Jump to content

Service auto mecanica - vopsitorie


Changing

Recommended Posts

salut,

 

am un zgomot neregulat din zona motorului doar cand dau drumu la aerul conditionat desi baga rece.

verificarea instalatiei de freon include si completare cu ulei in compresor? imi poti lasa un pm cu costul

acestei operatii te rog? eventual si diagnoza auto daca se poate la voi.

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Dupa ce am vopsit masina la tine (bara fata si aripa stanga) au ramas cu niste urme pe capota, parbriz si usa dreapta fata. Nu stiu daca sunt de la mascare, polishare sau de la altceva. Le-am aratat celui care mi-a predat masina si mi-a spus ca "se duc" la spalat (desi masina tocmai fusese spalata). Am mai spalat masina de vreo 5 ori de atunci si urmele tot acolo sunt si nici nu dau semne ca se vor "duce". Cum putem rezolva problema asta?

 

Multumesc,

Alin

Link to comment
Share on other sites

Salut, am un bmw e65 2006 si am o problema: la relanti, dupa 15-20 minute scoate un fum alb, in mers nu apare, daca iar stau la relanti iar apare.

In rest masina merge perfect, nu am erori pe bord sau scurgeri pe sub masina.

 

De unde poate fi? Am citit pe forumuri de afara ca ar putea fi "valve seals". Daca e asa, cam cat ma costa?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.