Jump to content

Bataie cocalareasca in intersectie


ionatan

Recommended Posts

Asta imi aduce aminte de un topic mai vechi parca. Oare o fi bine sau nu sa ai in masina cate ceva la indemana? Un amic imi povestea odata ca s-au luat unii in trafic de nevastasa. Mergeau in paralel cu ea la semafor si ii ziceau cate ceva Cand nu a mai avut nervi sa reziste a scos tipa un spray, nu stiu de care avea paralizant sau cu piper, oricum ceva mai profi si a dat cu el prin geamul din dreapta. Baietii au ramas pe loc sa se aeriseasca.
Link to comment
Share on other sites

On topic ......Cioban cat casa ..

 

Sa va spun si eu o intamplare la care am luat parte ....

 

 

Am patit si eu o faza aproape la fel ,dar fara pagube materiale ..Sa intamplat la o interesectie semaforizata ,fiind noapte semafoarele erau oprite si cum este normal in astfel de situati se recurge la respectarea semnelor de circulatie corespunzatoare acelei intersecti.Se intampla ca eu sa vin de pe drumul cu prioritate ,iar din dreapta vine ciobanul cu un Mercedes.Eu aveam intentia sa intru in intersectie dar in acelas timp l-am observat pe cioban ca vine cu viteza ,am crezut ca va opri in final si imi va da prioritate ,da de unde el venea cu tupeu si in ultimul moment am apucat sa franez brusc si am evitat impactul ...ii dau cateva claxoane sa se trezeasca iar baiatul deranjat, se opreste in mijlocul drumului si vine spre mine pus rau pe scandal ,enervat la culme cum eram mam dat si eu jos din masina ...cand a vazut ca ma dau si eu jos din masina sa mai calmat putin.Dupa vreo 2 minute de bla..bla..bla.. a inteles ciobanul ca a gresit vazand semnul atasat pe stalp (rombul de culoare galbena), care indica prioritate pe sensul meu de mers,precum si semnul cedeaza trecerea ,care nu la observat cand a intrat in intersectie.... :lol:

Spre binele lui nu ne-am luat la bataie .... :lol:

Si eu am in masina o unealta telescopica care mangaie asa placut :) ..dar aia numai in cazuri extreme :D ...

 

Oricum la o faza dinasta care se petrece foarte rapid, nu mai ai timp sa te gandesti la ce unelte ai in masina ....dai din ''fundul gradini'' si l-ai calmat :)

 

Avand in vedere criza asta economica ,si oameni mai stresati decat ar fi normal ,va doresc sa nu luati parte la asemenea evenimente ......

 

Numai bine ...

Link to comment
Share on other sites

Multi fac asemenea greseli deoarece habar nu au de regulile de circulatie. Au luat carnetul pe spaga si habar nu au de legislatie. Nu au auzit de prioritate, sunt indivizi care considera ca daca au semnalizat gata, esti obligat sa-l lasi sa treaca.

Pur si simplu nu stiu sa circule. Am intalnit destui in trafic.

 

De aceea cred ca era util examenul acela pentru recuperarea permisului. Ii obliga si pe aia care au dat spaga la carnet sa invete regulile.

Link to comment
Share on other sites

Hai ca jigodia cand se urca la volan indiferent de masina sau de drum, tot jigodie ramane.

In strainatate, da, poate e un pic intimidat cocalarul nostru, la inceput, dar daca sta mai mult pe-acolo, se da el pe brazda.

Cocalarul, jigodia si hotul sunt la fel oriunde ar merge, e doar o chestiune de timp pana se manifesta, pana-si dau arama pe fata.

Edited by LoLa
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.