Jump to content

Guvernul vrea sã impunã o taxã auto la prima vânzare


claudiuBWR

Recommended Posts

Da, insa masina ta valoreaza mai putin cu 562 de euro, bani pe care cine ti-o cumpara peste nu stiu cata vreme ii va scade din pret. :)

 

E textul mai sus, nu conteaza ca va fi al 10-lea proprietar, dupa 1 ianuarie se taxeaza.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

cefi, ca de obicei pupa

 

Haideti sa fim mandrii, si sa apreciem. :faceless:

 

The Banker: Gheorghe Ialomiţianu, cel mai bun ministru de Finanţe din Europa în 2011

 

http://www.jurnalul.ro/observator/the-banker-gheorghe-ialomitianu-cel-mai-bun-ministru-de-finante-din-europa-in-2011-599860.htm

 

http://www.mfinante.ro/acasa.html?method=detalii&id=999561750

 

Bai, deci e formidabil sau cum? Triunghiul Bermudelor e istorie...

 

Nu e offtopic, la el se duc banii... :thumbsup:

 

 

PS: asta e ala la care faceau angajatii greva la ministerul finaintelor, asediat in birou.

 

http://www.wall-street.ro/articol/Economie/93751/Ialomitianu-Cine-nu-e-la-serviciu-nu-va-fi-platit.html

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Seriooooss?!

 

Eu guit p'aci despre astia di la guvernare ca fac nasoale de o gramada vreme, si eram boring. Acum cand mai baga cate o lege nasoala, opaaaaaa...e nasol. Dar eu eram boring...

 

ps: eu-s sifonat de fel, nu pot iesi decat imaculat.

 

ps2: cred ca am mai multa tangenta cu lumea reala decat vei avea tu ever!!!

Link to comment
Share on other sites

in ultimul timp statul pare ca aplica un marketing de toata jena

socheaza populatia cu ,,bombe,, lansate presei despre viitoare mega impozite,amenzi si tot felul de scumpiri pentru care furnizeaza cifre cu mult mai mari pentru ca mai apoi sa se spuna:

aa, uitati ca acea taxa s-a scumpit doar cu 30% nu cu 50% cum spuneam initial si spera ca astfel oamenii vor inghiti galusca mai usurati cu gandul ca vor face economie de 20% dar vor plati 30% in plus :angry:

 

oare cand se va impune o taxa si pe salariile celor ce sunt platiti sa fie in slujba cetateanului, nu contra lui??

Link to comment
Share on other sites

1. O taxa creste, nu se scumpeste!

2. Si nu s-a modificat (inca) procentul cu care primarii au dreptul de a majora taxele locale.

 

1. prima oara am scris ,,gaze,, apoi ,,taxa,, si restul n-am mai modificat

 

cred ca se intelege totusi ce vroiam sa afirm ;)

Edited by bzk
Link to comment
Share on other sites

1. Basescu a introdus interzicerea masiniloe sub 8 ani acum ceva timp.

2. Tariceanu a introdus taxa, apoi a triplat-o, avand UDMR-ist ca ministru

3. Boc a promis ca o scoate dar a mintit, si doar a redus-o

4. Boc a acceptat toate porcariile lui Borbely si schimbarile de taxa succesive.

 

Deci pt mine sunt de vina

Basescu+Tariceanu+Boc+Borbely

Si nu o sa mai votez

PDL+ PNL+UDMR

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca aia de la tv nu latra de pomana, chiar suntem condusi de niste jepcari...

 

Pai cum naiba sa latre de pomana. Latra pe bani grei, dar pe contracte din alea pe drepturi de autor, ca sa nu dea bani la stat. Nici nu vreau sa ma gandesc cati bani primesc in realitate, Dana Grecu mahalagoaica numarul 1, Radu Tudor, Gadea si Mircea Badea. Mi se pare de o ipocrizie incredibila cum niste oameni cu foarte multi bani facuti pe prosteala si dat din gura, se plang de soarta amaratilor din Romania, si o spun in asa fel incat ai jura ca si ei sunt niste jerpeliti, niste persecutati ai sortii, n-au ce sa puna de mancare la copii pe masa. Mai ales ca latra pe ce le este dictat si sugerat.

Link to comment
Share on other sites

Dar culmea e ca tot aia care au fost loviti puternic de PSD, cum ar fi Ciuvica, saltat de pe strada cand cu Armaggedon, si Badea cand cu fabrica de chibrituri, latra cel mai tare. Deci astia afectati de ce era inainte de 2004, tot ei ii ridica in sus acum pe aia care i-au lovit pe ei atunci. Asta arata ca banul n-are culoare politica. Sunt ca lautarii de la nunta, aia canta pe bani pentru toata lumea, fie tigani, fie romani, fie orice, doar sunt platiti sa cante. Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.