Jump to content

Service auto mecanica - vopsitorie


Changing

Recommended Posts

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, dar va contraziceti singur prin ceea ce spuneti. Si vin si eu cu argumente: in prima faza spuneti ca preferati sa cumparati capac nou iar acum la sfarsit spuneti ca in continuare cautati strungar. Mecanicul nostru v-a spus clar atunci ca incearca sa rezolve problema, iar daca nu se va rezolva va trebuie capac nou. Problema s-a rezolvat atunci si stiti asta deoarece dupa ce ati stat o ora ca sa se incalzeasca motorul ati spus ca nu mai curge. Dar dupa cum va contraziceti mai sus nu ma astept sa recurgeti la solutii recomandate de producator si anume sa inlocuiti piesele. Si da, noi am incercat sa va ajutam si nu cum ar fi facut la reprezentanta si anume sa va dea un deviz care cu siguranta vi s-ar fi parut fabulos. Vi s-a spus asta si atunci: daca nu se rezolva asa trebuie piese noi. Si cateodata, daca vrei sa ajuti oamenii, trebuie sa umbli si cu scule pe care cei de la reprezentanta nu le folosesc pt ca acolo doar se schimba piese si nu se repara nimic. Corect era din partea dvs sa veniti inapoi si sa spuneti ca nu s-a rezolvat si atunci vi se returnau cei 100 de ron si vi se facea o oferta pt ceea ce aveati nevoie pt a se rezolva problema. Nu spun ca noi suntem perfecti, dar macar suntem corecti si intotdeauna vom recunoaste ca am gresit si vom incerca sa indreptam greseala. Mecanicii pe care ii avem noi au ani de experienta in spate la firme renumite si au fost testati de mine in decursul anilor. Daca dvs ne catalogati asa fara sa ne cunoasteti, eu chiar nu mai am ce sa spun pt ca imi dau seama ca orice as spune ar fi in van. In continuare noi va asteptam sa va returnam cei 100 ron pt a fi complet multumit.

Va doresc o zi buna.

Cred in continuare ca trebuiau sa faca un nou filet cu un tarod de 6.2 pentru un surub de 7 ! Nu mi se pare profii sa incerci sa faci un filet cu o tija cu filet in capat ! Da , caut in continuare un strungar bun care sa poata face operatiunea asta si daca nu o sa tina o sa schimb si capacul de la distributie ! Sunt unele lucruri in mecanica care nu pot fi lipite sudate sau legate cu sarma , daca mecanicul dv considera ca nu se mai poate face nimic cu filetul acela , cautam un capac de distributie nou sau sh in functie de buget si il schimbam ! Eu personal l-am intrebat pe mecanic daca nu aveti strungar sau daca nu cunoaste pe cineva care sa faca acel filet !

Din pacate eu sunt unul dintre clientii care prefer calitatea decat rezolvarea problemei prin metode neortodoxe !

Si eu im meseria mea lucrez cu clienti si nu i-mi permit sa fac lucru pe repezeala sau de slaba calitate in schimbul lucrului bine facut !

Sfatul meu este sa colaborati cu un atelier de strungarie , este nevoie !

O SEARA PERFECTA !!!

Edited by cristiansan7
Link to comment
Share on other sites

Din pacate eu sunt unul dintre clientii care prefer calitatea decat rezolvarea problemei prin metode neortodoxe !

Si eu im meseria mea lucrez cu clienti si nu i-mi permit sa fac lucru pe repezeala sau de slaba calitate in schimbul lucrului bine facut !

Sfatul meu este sa colaborati cu un atelier de strungarie , este nevoie !

O SEARA PERFECTA !!!

 

daca preferai calitatea cumparai piesa noua . Restul e cancan si se putea intampla si cu mama strungarului . Si eu am facut la cineva ,candva un filet chiulasa , o reductie , la 2 sapt a scuipat-o de am zis ca a spart capota dar mesterul ma avertizase ca e o improvizatie , chiar daca e facuta ca la carte . Succes

Link to comment
Share on other sites

daca preferai calitatea cumparai piesa noua . Restul e cancan si se putea intampla si cu mama strungarului . Si eu am facut la cineva ,candva un filet chiulasa , o reductie , la 2 sapt a scuipat-o de am zis ca a spart capota dar mesterul ma avertizase ca e o improvizatie , chiar daca e facuta ca la carte . Succes

Nu mi-a propus nimeni piese noi , doar s-au oferit sa ma ajute cu o improvizatie !

 

OK i-mi pare rau ca am deschis discutia si am spus ca sunt nemultumit de serviciile care mi s-au oferit la acest atelier !

Nu stiam ca trebuie sa vorbesc numai de bine pe acest forum indiferent ca am platit pentru un lucru care nu a fost bine facut !

Promit sa nu mai intervin niciodata pe acest topic !

Edited by cristiansan7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salut,

 

Cat dureaza vopsirea pe negru la o bara fata si o aripa stanga fata pentru un E60? Cu tot cu decontarea directa de la BCR Asigurari.

 

 

Multumesc,

Alin

 

PS: Nu e indoita sau ceva. Doar zgariata.

Edited by AliNOS
Link to comment
Share on other sites

Va salut!

1. Am un Nissan Qashqai din 2010, fara facelift, asigurat Casco la Allianz Tiriac. Am parbrizul crapat si vreau sa-l schimb (e cu senzor de ploaie), usa dreapta spate o zgarietura de 10 cm destul de adanca, bara fata julita si bara spate crapata pe aproximativ 20 cm.

 

Ma intereseaza daca pot face reparatiile pe Casco. Daca da, cu ce trebuie sa ma prezint la dvs? Nu am fost la politie pentru niciuna din julituri, imi trebuie autorizatie de reparatie? Vreau sa stiu de principiu daca se poate si cam cat ar dura, daca ma costa ceva avand in vedere ca am Casco. Dupa aceea, va voi da un telefon si stabilim detaliile.

 

2. ITP-ul se poate face la service-ul dvs? Imi expira pe 20.04. Daca da, cat costa?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Se poate face pe asigurare, dar dvs trebuie sa aduceti de la Allianz constatarea facuta de ei. Nu mai tb sa va duceti la politie. Singurul lucru care va costa este eventuala fransiza pe care o aveti. Ca timp dureaza 3 zile. Adica adusa luni si luata miercuri.

ITP din pacate nu facem.

 

Multumim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salut. Pentru o verificare amanuntita mecanica la un 320d e90 cat costa si cand sunteti disponibili? Am o problema cu niste batai in volan la trecerea prin gropi mici, linii de tranvai, piatra cubica, plus un trepidat volan ca si cum nu ar fi rotile echilibrate (dar sunt), care uneori e mai intens, alteori aproape deloc... Multumesc

 

Edit: tramvai (scriu de pe tel)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.