Jump to content

Normele de poluare la BMW


EugenD

Recommended Posts

ATENTIE pt cei care intentioneaza sa-si aduca masini euro 1,2,3, din 15 decembrie taxa de prima inmatriculare se va TRIPLA, asta doar daca va fi aprobata de Bruxelles... au anuntat azi la stiri!

Mama ei de campanie electorala......si Tariceanu

Link to comment
Share on other sites

pai ce sa-i faci. legea care trebuia sa elimine taxa asta sta pe vreun birou de vreo 2-3 luni, nu se mai uita nimeni pe ea, dar cand a fost vorba sa o mareasca gata, miercuri a zis si joi a facut. se misca repede cand trebuie sa primeasca bani cei de la stat, macar nu trebuia sa ne mai amageasca ca o elimina, dar bine zis campania electorala face multe promisiuni.
Link to comment
Share on other sites

Mama lor de hoti!!!! D'asta nu merg eu la vot, niciodata. Pe oricine as alege, tot nu am nimic de castigat, eu, ca om de rand, tot leprele alea mari o duc bine si totul se face in favoarea lor. Romaniaaa trezeste-te!!! Asta se numeste distrugere a pietei auto sh... Ei nu au vazut si partea buna, la taxa de pana acum? O gramada de bani le-a intrat in buzunar, ca si-au permis multi sa-si aduka o masina buna. "Poporul tipa, guvernul se mangaie pe burta..."

 

S-auzim de bine!!!

Link to comment
Share on other sites

pai ce sa-i faci. legea care trebuia sa elimine taxa asta sta pe vreun birou de vreo 2-3 luni, nu se mai uita nimeni pe ea, dar cand a fost vorba sa o mareasca gata, miercuri a zis si joi a facut. se misca repede cand trebuie sa primeasca bani cei de la stat, macar nu trebuia sa ne mai amageasca ca o elimina, dar bine zis campania electorala face multe promisiuni.

nici macar nu cred ca a stat pe vreun birou, a fost doar o momeala inainte de alegeri, sa mai pacaleasca lumea sa mai poata fura inca 4 ani...si uite ca au pacalit-o si drept rasplata uite ce fac... :)

Link to comment
Share on other sites

Si uite ca a trecut si RAR-ul!:) Euro2, fara probleme.

O mica intrebare offtopic : ce ulei de motor recomandatzi la baba mea din 92? Multam'.

 

 

S-auzim de bine!!!

 

 

bmw 318 10.1993 motor M43 pe lant...cond motor 184E2 mi-au scos-o euro 1 :) ce as mai putea face?

 

 

sunt zeky.....v-am zis acum cateva zile ca bmw-ul meu 318i din 10/93 motor M43 cod 184E2 mi-a scos-o rarul euro 1.....e uite ca am fost la rar aici la buc si am cerut explicatii si sa imi arate cum au putut sa o treaca euro 1 si dupa ce norme si criterii au scos-o asa......nu stiau ce sa mai zica si au zis ca cei de la slatina, olt unde am facut eu rar-ul cand au trimis datele catre ei (bucuresti) au trimis cu codul motor 184 E1 si ca daia au dat euro 1.....si eu le-am zis ....ma cumsa fie 184E1 daca ea e 184E2 haide-ti afara sa vedeti masina ......au venit , au vazut si au zis ca cei de la slatina au facut greseala asta si auu trimis datele gresit, insa eu cred ca le-au trimis intentionat gresit, dupa care am sunat la slatina si le-am zis ca nu ai trimis datele bine si ei mi-au raspuns ca le-au trimis si in urma datelor trimise de iei bucurestiul a dat norma de euro 1...le-am zis ca sunt la buc in momentul ala exact la rar si ca cei de aici s-au convins ca este euro 2....si sa verifice incaodata datele trimise ca altfel ajungem in instanta.....s-au dus au mai verificat odata si imi zice dupa 10 min......aveti dreptate a fost o eroare in sistemul nostru blablabla si au modificat ....ieri am luat cartea masinii de la ei cu norma de poluare euro 2 si luni o sa platesc taxa.....daca taceam din gura eram bun de plata cu 400 de euro in plus....pun pariu ca multi altii au mai patit-o asa.......o sa postez tot ce am scris aici insa as vrea sa postez de pe celalat username pe care l-am uitat...insa parola o mai stiu......ms mult ca ai stat sa citesti tot ce am scris aici si sa imi zici in ce topic sa pun tot romanul asta......zbye

Link to comment
Share on other sites

Si uite ca a trecut si RAR-ul!:) Euro2, fara probleme.

O mica intrebare offtopic : ce ulei de motor recomandatzi la baba mea din 92? Multam'.

 

 

S-auzim de bine!!!

 

 

bmw 318 10.1993 motor M43 pe lant...cond motor 184E2 mi-au scos-o euro 1 :) ce as mai putea face?

 

 

sunt zeky.....v-am zis acum cateva zile ca bmw-ul meu 318i din 10/93 motor M43 cod 184E2 mi-a scos-o rarul euro 1.....e uite ca am fost la rar aici la buc si am cerut explicatii si sa imi arate cum au putut sa o treaca euro 1 si dupa ce norme si criterii au scos-o asa......nu stiau ce sa mai zica si au zis ca cei de la slatina, olt unde am facut eu rar-ul cand au trimis datele catre ei (bucuresti) au trimis cu codul motor 184 E1 si ca daia au dat euro 1.....si eu le-am zis ....ma cumsa fie 184E1 daca ea e 184E2 haide-ti afara sa vedeti masina ......au venit , au vazut si au zis ca cei de la slatina au facut greseala asta si auu trimis datele gresit, insa eu cred ca le-au trimis intentionat gresit, dupa care am sunat la slatina si le-am zis ca nu ai trimis datele bine si ei mi-au raspuns ca le-au trimis si in urma datelor trimise de iei bucurestiul a dat norma de euro 1...le-am zis ca sunt la buc in momentul ala exact la rar si ca cei de aici s-au convins ca este euro 2....si sa verifice incaodata datele trimise ca altfel ajungem in instanta.....s-au dus au mai verificat odata si imi zice dupa 10 min......aveti dreptate a fost o eroare in sistemul nostru blablabla si au modificat ....ieri am luat cartea masinii de la ei cu norma de poluare euro 2 si luni o sa platesc taxa.....daca taceam din gura eram bun de plata cu 400 de euro in plus....pun pariu ca multi altii au mai patit-o asa.......o sa postez tot ce am scris aici insa as vrea sa postez de pe celalat username pe care l-am uitat...insa parola o mai stiu......ms mult ca ai stat sa citesti tot ce am scris aici si sa imi zici in ce topic sa pun tot romanul asta......zbye

 

 

 

Gata mi-am recapatat parola si username-ul.....xxl, nu am stiut cum sa procedez si ti-am si scris in mail ca mi-am uitat username-ul, nimic nu a fost facut cu intentie, cat despre taxa auto tin sa va precizez ca daca nu exista acest forum nu eram asa convins ca am dreptate si poate ma lasam pacalit, aici m-am putut documenta asa cum a trebuit va multumesc tuturor. Aici se gasesc oameni seriosi. Sa auzim de bine, in cateva ore o sa ma duc sa platesc taxa de mediu si am scapat SPER. :)

Link to comment
Share on other sites

inca un roman fericit !

 

 

 

xxl, mi-ai fost de mare ajutor...ms mult

 

 

 

0T-10-ZEK......inca o pisicuta inmatriculata.......am scapat de stres....sa ii mai pun angel eyes si xenon si niste jante pe 17 si gata....in rest nu vreau sa ii mai fac nimic...sa auzim de bine. :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Am tacut de fiecare data si guvernul a zis "hai sa le mai bagam niste taxe, ca romanu' e prost si accepta!" Ne vrem si noi drepturile ca cetateni ai UE, pt ca d'asta am aderat si suntem cu totii egali in drepturi, chiar daca unu e german, altu' francez, altu' italian, altu' spaniol. Suntem in UE, pai trebuie sa avem aceleasi drepturi ca toti cetatenii din UE. Sa nu ne bage noua Tariceanu, Logan-ul pe gat, ca aia nu e masina si nici nu face banii care-i dai pe ea. Am vazut logan din 2004 rupt in doua de rugina si "rabla" mea din 92 nu are strop de rugina. La logan ABS-ul e optional, acum in 2008???? Sa fim realisti si sa facem ceva, ca altfel, guvernul are banu si romanul are groapa... Ne gasim in Bucuresti!!! O sa anunt cati suntem de la Braila.
Link to comment
Share on other sites

salutare

Sunt nou pe aici si as avea o intrebare....asupra normei de poluare. Am un 318 al carei cod vin este ka92326.In brief apare pe undeva o data (1990.08.23 )iar prima inmatriculare este in martie '94.poate sa imi explice cineva cind a fost facuta masina asta si ce norma euro are? Citesc de vreo 3 zile si nu mam lamurit deloc.

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.