Jump to content

acceleratie 0-100


alex230ro

Recommended Posts

Vad ca s-a incins discutia asta... :)

Pana la urma sa importam cateva aparate AP22-Meter din Anglia ?

Nu de alta dar la atatia racer-i se uzeaza de tot aparatu meu :)

Eroarea este de 0,05s... cel mai performat la ora actuala.

 

in noiembrie 2004 am obtinut 4,7s pentru 0-100km/h si alte 15.6s pentru 0-200Km/h

 

momentan ma mai antrenez... adica astept sa-mi vina niste arcuri de supape mai smekere si opritori de supape din titanium din USA, posibil sa-mi vina la jumatea primaverii si apoi o sa incerc o "saritura" la 4,3s :) va tin la curent... daca reusesc va anunt in topic :)

14267[/snapback]

 

Cristian,

 

Da-mi voie sa te corectez, nu de alta dar induci lumea in eroare, ai facut si alte 10,9s pana la 200km/h :)

Si cu acelasi aparat eu, 99 m coupe, am facut 5,5s 0-100km/h si 0-200km/h in 19,-- :blink: ...poate isi mai aduce Cristian aminte!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am facut si cu 535i u meu mai multe incercari am selectato pe cea mai buna

16453[/snapback]

 

Aceasi chestie ca la mine. :blink:

 

Daca nu ar trebui schimbata viteza la 95 la ora,ar face 6 secunde.

Oricum,nu stiu daca chiar 7s cat indica filmuletul e corect,in mod normal masina ar trebui sa scoata 7.4,plus ca mai sunt erori de la vitezometru,mie imi indica vitezometrul 100 la ora,iar cel digital de la OBC indica 98 cam asa.

 

Cred ca daca as pune un diferential de 540 sau de M5 mi-ar da voie sa o duc pana la 100 in a doua.Am un diferential de 730 V8,dar trebuie sa ma interesez daca ar fi bun.

 

Ce sunet are motoru :) Ce dor imi este sa ii dau si eu in gura asa.Pana nu umblu la cardan si la telescoapele pe fata sunt cuminte.

Link to comment
Share on other sites

Latest news:masinuta mea a fost reglata ieri la parametrii optimi :) (multumiri lui Sorin,Silviu si Ionut) asa incat astazi la un nou test facut impreuna cu 316i timpul 0-105 a fost de 10.3 s :blink: .Deci, furia argintie revine :)

0-105 pt ca se pare ca bordul indica cu 5 km in plus.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

De unde stii ca stat numai in dreapta :) .Aseara un nou test cu alt sofer iar eu in dreapta a iest undeva la 9 s :blink:

18298[/snapback]

 

Pai nu mai stiu, vineri sau sambata noapte era. Cand sa iti ofer un flash sau un claxon, am observat ca (cum e si de obicei :) ) nu erai tu la volan. De abia cand ai intrat pe straduta la dreapta spre tine am realizat ca esti si tu dar in dreapta :)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu mai stiu, vineri sau sambata noapte era. Cand sa iti ofer un flash sau un claxon, am observat ca (cum e si de obicei :) ) nu erai tu la volan. De abia cand ai intrat pe straduta la dreapta spre tine am realizat ca esti si tu dar in dreapta :blink:

18332[/snapback]

Sambata noapte la ora 4 era si eram in dreapta :) te-am vazut si noi dar nu am vazut clar nr de la masina.Motivul pt care eram in dreapta nu cred ca mai trebuie sa-l spun.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
:blink:  pai cred ca nici 525-ul nu ia suta in 8.8 sec cred ca Wlf are dreptate ai o problema cu vitezometrul :) .Oricum cu prima ocazie as vrea sa vad si eu 520 ala care ia suta in 8.8 sec  :) .

22493[/snapback]

 

Eu am senzatia ca stiu masina lui.Albastra,jante originale stea in 5 spite pe 16,interior de plus gri,de vanzare demult de tot pe la vreo 6 mii daca tin bine minte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.