Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Te inseli.Nici al meu nu are auto start-stop.Si bine ca nu are.

 

 

uita-te si la a mea,e 15500 pe Autovit si OLX. Nu are niciun defect.

 

Arata extraordinar masina...Din pacate, ramane doar problema bugetului.

 

@Nsamy scuza ma daca te ai simtit jignit nu asta a fost intentia mea, eu doar am vrut sa te ajut.Vezi masina lui cristi e si pe forum, poate iti place. O seara buna!

 

Nicio problema! Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Salut. De ceva vreme ma tot uit dupa un F30 pe care sa mi-l si permit (mi-am setat un 13.500 EUR dar cred ca va mai trebui sa rabd o vreme). Recent am vazut-o pe asta: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GfvfD.html#3ace1822ea

 

Nefiind prea experimentat pot zice doar ca pe partea dreapta la inchiderea capotei se sesiza un luft diferit de cel din stanga. Mai mult, in mers in linie dreapta, volanul nu statea drept ci era putin curbat iar vanzatorul nu avea habar de nimic din tot ce ii spuneam. Cea mai amuzanta faza a fost ca suruburile care tineau tragerul erau pe o parte vopsite iar pe cealalta erau noi, parca abia puse.

 

Inca nu stiu daca merita facuta o verificare la reprezentanta la asa ceva. Voi aveti ceva idei despre masina asta?

Link to comment
Share on other sites

Salut. De ceva vreme ma tot uit dupa un F30 pe care sa mi-l si permit (mi-am setat un 13.500 EUR dar cred ca va mai trebui sa rabd o vreme). Recent am vazut-o pe asta: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-ID7GfvfD.html#3ace1822ea

 

Nefiind prea experimentat pot zice doar ca pe partea dreapta la inchiderea capotei se sesiza un luft diferit de cel din stanga. Mai mult, in mers in linie dreapta, volanul nu statea drept ci era putin curbat iar vanzatorul nu avea habar de nimic din tot ce ii spuneam. Cea mai amuzanta faza a fost ca suruburile care tineau tragerul erau pe o parte vopsite iar pe cealalta erau noi, parca abia puse.

 

Inca nu stiu daca merita facuta o verificare la reprezentanta la asa ceva. Voi aveti ceva idei despre masina asta?

La pretul pe care esti dispus sa-l platesti pt. un f30, o masina relativ noua, va trebui sa mai astepti mult timp ca sa iei ceva bun, real.

Masina din anunt, pe langa faptul ca are dotari aproape zero fata de cele standard...ar mai fi si km care sigur, sigur sunt reali, vezi cheia apropae noua(poza 8 ).

Decat sa iei asa ceva, mai cinstit esti intr-o masina pe care ti-o poti permite.(daca tot vrei bmw, e90 mi se pare o masina buna, arata bine, si-ti mai raman si bani de motorina)

Edited by Vision335
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

La pretul pe care esti dispus sa-l platesti pt. un f30, o masina relativ noua, va trebui sa mai astepti mult timp ca sa iei ceva bun, real.

Masina din anunt, pe langa faptul ca are dotari aproape zero fata de cele standard...ar mai fi si km care sigur, sigur sunt reali, vezi cheia apropae noua(poza 8 ).

Decat sa iei asa ceva, mai cinstit esti intr-o masina pe care ti-o poti permite.(daca tot vrei bmw, e90 mi se pare o masina buna, arata bine, si-ti mai raman si bani de motorina)

 

Uite, treaba cu cheia a fost un aspect care mi-a scapat complet. Nici macar nu m-as fi gandit ca ar exista o legatura. Personal, ma gandesc ca pot sa mai stau cateva luni bune si sa mai strang ceva pt un f30. Pe de alta parte, nu caut mare lucru ca dotari si de-asta speram sa gasesc ceva in bugetul meu. Complet de acord cu E90, e o masina cinstita si oferta e ceva mai bogata dar nu ma grabesc atat de tare..si pe masura ce trece timpul, ar mai creste si bugetul (din pacate, nu la fel de repede). Ma bate un gand sa vad si masina asta dar nu sunt f sigur ca merita drumul pana la constanta: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Ggclb.html#3f680bf9f1 . A vazut-o cineva? E ceva real prin ce spune vanzatorul in poze? Imi imaginez ca ar fi samsar daca e de acord cu variante auto but who knows..

Link to comment
Share on other sites

Uite, treaba cu cheia a fost un aspect care mi-a scapat complet. Nici macar nu m-as fi gandit ca ar exista o legatura. Personal, ma gandesc ca pot sa mai stau cateva luni bune si sa mai strang ceva pt un f30. Pe de alta parte, nu caut mare lucru ca dotari si de-asta speram sa gasesc ceva in bugetul meu. Complet de acord cu E90, e o masina cinstita si oferta e ceva mai bogata dar nu ma grabesc atat de tare..si pe masura ce trece timpul, ar mai creste si bugetul (din pacate, nu la fel de repede). Ma bate un gand sa vad si masina asta dar nu sunt f sigur ca merita drumul pana la constanta: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7Ggclb.html#3f680bf9f1 . A vazut-o cineva? E ceva real prin ce spune vanzatorul in poze? Imi imaginez ca ar fi samsar daca e de acord cu variante auto but who knows..

 

 

Eu chiar nu inteleg, in fata nesimtirii crase, a minciunilor si clarei inselatorii din aceste anunturi de ce va mai ganditi la asemenea masini si asemenea vanzatori? Tot traiesti cu mitul ca vei fi tu acela care va face o afacere, care va lua o masina buna la pret de dumping?Ai aruncat un ochi in tarile din care se aduc masinile respective sa vezi cat costa un model echivalent, ai mai pus in calcul si transport si un profit vanzator?Si atunci cum sa crezi ca iti poti lua F30 la 14.000 cu 120.000 km? Crezi ca in vestul Europei lumea arunca cu banii, si plateste cate 35.000-40.000 euro, circula cu ea 3 ani si apoi o vinde la 30% din pret, doar asa, ca s-a plictisit?

 

Masina din anunt, deja este vanduta de unsamsar sinistru, asa sunt toti de la Constanta gen Mardare, Leonard si cum mai vrei Auto, apoi este un 318d, dar in anunt pune 320, ca da bine la public, iar km si starea ireprosabila sunt doar niste baliverne.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Doamne, f30-ul ala din Constanta e groaznic. Cum sa dai 13.800 de euro si masina sa arate a Logan la interior, doar pentru faptul ca e seria 3 (ultimul tip :)))) ) Nu vreau sa ma cac in gusturile unora dar nu pot neam sa inteleg de ce ti-ai cumpara o masina relativ lenta si cheala. Ok as zice pentru design dar nu cred ca are cineva vreun orgasm la un f30 sedan cu jante pe 16"...
  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Unii cumpara o masina pentru a o folosi pe post de mijloc de transport, nu pe post de bibelou. Nu trebuie sa aiba nimeni orgasm, ca nu cumperi vibrator, cumperi un automobil. Legat de dotari, in mintea cumparatorului roman de sh vad ca asta e pe primul loc, da-i dracu' de km ca la 200.000km motorul de Bmw e inca in rodaj, vrem putere dar luam diesel ca nu consuma mult si apoi renuntam la dpf ca e scump, toate astea in timp ce ne plimbam curul in scaune comfort, navigam cu ajutorul navigatiei profesionale, ne rasfatam auzul cu difuzoarele logic 7 si generam sute de orgasme pe toate bulevardele principale, victime fiind toate femeile cu varste intre 18-65 ani, impresionate de jantele noastre mari si de Bmw-ul nostru diesel cu pachet M, masina suprema (acum 5-10 cand a aparut modelul).

:goodjob:

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa fii ipocrit sa spui ca preferi un E90 unui F30; chiar daca E90 e mai dotat. In primul rand E90 e mai vechi, sansele sa aiba rulaj mai mare si probleme sunt mai mari statistic dar si probabilistic vorbind. In al doilea rand F30 e un pas inainte la toate capitolele. Si nu in ultimul rand arata mai bine din orice unghi (interior si exterior) l-ai privi. Iar la dotari, inca o data, nu toti vor piele si trapa asa ca nu vad problema ca cineva vrea o masina mai noua dar cu mai putine dotari sau cheala cum se zice. F30 oricum are suficiente dotari standard pe care Loganul nu le are nici macar optionale, oricum comparatia e total deplasata si disproportionata.

 

Problema reala se pune la buget, pana in 14 000 e foarte greu sa gasesti si o masina corecta pe cand la banii astia alegi cam orice E90 dupa 2010 cu dotari indestulatoare.

  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pai unde altundeva decat la bmw? Ca doar tre sa verifici si istoricul.

 

Prin telefon toti accepta. Am fost la valcea pt un f30 "184hp" asemanator numai ca ajuns acolo aflu ca era ed163hp, propietarul e plecat din tara, si intermediarul nu accepta testul pana nu vine proprietarul.

 

Ce vreau sa zic: e urat sa strabati 700 km si sa ai surprize.

Edited by Alex1989
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.