Jump to content

318 i E90


Allex18

Recommended Posts

o astept cu bratele deschisa sa vina in ianurie :) un E90 318i full option negru metalizat ,piele dakota lemon ,ormanent lemn , xenon , jante double spike 17 inch imi plac ca sunt cele mai late pe spate :) 255 8.5J x17 si pe fata 225 8J X 17 :blink: navi + tv oglinzi rabatabile si multe porcarii senzor ploaie + lumina climat passageri spate [ geamuri fumuri spate ] si alte :D abia o asteptttttttttt pana atunci mai conduc masinile lu tata passat 1.9TDI [2005 ] si passat V6 2.8l 4motion full [2004]....... hm o sa fie nasoala trecerea de la tractiune fata si 4motion la tractiune spate...????? bmw vine standard cu o gramada de dastea de siguranta cum ar fi control dinamic al stabilitati , contro dinamic al tractiune , control sistem franare in curbe , control dinamic al franari :D

a si am o nedumerire in privintza sistemului audio..... l`am lasat pe cel stock proff bmw cu 6 boxe....oare cum s-o auzi ? :bounce: la passat cel cu 4[blaupunkt] care este stock e destul de bun se aude si tare si clar si bassu misto :w00t: mai vb :)

Link to comment
Share on other sites

pai imi "ajung 130 cp :) " ca asa am passatu 2.8 V6 [193c] care e incredibil chiar dk e tiptronic .... si sincer si 1.9 TDI ma multumeste cu 101 cp ...cred ca imi ajung 130 :blink:

 

 

am tot auzit faze de genu " mama iti iei bmw o sa ai probleme iarna " eu nu prea cred ca la cate sisteme de siguranta are....

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

lol ? :-) stai linistit ca nu sunt genu de "pusti teribil" am de 2 luni permis si la limitez la 50-70 nu sunt vitezoman....dar nici nu "incurc" circulatia sa zicem ca ma descurc :blink:

 

am prieteni cu care merg in masina si ma cam enerveaza .....de asta nu au permis ca fac niste afirmati de copii prosti si needucati cica " ma nu iti vine sa ii dai cand te vezi singur pe strada" ....... nu prea imi place viteza.....de asta si am luat 318 i cu :) toate toate alea tv piele ca puteam sai mi iau 325i ..dk vroiam viteza da mai mult prefer comfort si alte chestii ..... ma rog

Edited by Allex18
Link to comment
Share on other sites

lol ? :-) stai linistit ca nu sunt genu de "pusti teribil" am de 2 luni permis si la limitez la 50-70  nu sunt vitezoman....dar nici nu "incurc" circulatia sa zicem ca ma descurc :blink:

 

am prieteni cu care merg in masina si ma cam enerveaza  .....de asta nu au permis ca fac niste afirmati de copii prosti si needucati cica " ma nu iti vine sa ii dai cand te vezi singur pe strada" ....... nu prea imi place viteza.....de asta si am luat 318 i cu :) toate toate alea tv piele  ca puteam sai mi iau 325i ..dk vroiam viteza da mai mult prefer comfort si alte chestii ..... ma rog

144838[/snapback]

 

Dupa 2 luni, nu poti sa spui ca ai "personalitate" in ale condusului, mai ales daca, inca, sofezi pe masinile lu' taticu' ! :)

Bineinteles, ca te limitezi la viteza legala, deoarece exista acea "teama", ca daca pateste ceva una din masinile lu' tata, "Am pus-o !!!". :)

 

Cand, o sa-ti vina noua masina, care v-a fi numai a ta, o sa vezi ca o sa te schimbi, chiar daca vei spune ca nu !

 

Cat, despre probleme cu tractiunea spate pe timp de iarna , fiind si incepator, sigur o sa ai probleme, macar in prima iarna !

Daca o sa ai norocul meu, sa te invarti cu ea (fara sa vrei) pe gheata, sa ajungi sa mergi cu spatele pe contrasens (tot, fara sa vrei !!!) si sa nu patesti nimic, nici tu, nici masina, nu cred ca o sa mai ai probleme cu tractiunea spate iarna !

Link to comment
Share on other sites

aha .......... nu ma intelege gresit :) nu sunt "porcarii" da asa mi-a venit pe moment sa le denumesc pt ca mi se pare exagerat de mult sa dai 80e pe niste tetiere rabatabile manual... desi eu am dat :blink:))) asa s-a exprimat si dealeru ca eu am vrut oglinzi rabatabile automat si incalzite la care el cica " dc dai 120e pe ele ca sunt niste porcarii se pot rabata si singure cu mana dk e sa ti le fure ti le ia cu totu " ..... :)

 

 

nu cred ca asta e prob ca sunt masinile lu tata ...ca tata mi`a zis " ma au casco tu sa nu patesti nimic da-l in colo ca e fier " ..... pot sa zic ca inca nu sunt atras de viteza.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
 

  a si am o nedumerire in privintza sistemului audio..... l`am lasat pe cel stock proff bmw cu 6 boxe....oare cum s-o auzi ? :) la passat cel cu 4[blaupunkt] care este stock e destul de bun se aude si tare si clar si bassu misto :) mai vb :blink:

144830[/snapback]

 

 

Salut. Sper sa nu te dezamagesc, dar sistemul audio nu o sa fie pe masura asteptarilor, din pakte e f slab.......

Link to comment
Share on other sites

salut, eu sunt un pusti :) de 16 ani si iti zic sa o stapanesti sanatos si fara incidente :blink: si sa nu uitam BMW = PLACEREA DE A CONDUCE :) . Succes si sa pui poze cu masina cand o iei :)
Link to comment
Share on other sites

@Allex18 imi place atitudinea ta si iti doresc numai bine , viteza e interesanta si ea , dar sa o iei treptat in sus , nu deodata ca faci poc :blink: inclusiv cu , conducerea BMW-ului iarna , nu te speria ca are tracitune spate , atata timp cat ai sa conduci "cu capul pe umeri" nu ai sa ai probleme si sa retii un aspect , nici mama sistemelor electronice nu face cat "ratiunea" ta , tot omul e principalul responsabil pentru ceea ce face masina. Deci progresiv , nu te repezi , lasa-i pe altii sa se joace cu viteza ( a se citi moartea ) , sunt putini care inteleg ce inseamna 200km/h si mai ales care e riscul la care se expun , atat pe ei cat si pe ceilalti din masina sau din jurul lor.

Iti doresc sa fii ferit de intamplari neplacute si sa ai girja de tine , de masina si de ai tai :)

Link to comment
Share on other sites

subscriu la parerea ta.Adaug ca nu putine sunt persoanele care oribiti de ce inseamna Bmw spun ca Bmw e o masina performanta deci trebuie sa merg tare.Dar spui ca ai ceva experienta si pe alte masini deci nu ar fi o problema.oricum sa o folosesti sanatos .e o masina suficienta pt Ro si foarte dotata
Link to comment
Share on other sites

@Allex18 imi place atitudinea ta si iti doresc numai bine , viteza e interesanta si ea , dar sa o iei treptat in sus , nu deodata ca faci poc :blink: inclusiv cu , conducerea BMW-ului iarna , nu te speria ca are tracitune spate , atata timp cat ai sa conduci "cu capul pe umeri" nu ai sa ai probleme si sa retii un aspect , nici mama sistemelor electronice nu face cat "ratiunea" ta , tot omul e principalul responsabil pentru ceea ce face masina. Deci progresiv , nu te repezi , lasa-i pe altii sa se joace cu viteza ( a se citi moartea ) , sunt putini care inteleg ce inseamna 200km/h si mai ales care e riscul la care se expun , atat pe ei cat si pe ceilalti din masina sau din jurul lor. 

  Iti doresc sa fii ferit de intamplari neplacute si sa ai girja de tine , de masina si de ai tai :)

153510[/snapback]

 

 

 

 

+ 1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.