Jump to content

Ce tractiune preferati?


Sher

ce tractiune preferati?  

792 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

NICIODATA nu am sa-mi mai iau masina cu FWD, cea mai mare prostie.

 

Nu este chiar asa.Poate nu o sa crezi dar unii isi cumpara cabrio si merg iarna cu el.

Deci oameni si oameni...

atâta timp cât nu merg decapotat iarna cu el mi se pare ceva foarte normal. Dacã merg iarna pe zãpadã decapotat atunci o dau În altele...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
... cu cerculetele nu ma impac, nu le vad utilitatea.

 

Si sa dai din fund ca disperatu' doar ca sa procreezi - cand de fapt nu vrei sa procreezi - e cam aceeiasi chestie, nu are legatura cu utilitatea... Dar tot o faci ca e... fun :)

 

RWD, AWD, bune. Cert e ca FWD sucks. Am FWD, am si ceva caluti, insa cand o calc in viraj, ma arunca in subvirare de imi ia tot cheful...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
... cu cerculetele nu ma impac, nu le vad utilitatea.

 

Si sa dai din fund ca disperatu' doar ca sa procreezi - cand de fapt nu vrei sa procreezi - e cam aceeiasi chestie, nu are legatura cu utilitatea... Dar tot o faci ca e... fun :lol:

 

poti alege sa nu dai tu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fac sub 10 000 km/an.

RWD DieHard Fan !

Urasc tractiunea fata, e suficient sa vad/aud ca masina e FWD si nu ma mai intereseaza ce putere are ce fabricant e sau orice alta data despre ea.( am condus masini fwd de la 30 cai la 150 insa cea mai rea masina a fost Passat 2001 1,9 tdi, onest vorbind, ar fi fost mai distractiv sa ma spanzur decat sa o conduc, norocul meu a fost ca a trebuit sa fac doar 14 km cu ea).

Banuiesc ca cineva ce foloseste masina mai mult pentru utilitate decat altceva si locuieste intr-o zona de deal/munte unde e foarte frig ar trebui sa se indrepte spre 4x4...

Nici eu nu inteleg rostul cerculetelor si a burnout-urilor, insa de powerslide nu ma pot vindeca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Am condus doar cu tractiune spate.Bine, am condus si cu fata si 4x4 da pe distante scurte.(nu mai mult de 100 km).

Chiar daca la 18 ani toti mi-or zis ca o sa am probleme cu Opelu Omega ce l-am avut, m-am descurcat bine si pe timp de iarna.Fac cam 35.000 poate si 40.000 de km pe an.Pana acum nu am intampinat in 3 ani probleme mari datorate tractiunii spate.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.