Jump to content

Bec Pozitie Angel Eyes


d0ru

Recommended Posts

eu am schimbat becul si a fost un chin, ca am mers la ghici, trebuie cu un ac sa faci in dreptul acelor pucte de pe bec ,cele care tin becul in soclu sa faci niste tesituri prin care sa pota trece ce le doua puncte de pe bec mie mi sau ars becurile si m-am chinuit sa le scot am pus unele de 21w si am facut o prostie ca se incalzesc mai mult da cat cele de 10w cat sunt cele initiale si sa topit putin oglinda langa bec acum vreau si eu sa pun leduri

bec_angel_ayes.bmp

Link to comment
Share on other sites

culori mai spre xenon nu sunt? imi faci o poza te rog, daca poti, sa vad daca merita sa le sparg OEM-urile.

 

 

ok maine am sa fac niste poze,mie i-mi place cum se vede, lumina tip neon nu prea da bine cu E39 ,parerea mea!

 

 

Pozele?

 

Este cu telefonul dar eu zic ca se vede ca sunt mai puternice decat cele 0EM si nu costa nici mult 50 ron plus ca dureaza ca un bec normal nu se ard ca cele cu led <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Eu am schimbat becurile foarte usor :) defapt m`am chinuit un pic la inceput sa il scot normal pe langa oglinda dar am vazut k nu merge si am incercat altfel .

 

Se rupe plasticul topit din poza de pe ambele parti si iese foarte usor suportul din plastic cu tot cu bec si ramane oglinda , sigur asa se schimba :lol: este cel mai usor , apoi daca credeti k este nevoie lipiti cu ceva la loc chiar un pic , dar nu cred k se misca chiar daca nu este lipit

Link to comment
Share on other sites

daca ai incercat sti bine k nu iese din cauza la punctele de pe margine , si nu rupi nimica , plasticul ala a fost topit k un fel de lipici ...asta e parerea mea , asa e mai usor :) fiecare face cum crede k e mai ushor

 

Nu e mai uºor sã ÎnvârÞi soclul fãrã sã rupi nimic?

 

am incercat sa fac niste poze , dar nu sunt prea clare ... nu e rupt nimik , iar suportul becului nu se misca deloc pt k are garnitura

Edited by Dariusel
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Am schimbat si eu becurile la pozitie.

Initial am vrut sa schimb tot soclu' cu ceva pe leduri, insa pretul foarte mare (200 ron +) m-a facut sa caut bec original. Am gasit la diverse preturi incepand de la 1.5 ron pana la 40 ron si am ales in final un set de PHILLIPS la 15 ron bucata. Becurile date jos (CU CHIN) au fost de 5w si am ales unele de 10w ce ofera o lumina foarte puternica chiar si pe timp de zi.

parerea mea ca nu se merita sa luati dp net tot felul de leduri sau elemente de tuning pt angel eyes, pt ca cu minimul de investitie puteti ajunge la o lumina foarte puternica

post-33098-0-87536600-1318742906_thumb.jpg

Edited by tho_klan
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Becul se desface usor din soclu dar nici la mine nu iese din cauza punctelor laterale ale becului, oglida are orificiul prea mic pt bec. Si daca ii polizezi punctele laterale cum mai sta fixat in soclu cand il pun inapoi? Cele blue vision se vad mai albastru? Ca as vrea sa iau ceva care sa nu aiba tenta galbena ca si cele oem, ceva mai spre alb - rece.

 

 

Nu este nevoie sa polizezi ..... Oglinda are un singur orificiu pe unde scoti punctele laterale ale becului pe rand

Link to comment
Share on other sites

Atentie Led Marker e ok, dar depinde de care. eu am luat "super bright LED" si is de 3W, se vad destul de slab, dar exista tot LED marker de 6W sau de 10W.... probabil ca cele de 10W merita :). Oricum exista si diferenta de pret intre ele... au preturi intre 200 de lei si 350 de lei..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

ultima varianta e cea profesionala

 

dar tipul de bec care vine in angel eye este BA9S -> 12v 10W

 

tot din astea sunt si la iluminarea de pe tavan individuala (cele rotunde)

 

la mine s-a ars si nu am vrut sa dau 800 de mii pe bec si soclu de angel eye si pe moment am luat becu de acolo

 

http://www.xenonline.ro/produse.html

 

bec tip T10 ai in portbagaj cel de sub luneta

 

Unde gasesc si eu becuri cu soclu pentru angel eye (am facut niste megarii si am stricat oglinda la soclu)

Edited by DGDanyel
Link to comment
Share on other sites

Ale mele sunt de 10w din fabrica. Intrebare: daca pun de 15W sau 20W normale nu led oare o sa se supraincalzeasca si sa-mi topeasca ceva pe acolo ? As pune tot de 10W dar in incercarea de a scoate becul prin fata am cam zgariat oglinda si mi-e ca o sa se vada mai sters ca inainte :( Ce ziceti ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cea mai simpla varianta de a schimba becurile de Angel Eyes arse :

- Se taie cu un cutter sau sfic plasticul topit de pe corpul soclului (la remontare am folosit silicon cald pentru a fixa la loc)

- Se trage afara soclul si se schimba becul (in felul asta nu exista nici un risc de a strica oglinda)

 

Tipul becului H10W, 12V 10W, nimeni nu recomanda a se pune vataj mai mare pentru ca se incinge foarte tare si poate topi plasticul din jur.

Becuri se pot gasi la philips-shop.ro la seturi de 10 sau la bucata eu am luat ieri de la Bennett Auto de pe Lizeanu cu 10 Ron unul Narva Halogen.

Recomand shimbarea celor doua becuri chiar daca unul este bun pentru ca va fi o diferenta intre ele si curatarea oglinzii cu o carpa moale, la mine erau pline de praf.

post-1344-0-13583000-1374225943_thumb.jpg

post-1344-0-09240600-1374225950_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...

Cea mai simpla varianta de a schimba becurile de Angel Eyes arse :

- Se taie cu un cutter sau sfic plasticul topit de pe corpul soclului (la remontare am folosit silicon cald pentru a fixa la loc)

- Se trage afara soclul si se schimba becul (in felul asta nu exista nici un risc de a strica oglinda)

 

Tipul becului H10W, 12V 10W, nimeni nu recomanda a se pune vataj mai mare pentru ca se incinge foarte tare si poate topi plasticul din jur.

Becuri se pot gasi la philips-shop.ro la seturi de 10 sau la bucata eu am luat ieri de la Bennett Auto de pe Lizeanu cu 10 Ron unul Narva Halogen.

Recomand shimbarea celor doua becuri chiar daca unul este bun pentru ca va fi o diferenta intre ele si curatarea oglinzii cu o carpa moale, la mine erau pline de praf.

Mi s-a ars becul de 10 w(pozitie care face sa lumineze cerculetele) de la angel eyes si am intampinat dificultati in a-l scoate din soclu din cauza ,,urechiuselor" de pe soclul becului, ce nu treceau de oglinda. Confirm ca a trebuit sa tai lipiturile de pe soclu cu ajutorul unui briceag foarte ascutit si al unui ac incins. Se desface usor daca ai rabdare. Este singura varianta sigura pentru a nu deteriora oglinda becului! ,,Urechiusele" de pe be bec au rolul lor de a imobiliza becul in fasung, asa ca nu va recomand sa le polizati sub nicio forma. Multumesc Bogdan pentru pont!

Edited by Closcutz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.