Jump to content

Zgomot pe spate


Recommended Posts

Salut.De cateva saptamani se aude un huruit pe stanga spate la 525da ,2000.Este posibil sa fie rulmentul de la roata sau zgomotul vine de la cardan?Daca este rulmentul ce pret are ?

149616[/snapback]

Verifica si cauciucul :blink:

Edited by vadim_braia
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Si eu am o chestie asemanatoare la un 320d. Can trec printr-o groapa se aude mai tare un zgomot ciudat. Sau in momentul cand apas mai brusc pe pedala de acceleratie aici se aude un zgomot in cardan parca ca si cum s-a cuplat ceva....

 

 

 

 

Salut.De cateva saptamani se aude un huruit pe stanga spate la 525da ,2000.Este posibil sa fie rulmentul de la roata sau zgomotul vine de la cardan?Daca este rulmentul ce pret are ?

149616[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Salut.De cateva saptamani se aude un huruit pe stanga spate la 525da ,2000.Este posibil sa fie rulmentul de la roata sau zgomotul vine de la cardan?Daca este rulmentul ce pret are ?

149616[/snapback]

 

am avut eu flansa de la cardan distrusa si crede-ma ca simti mai mult decat un huruit... tremura rau de tot cand accelerezi, undeva intre scaunele din fata... eu zic ca e altceva, poate rulmetul cum spui tu....

Link to comment
Share on other sites

Cand merg pe piatra cubica si mai sunt si ceva denivelari se simte si mai mult ca si cum as avea ceva in portbagaj care sare pe acolo:).

Mi se pare ca si cum as fi pe o perna de aer..... Prima data am crezut ca e amortizorul busit si ca nu-si mai face treaba dar l-am schimbat acum 4 luni si l-am verificat acum si nu e de la el... Sa vad de unde ar putea fi

A costat mult bucsa aia?

 

 

nu stiu daca e la fel,dar eu am avut aceeasi problema la un e36 care iam dat f greu de cap.este o bucsa care nu se vede,e undeva inauntru(nu stiu exact)intr-un brat sau asa ceva.mergi la un service si zi-le sa caute chestia aia

158281[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Diferentialul e prins bine in suportii lui elastici? :blink:

158418[/snapback]

 

 

Da diferentialul e prins bine si nu e de acolo. Am fost la un service si nu si-au dat seama de unde e ca totul pare in regula. Pe unde ar putea fi bucsa aia? O fi de la caroserie sau are si bratul o bucsa?

Link to comment
Share on other sites

s-a uitat cineva azi .

rulmentul stanga spate huruie, deci, trebuie set rulmenti....

stie cineva preturi pentru rulmenti spate, si de unde ?

167009[/snapback]

 

 

Si eu am schimbat cauciucurile am trecut la cele de iarna si acum parca se aude mai pronuntat troncanitul. Unde ar putea sa fie rulmentul ala stanga spate ? poate scap si eu doar cu un rulment. Ca altceva nu stiu ce poate fi ca am tras de toate bratele din spate si par solide.... Nu stiu ce sa mai zic...

Se aude cel mai des pe piatra cubica sau cand trec peste o groapa... Sper sa nu fie de la puntea spate sa dea vreun semn ca ar ceda:)

Link to comment
Share on other sites

Si eu am schimbat cauciucurile am trecut la cele de iarna si acum parca se aude mai pronuntat troncanitul. Unde ar putea sa fie rulmentul ala stanga spate ? poate scap si eu doar cu un rulment. Ca altceva nu stiu ce poate fi ca am tras de toate bratele din spate si par solide.... Nu stiu ce sa mai zic...

Se aude cel mai des pe piatra cubica sau cand trec peste o groapa... Sper sa nu fie de la puntea spate sa dea vreun semn ca ar ceda:)

167301[/snapback]

Ai verificat amortizorul ?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cand merg pe piatra cubica si mai sunt si ceva denivelari se simte si mai mult ca si cum as avea ceva in portbagaj care sare pe acolo:).

Mi se pare ca si cum as fi pe o perna de aer..... Prima data am crezut ca e amortizorul busit si ca nu-si mai face treaba dar l-am schimbat acum 4 luni si l-am verificat acum si nu e de la el... Sa vad de unde ar putea fi

A costat mult bucsa aia?

158294[/snapback]

 

 

Si eu am avut o bataie asemanatoare(batea ceva sub difuzorul din stanga spate).

Este o o flanse metelica cu interior de cauciuc,de care este prins amortizorul in partea de sus.Costa in jur de 80 ron.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am avut o bataie asemanatoare(batea ceva sub difuzorul din stanga spate).

Este o o flanse metelica cu interior de cauciuc,de care este prins amortizorul in partea de sus.Costa in jur de 80 ron.

168792[/snapback]

 

SI la mine ar putea fi acea flansa ca iar am ridicat-o pe elevator cu mecanicul si totul pare in regula in afara de acea flansa care ar putea fi schimbata. Sa o schimb in ianuarie si sa vad ce se mai intampla dupa aceea. Ai idee ce cod are flansa aia ca sa o pot comanda undeva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.