BMWClub: Bataie cocalareasca in intersectie - BMWClub

Jump to content

• 8 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Bataie cocalareasca in intersectie Pai de aia ca am BMW! :( Rate Topic: ****- 3 Votes

#41 User is offline   supras_clan 

• Membru
  • Group: Members

Posted 28 October 2009 - 14:29

Taranul de oras e cel mai prost animal
0

#42 User is offline   Cristi.MD 

• ...

Posted 28 October 2009 - 14:51

poleposition: astazi si ieri din unguri si ciori vad ca nu o lasi...
0

#43 User is offline   marius_eugen 

• Începător
  • Interests:BMW fan

Posted 09 November 2009 - 21:58

Da , uite ca si eu sunt deranjat de atitudinea lui fata de hip-hop-ul romanesc ( Puya , Parazitii si BUG Mafia ) . Ascult cateodata muzica , nu neaparat cand sunt in toane bune , dar nu are rost sa-i amesteci cu manelistii ! Ca nu suportati manelele va inteleg ca nici eu nu le suport , desi e libertate si democratie si fiecare asculta ce vrea cat timp nu deranjeaza pe ceilalti , DAR daca mai bagi si hip-hop-ul la "interzis" , apai ce vrei sa ascultam cu totii Bambi si Blondi ?
Majoritatea cu ceva echipamente in masina asculta hip-hop , indiferent ca este local sau international si nu-i poti numi pe toti cocalari . Poate ca de la o varsta ajung sa te deranjeze mai multi , dar gandeste-te si la cei tineri , care vor sa simta libertatea de a asculta orice doresc ,chiar si in limita bunului simt .

Referitor la topic , am trecut si eu prin cateva situatii "delicate" , in care nu mai conta care avea dreptate , ci care reactiona mai repede sa se apere . Eu recomand tuturor sa aiba un instrument de aparare in masina , nu sa-l foloseasca , ci "doar in caz" . Sunt prea multi nenorociti , care nu stiu decat legea pumnului si o aplica cu orice ocazie .

This post has been edited by marius_eugen: 09 November 2009 - 21:58

0

#44 User is offline   el_fefe 

• Începător

Posted 16 November 2009 - 10:05

View PostWeTe, on 14/Oct/2009, 17:07, said:

Cele mai proaste animale, curva, oaia si cocãlaru'.

Oaia n`a avut alta optiune. :)
0

#45 User is offline   bmw318ci 

• Membru

Posted 16 November 2009 - 10:21

View Postaditza85, on 15/Oct/2009, 00:04, said:

As fi fericit daca ar primi chiar vreo 30 de zile de arest (sunt drastic !) sa il rada in cap :) . Normal ca trebuia sa depaseasca pe banda intai ca doar el are cai putere.

dar de ce sa ii tina in arest sa le dea de mancare si sa consume curent si alte utilitati din banii pe care noi ii platim impozit?
Sa ii impuste ... un glontz costa 9$
Sunt de aceeasi parere cand vine vorba de criminali , violatori , pedofili si mai sunt cateva categorii!

View Postzorin70, on 15/Oct/2009, 21:27, said:

View Postaurelian0408, on 15/Oct/2009, 20:58, said:

View Postpaul, on 15/Oct/2009, 00:31, said:

, sunt indivizi care considera ca daca au semnalizat gata, esti obligat sa-l lasi sa treaca.
Pur si simplu nu stiu sa circule. Am intalnit destui in trafic.

adevarat!! sunt f multi care CHIAR CRED ca daca dau semnal, gata, pot sa faca ce vor!

Mai stii poate pana acum au circulat numai la turci sau la arabi.

Si n ati vazut in Egipt...Cairo cum se circula...cautati pe youtube...
0

#46 User is offline   marius_eugen 

• Începător
  • Interests:BMW fan

Posted 19 November 2009 - 10:15

Un glont costa mai putin ! Apoi daca-i pui in linie si tragi cu o pusca , poti trozni vre-o 2-3 deodata !
0

#47 User is offline   Catalin.KHL 

• Senior

Posted 23 November 2009 - 20:32

View Postcalinbmw2000, on 14/Oct/2009, 22:36, said:

On topic ......Cioban cat casa ..

Sa va spun si eu o intamplare la care am luat parte ....

Am patit si eu o faza aproape la fel ,dar fara pagube materiale ..Sa intamplat la o interesectie semaforizata ,fiind noapte semafoarele erau oprite si cum este normal in astfel de situati se recurge la respectarea semnelor de circulatie corespunzatoare acelei intersecti.Se intampla ca eu sa vin de pe drumul cu prioritate ,iar din dreapta vine ciobanul cu un Mercedes.Eu aveam intentia sa intru in intersectie dar in acelas timp l-am observat pe cioban ca vine cu viteza ,am crezut ca va opri in final si imi va da prioritate ,da de unde el venea cu tupeu si in ultimul moment am apucat sa franez brusc si am evitat impactul ...ii dau cateva claxoane sa se trezeasca iar baiatul deranjat, se opreste in mijlocul drumului si vine spre mine pus rau pe scandal ,enervat la culme cum eram mam dat si eu jos din masina ...cand a vazut ca ma dau si eu jos din masina sa mai calmat putin.Dupa vreo 2 minute de bla..bla..bla.. a inteles ciobanul ca a gresit vazand semnul atasat pe stalp (rombul de culoare galbena), care indica prioritate pe sensul meu de mers,precum si semnul cedeaza trecerea ,care nu la observat cand a intrat in intersectie.... :lol:
Spre binele lui nu ne-am luat la bataie .... :)
Si eu am in masina o unealta telescopica care mangaie asa placut :D ..dar aia numai in cazuri extreme :) ...

Oricum la o faza dinasta care se petrece foarte rapid, nu mai ai timp sa te gandesti la ce unelte ai in masina ....dai din ''fundul gradini'' si l-ai calmat :)

Avand in vedere criza asta economica ,si oameni mai stresati decat ar fi normal ,va doresc sa nu luati parte la asemenea evenimente ......

Numai bine ...

adevarul ca prostia e mare rau unii cred ca au prioritate dupa marca de la masina :)
0

#48 User is offline   andrei™ 

• Pasionat

Posted 23 November 2009 - 20:35

View Postsupras_clan, on 28/Oct/2009, 14:29, said:

Citat din Parazitii. :)
0

#49 User is offline   Catalin.KHL 

• Senior

Posted 23 November 2009 - 22:50

View Postandrei™, on 23/Nov/2009, 20:35, said:

View Postsupras_clan, on 28/Oct/2009, 14:29, said:

Citat din Parazitii. :)

mare dreptate au ..... :lol:
0

#50 User is offline   andrei™ 

• Pasionat

Posted 23 November 2009 - 22:53

Da. Si in alte privinte.
0

#51 User is offline   dr.touring 

• Pasionat
  • Interests:LED

Posted 22 December 2009 - 01:19

Jos palaria :) ...
0

#52 User is offline   fantozzi007 

• Membru

Posted 22 December 2009 - 09:00

Cu un asemenea comportament nu dureaza mult pana isi gaseste nashu. I-as fi dat 2 bile in cap sa ma tina minte toata viata lui. Suna prostesc sa ai pistol sau spray in masina, dar uite dovada vie ca in Romnaia este nevoie si de asa ceva; trebuie sa te aperi de asemenea specimene in vreun fel. Nu stiu cum as reactiona daca as fi "atacat" de un asemenea cocalar, daca as avea copilul si sotia cu mine in masina, probabil ca instinctul de autoaparare ar invinge orice logica si cumpatare. Se cred "gangsteri" si "bagabonti" cu mari ifose toti zilierii veniti de la capsuni din Spania cu bemveu, tricou cu marmani si sorin talent dat la maximum in difuzoare.
0

#53 User is offline   X X L 

• drivin'...
  • Group: Moderators

Posted 22 December 2009 - 09:50

nu prea renteaza sa dai/iei cativa pumni pentru a te da cocos 15-20 de secunde...

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=52756&hl=

de regula se lasa cu dosare penale... si costa mai mult decat pare, iar pe praful asta... :)

#54 User is offline   fantozzi007 

• Membru

Posted 22 December 2009 - 11:20

Ai dreptate, nici eu nu sunt adeptul violentei si de obicei sunt o fire cumpatata, nu sunt nici smardoi, nici carpa de sters pe jos si pentru 2 minute de imprudenta poti trage o viata intreaga. Dar ma pun in pielea celui din filmulet si nu pot sa ma pronunt cum as fi reactionat, dar cred ca nu m-as fi abtinut sa nu-i :) . Pana la urma, masina mea este proprietate privata, nu ai ce sa cauti la mine in masina sa-mi deranjezi "intimitatea" si sa-mi umflii ochii, atunci n-am incotro si apelez la un prieten de nadejde -. il cheama biluta :

Attached File(s)

0

#55 User is offline   X X L 

• drivin'...

Posted 22 December 2009 - 11:42

deci biluta e prietenul de nadejde al lui Fantozzi007... :lol:

fara suparare, dar 007 are vreo legatura cu Biluta? sau cu Fantozzi?

:)

PS: cu jucaria aia, o sa apari la stiri in curand... desi sper sa nu ti se intample niciodata !

btw, face buba mare ?

#56 User is offline   Ciupanezu 

Posted 22 December 2009 - 11:54

View Postfantozzi007, on 22/Dec/2009, 11:20, said:

Ai dreptate, nici eu nu sunt adeptul violentei si de obicei sunt o fire cumpatata, nu sunt nici smardoi, nici carpa de sters pe jos si pentru 2 minute de imprudenta poti trage o viata intreaga. Dar ma pun in pielea celui din filmulet si nu pot sa ma pronunt cum as fi reactionat, dar cred ca nu m-as fi abtinut sa nu-i :) . Pana la urma, masina mea este proprietate privata, nu ai ce sa cauti la mine in masina sa-mi deranjezi "intimitatea" si sa-mi umflii ochii, atunci n-am incotro si apelez la un prieten de nadejde -. il cheama biluta :

Nu știi pe ce lume trăiești.

Poate te trezești la realitate la timp.
0

#57 User is offline   fantozzi007 

• Membru

Posted 22 December 2009 - 13:17

View PostX X L, on 22/Dec/2009, 11:42, said:

deci biluta e prietenul de nadejde al lui Fantozzi007... :)
btw, face buba mare ?

A fost o gluma ! Stai linistit, o detin legal, e bine sa o ai acolo, poate vreodata, nu poti sa stii...sunt atatia nebuni. Am facut armata, am facut o multime de teste psihologice in viata mea, sunt perfect constient ca nu este o joaca. Nu as folosi-o niciodata asupra unui om nici macar in anumite cazuri extreme, poate pt intimidare- nimic mai mult. Dar daca viata mea sau a familiei mele ar fi supusa unui pericol iminent nu as ezita sa o folosesc. Stii, era chestia aia cu cazul Iovan, ce ai face daca te-ai trezi noaptea cu "musafiri" peste tine in casa, i-ai pofti la masa? ...nu cred ! Momentan o folosesc cand si cand la vreun gugustuc :) . Face buba mare rau, intre 15-20 m are efect devastator asupra omului :lol: .

View PostCiupanezu, on 22/Dec/2009, 11:54, said:

Nu știi pe ce lume trăiești.
Poate te trezești la realitate la timp.

Pe tine te ignor de mult, copil trist ce esti. Ramai cu bine in lumea ta cu ineptiile si aberatiile tale !
0

#58 User is offline   Ciupanezu 

Posted 22 December 2009 - 13:22

Hahahaha :)

Păi mai copil eşti tu din moment ce deţii un pistol cu bile şi ai impresia că la faza asta te poţi simţi în siguranţă.

De fapt mentalitea şi comportamentul sunt cele mai bune metode de apărare, un pistol cu bile fluturat aiurea poate fi catalizatorul unor probleme mult mai grave care nu ar fi apărut în lipsa sa.
Spui că l-ai folosi pentru intimidare.
Legea nu-ţi permite să ameninţi cu pistolul, nu-ţi permiţe să somezi.
Îţi permite doar să tragi în momentul în care viaţa îţi este pusă în pericol. Atât.

Efect devastator? :lol:

Cum am zis, nu eşti cu picioarele pe pământ.

This post has been edited by Ciupanezu: 22 December 2009 - 13:22

0

#59 User is offline   X X L 

• drivin'...

Posted 22 December 2009 - 13:24

iti poate sparge dintii, ochii sau sa-ti rupa fîşu'...

:)

#60 User is offline   Ciupanezu 

Posted 22 December 2009 - 13:25

Un banal cuţit poate avea urmări mult mai letale.

În plus, nu cred că un om normal la cap ar încerca să tragă altuia în ochi sau în dinţi.
Într-o situaţie de panică, probabil că cei mai mulţi n-ar nimeri mai nimic fără puţin noroc.

Iar situaţiile astea de "intimidare", adică fluturarea pistolului la semafor în semn de mare bărbăţie şi şmecherie se pot solda cu dosare...

This post has been edited by Ciupanezu: 22 December 2009 - 13:27

0

Share this topic:

• 8 Pages +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic