Jump to content

Service auto mecanica - vopsitorie


Changing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Am un E36 Sedan de care toti tinichigii si vopsitorii la care am fost si-au batut joc. Unii lucrand si in service-uri cu pretentii.

Am citit primul post si recunosc ca vorbele nu ma mai impresioneaza.

Sa recunoastem, nimeni nu o sa spuna ca lucreaza prost sau ca are marfa de toata jena!

 

Bun, ce m-ar interesa pe mine:

 

Tinichigerie: pragurile sunt varza... acolo unde mai sunt!

Aripile pe fata, cu toate ca au fost cumparate noi, au "inflorit", gratie celor de mai sus cu "pretentii".

Aripile pe spate, sunt ceva mai bine dar au nevoie si ele de mici retusuri.

 

Vopsitorie: Bara fata (e noua si nevopsita), aripi fata, praguri si aripi spate.

 

Mecanica: Schimbata caseta de directie si pompa de servo cu tot cu conducte. Piesele le am, am nevoie doar de un mecanic care sa le schimbe.

Trebuie sa schimb si bucsele de la bara stabilizatoare.

 

As dori sa aflu pe langa preturi, si cat o sa dureze tinichigeria si vopsitul (stiu ca trebuie sa vedeti masina mai intai!).

Am avut neplacuta surpriza sa constat la un service, ca la masina mea s-au lucrat doar 2-3 zile pentru refacerea oalelor de pe spate, restul zilelor pana la 2 saptamani masina mi-a stat degeaba in service pentru ca erau alte "prioritati"!

Asta in conditiile in care masina a fost dusa gata dezechipata. Daca apar "prioritati" sau masina o sa stea degeaba, va rog sa-mi spune-ti de acum!

 

Recunosc, sunt pretentios, dar m-am saturat de aruncat banii aiurea.

 

Pentru inceput, o sa doresc sa-mi spuneti preturile pentru schimbarea casetei de directie si a pompei de servo, schimbarea bucselor de la bara stabilizatoare si vopsirea barei de pe fata.

Spuneti-mi si daca geometria se poate face la dumneavoastra si este inclusa in pretul de schimbare a casetei.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne pare rau, dar gratis chiar nu putem face. Vom incerca pe viitor :)

Lasand caterinca la o parte, incearca sa postezi raspunsurile aici, ca d'aia e forum.

 

Poti cere si dublu, este afacerea ta :thumbsup: .

Link to comment
Share on other sites

Bara fata E60.

Are niscai zgarieturi si vopsea sarita.

Cat costa, timp de executie si garantie.

 

PS: ultima oara a fost vopsita la autobayern acum 2-3 ani si a sarit vopseaua la vreun an. Se poate face ceva sa nu se mai intample la fel ?

 

LE: m-ar interesa in saptamana 18-21.06 ca sa am si eu macar bara frumoasa la intalnirea bmw :p

Edited by siulian
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.