la Auto Total ul de langa Sp. Militar dar s-a desfiintat :twoup:

Deci, cele mai bune preturi le-am gasit in Targul Vitan, poate mai stie cineva un mag. cu preturi bune ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.