Jump to content

ARO 244 cu motorizare BMW


ydaniel

Recommended Posts

Dupa cod este vorba despre un M30,s-a montat pe E32(seria 7) incepand cu 1986.

In alta ordine de idei atasez cateva imagini de la ultima intalnire de club a celor de la ARO din 2010, la care am fost si eu invitat prin intermediul colegului de forum ydaniel.

A fost o experienta de neuitat, nu mi-am imaginat ca se pot urca niste rampe cu inclinatie atat de mare si acoperite de zapada sau noroi.

Respect pentru ce poate sa faca ARO(si LADA NIVA) in teren accidentat...bineinteles conduse de o mana dibace.

post-20110-0-90626800-1305655186_thumb.jpg

post-20110-0-84190300-1305655196_thumb.jpg

post-20110-0-02843800-1305655211_thumb.jpg

Edited by Viitor sofer de autobuz
Link to comment
Share on other sites

Cablajul motorului lipseste si cel al masinii de baza(aro)>

Eu voi aduce masina in vreo saptamana in pantelimon,daca are cineva chef/timp sa vina sa se uite si sa dea un sfat/recomandare/trimite>Eu va astept cu drag si cu multumiri!

Link to comment
Share on other sites

Da, am o poza si cu ECU.

In principiu va fi nevoie de toate firele din compartimentul motor. Niste domni care "vrea sa face rost de halama, cupru si hargint" au transformat motorul in....wireless.

post-873-0-09600600-1305789865_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate.se intampla prin 93-94.chiar mi a parut rau pentru efortul omului.

cand te gandesti ce proiecte fac astia pe dincolo si sunt omologate pt circulatie ..

 

noi suntem intotdeauna mai catolici

 

Va pot explica de ce la noi nu se omologheaza nimic alceva decat cei in carte.

 

Inginerii de la R.A.R. sunt vai mama lor, analfabeti de-a dreptul.

Atunci cand vine unu cu ceva transplanturi, in loc sa se apuce de treaba, sa calculeze fortele/parametrii s.a.s.m.d., bine inteles ca nu stiu .

Atunci se intreaba " ba.. oare merge ? " si atunci isi si raspund singuri " ba...decat sa ma risc, mai bine nu-i dau ". Asa e la noi, doar statistic suntem ultimi din europa ca nivel de IQ.

Link to comment
Share on other sites

Cunosc si eu 2 pasionati, care au facut transplanturi majore.

 

Tot respectul pt astfel de oameni. As propune ca statul sa le dea bani pt orele pierdute dupa servici ( putin exagerat-pt fantezia topicului ).

 

Si cand te gandesti ce condamnati sunt toti acesti oameni, tot timpu sunt adresate numai jigniri si descurajari, gen " esti nebun cati bani investesti ", " iar bolnavul ala munceste la masina " s.a.s.m.d. .

Ei pe langa mega problemele cu care se confrunta trebui sa-i mai si asculte pe toti retardati aia si sa-i infrunte pshiologic.

 

In fine, tot respectul din lume. Eu chiar va admir. Bravo

 

PS: Ca sa poti face asa ceva, chiar iti trebuie multa imaginatie si calitati + un nivel de gandire mega ridicat. Nu oricine poate sa o faca.

Link to comment
Share on other sites

Va salut domnilor !

Numele meu e Adrian. Eu sunt stapanul masinii din acest topic.

Au fost omologate 3 sau 4 Aro cu motoare BMW. Aceasta este singura la care motorul a fost pus din fabrica.

Nu ma deprim asa usor :)

Experienta cu ARO am. Mai am un 244 dar cu motorizare romaneasca (tot benzina).

Multumesc pentru incurajari. In vreo 2 saptamani sper sa-l aduc in Bucuresti, sa ma pot ocupa mai bine de el.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.