Jump to content

Bmw e60


mdln

Recommended Posts

  • 1 month later...

Da, style 128, dar replici pe 18"..OE doar pe 19" sunt..

Le am deja din 2009 pe masina, si nu am avut nici o problema cu ele, la ce drumuri avem, am zis ca-i suficient 18", mai ales ca umblu destul de mult..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, style 128, dar replici pe 18"..OE doar pe 19" sunt..

Le am deja din 2009 pe masina, si nu am avut nici o problema cu ele, la ce drumuri avem, am zis ca-i suficient 18", mai ales ca umblu destul de mult..

 

 

Si pe 21 sunt oem. Caut eu cu disperare :)

Oricum, frumoase foc!

Link to comment
Share on other sites

Si pe 21 sunt oem. Caut eu cu disperare :)

Oricum, frumoase foc!

 

Da,pe 21 pentru e70.. sau pentru e65 ..

Arata superb pe e70, are un prieten, si pe mine ma batea gandu sa imi pun style 128 si pe e70, dar am ramas la Y'urile pe 20" cum am luat masina..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce ET au replicile astea? Ca nu par la fel de evazate ca si oem-urile.

 

ET 20, vrei sa zici ca nu par la fel de concave nu? pai normal, cele pe 19 erau mult mai concave, la 18 nu se observa asa bine in poza, dar sunt si astea concave..

 

@smr andrei.. mersi, dar o sa le dau doar daca vand masina fara ele, sau daca imi pun pe 19" , acelasi model..

Link to comment
Share on other sites

Da, asa imi par. Oricum, aparatele foto (mai camera din telefoane) distorsioneaza mult imaginea si e posibil sa fie doar o impresie.

Dar de frumoase tot frumoase raman. :)

 

Da cele OEM sunt mai concave oricum, mai ales ca sunt pe 19"..

La urmatoarea, F10 sper, tot style 128 ii pun, dar mai mari, am vazut un F01 de TM azi prin oras cu 128'uri pe 21, superb arata..

 

Singurul lucru care l-as mai face, as lasa-o putin mai jos.. Am si luat arcurile eibach si dupa m-am razgandit si le-am vandut, acuma parca iar ma bate gandul, nu-mi place ca-i putin cam ridicata,de spate mai ales..

@cosmine tu pe a ta ai schimbat suspensia toata cu una de M nu? parca asa tin minte..

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Da,pe 21 pentru e70.. sau pentru e65 ..

Arata superb pe e70, are un prieten, si pe mine ma batea gandu sa imi pun style 128 si pe e70, dar am ramas la Y'urile pe 20" cum am luat masina..

 

 

Si Y sunt frumoase foc, imi place cum arata. Daca ar fi sa fac un top ar fi clar style 128 pe 21, Y (styling 214), styling 227& 239.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Niste poze si cu "noua" achizitie, spun "noua" deoarece masina ii din 2008 de cand am adus-o din germania pe firma mea inscrisa, dar a fost a surorii mele, si s-a decis sa o vanda si cum are taxa recuperata, trebuia sa o dea la un pret de nimic, si masina fiind foarte bine intretinuta , am zis ca decat sa o dea pe bani de nimic, mai bine o cumpar eu si o tin la firma.. Zis si facut, si asa m-am ales cu inca un e60, de data aceasta un 525D , din 2005, 210.000 km singurul minus care il are masina, ca-i manuala, am zis ca nu-mi mai trebuie manuala niciodata, dar asa s-a nimerit si nu m-a lasat inima sa o las sa o dea pe bani de nimic..ca dotari, xenon adaptiv, scaune sport piele+textil,incalzire scaune, senzori parcare, ploaie etc, pachet lumini interior-exterior, dubluclimatronic, bluetooth, navi bussines,2 seturi de jante pe 17"+ cauciucuri dotari de bun simt, nici dotata nici cheala.. Dar stiind ca masina ii in stare impecabila, am zis ca ma risc si o iau eu(la pretul care credeam eu ca il merita , nu ce gasesc pe autovit)

post-24640-0-11072800-1435777409_thumb.jpg

post-24640-0-17202000-1435777421_thumb.jpg

post-24640-0-20655900-1435777429_thumb.jpg

post-24640-0-05268500-1435777437_thumb.jpg

post-24640-0-41044400-1435777447_thumb.jpg

post-24640-0-50648900-1435777519_thumb.jpg

Edited by mdln
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Arata bine masina. Ai facut bine ca ai oprit-o.

Pe autovit, majoritatea sunt manarite. Sunt rare masinile ok, care nu au nimic de ascuns si cu proprietari de caracater.

 

Sa o stapanesti sanatos si sa te poarte cati mai multi km fara probleme.

 

Multumesc frumos.. Da, rar mai gasesti o masina ok, si am zis ca mai bine ramane la mine deocamdata.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut, felicitari pentru ambele :) in primul rand. Am si eu o curiozitate legata de folia de pe masina ta, ce nuanta este pe laterale fata? cumva 75% iar pe spate 95%? Am si eu una la fel, neagra si as vrea sa i pun la fel, eram curios daca asa arata.

Merci frumos

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.