Jump to content

urmatoarea masina tot BMW ?


alex sabin

urmatoarea masina tot BMW ?  

547 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

cam asa e un seat poate sa faca un Bmw dar bmw ul inseamna mai mult de putere in accelerati este un mod in care cineva care iubeste brandul isi completeaza existenta, un anume tinuta de drum si placerea de a conduce o masina bavareza. Eu sunt fan bmw oldies dar nu fan bmw uri noi care mi se par mult mai firave si cu look f comercial

Din pacate seaturile au ajuns mai fiabile din multe puncte de vedere pentru ca domni de la VAG un dezvoltat cateva motoare bune care le pun pe toate caroseriile . Le au modificat destul de putin asa ca nu prea au avut ce sa greseasca. Cei de la bmw modifica din an in an dar logic ca nu au timp pentru f multe testari. Motoarele bmw sunt premiate dar nici un motor nu e premiat nowadays ca tine 1 mil de km el este premiat pentru performantele pe care le are cand e nou si in toate mintile lui.

Sa nu mi spui ca nu ti place F10 si preferi E38 sau E39

Link to comment
Share on other sites

Sa nu mi spui ca nu ti place F10 si preferi E38 sau E39

prefer e38 da pentru ca sincer imi face f mult clasicul. dar gusturile nu se discuta fiecare cu nebunia lui Nimeni nu zice ca nu e frumos f10 dar nu pe gustul meu

Edited by malasorte
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

urmatoarea masina, va fi cu siguranta un seria 3 e90 alpina ,dar diesel 320d sau 330d desi prefer mai mult 320d ,manual undeva la 180cp, e suficient

o sa incerc foarte mult sa evit un bmw benzina, am ramas foarte impresionant ce poate un diesel de la bmw. de generatia mai noua, de dupa 2007

Link to comment
Share on other sites

cam asa e un seat poate sa faca un Bmw dar bmw ul inseamna mai mult de putere in accelerati este un mod in care cineva care iubeste brandul isi completeaza existenta, un anume tinuta de drum si placerea de a conduce o masina bavareza. Eu sunt fan bmw oldies dar nu fan bmw uri noi care mi se par mult mai firave si cu look f comercial

Din pacate seaturile au ajuns mai fiabile din multe puncte de vedere pentru ca domni de la VAG un dezvoltat cateva motoare bune care le pun pe toate caroseriile . Le au modificat destul de putin asa ca nu prea au avut ce sa greseasca. Cei de la bmw modifica din an in an dar logic ca nu au timp pentru f multe testari. Motoarele bmw sunt premiate dar nici un motor nu e premiat nowadays ca tine 1 mil de km el este premiat pentru performantele pe care le are cand e nou si in toate mintile lui.

le-a luat cineva mintile astora de la motorizari in general fiecare motor e schimbat dupa 6-7 ani :) nu inteleg de ce dracu nu fac un model care sa il tina 10-15 ani in productie,ma rog sunt curios cu noile motorizari N20 si N13 ce mare branza o sa faca ,vad ca vin si cu Valvetronic si cu Vanos,reteta perfecta a dezastrului,totusi poate au invatati din greselile si din problemele avute cu M54 si N42.

On topic:BMW mai iau doar ceva vechi E30/E28/E34 undeva pe acolo.Din astea noi nu as lua deocamdata nimic,poate peste cativa ani daca N20/N13 nu au probleme mari sa iau un X1 .

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a avut un prieten de-al meu.

la capitolu preformanta /cilindre, motoare aspirate, sunt cele mai bune din lume. cam 191 cp dintr-un motor aspirat de 1.3l :)

 

Consuma benzina cu galeata, dar totusi nu mult mai mult decat o masina de putere similara.

In multe tari care taxeaza pe cilindree, taxa se aplica la 2x cilindrea, tocmai i cauza puterii dezvoltate si consum.

 

Se zica ca din cauza solutiei tehnice a motorului rotativ, trebuie "segmentate" ( desi nu are segmenti propriu zis. ) la 150-200k km,

dar se pare ca nu e costistoare operatia.

nu se mai vinde in europa ca nu poate indeplini noile norme euro.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Nu va ma fi BMW din urmatoarele motive:

1. Motorul de 2.0 Diesel nou are multe probleme (cel putin asta rezulta de pe forum).

2. Nu exista un model care sa satisfaca exigentele mele (model caroserie-performante-motor competitiv cu ceea ce ofera concurenta la pret asemanator)

3. Vreau sa incerc si altceva.

 

Am fost multumit de masina mea in particular. Este foarte posibil sa mai cumpar BMW in viitor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.