Jump to content

E46 - another boring ride


plictisit

Recommended Posts

Salut tuturor, masina o am de aproape 2 ani, si am trecut prin destul de multe cu ea pana acum :D

 

E46 318ci, din 2000, km: 204000 ( eu l-am luat la ~ 179000 )

Dotari: aproximativ cheala ( cotiera )

Mods: suport pahare, eleron luneta Ac Schnitzer, eleron porbagaj de M, embleme carbon x3 ( din care au mai ramas doar pe capota/volan :)) ), stopuri pe led smoked, faruri cu lupa & angeluri ccfl cu semnale smoked si xenon D2S 6000k @ faza scurta, si HB4 6000k @ proiectoare, semnale smoked aripi, nari negre ( shadowline ), bad boy, discuri ventilate / cu striatii ATE Powerdisc fata si doar cu striatii ATE Powerdisc spate, finala de 2.0 cu tips-uri M Tech II, bari de rigidizare Weichers fata / spate, coilovers D2 RS, jante modulare Hartge pe 17, 8.5j et 13 fata cu cauciucuri Falken Fk 452 205/40/17, 9.5j et 21 spate cu cauciucuri Falken Fk 452 215/40/17 ( n-am avut bani de cauciucuri mai late .. ) ^ ^

Am stat pana acum sa pun poze cu fiecare chestie .. dar se pare ca erau prea multe, am pierdut si ceva timp degeaba, deci pun doar poze cum e in stadiul actual ..

http://img30.imageshack.us/img30/2080/26939265.jpghttp://img13.imageshack.us/img13/6097/70766214.jpghttp://img89.imageshack.us/img89/2841/60336915.jpghttp://img706.imageshack.us/img706/4613/25513517936894545170010.jpghttp://img718.imageshack.us/img718/1552/dsc0454oi.jpghttp://img90.imageshack.us/img90/7959/dsc0681i.jpg

Link to comment
Share on other sites

E prea conservatoare opinia publica pe forumul asta, parca suntem ca babele care se uita urat cand vedem o domnisoara rujata. Daca avea piercinguri in nas mai ziceam... dar asa...

Prin comparatie, modificarile de la masina asta nu mi se par exagerate, si nu cred ca a dat in partea cealalta, a ridicolului.

Am vazut pe forumul asta multe exemple la capitolu ridicol, nu cred ca masina asta face parte din acea categorie.

Link to comment
Share on other sites

@ AlinMotru90: mersi, cand am facut badboy-ul imi placea super mult, acum mi-a mai trecut de el, dar momentan ramane asa

@ POIUYT: nu e roz .. e Lila Metallic din paleta de culori individuale Avus ( oem BMW )

@ r0n1n: ai dreptate .. mi-am batut joc de masina in ultimul hal, ar trebui sa o vand unui pasionat caruia ii pasa cu adevarat

@ mihai vigariu: multumesc

Edited by plictisit
Link to comment
Share on other sites

daca e "roz" "pink" "roziniu" "roz bonbon" pentru voi, nu am cum sa va schimb parerea, si nici nu vreau, eu zic ca e mov, violet, pana si bmw zice asta, va rog sa va duceti la o reprezentanta bavaria si sa intrebati ce culoare e, si ronin, nu mi-a placut cum ti-ai "zis parerea" , poti sa iti exprimi parerea si intr-un mod care nu e ostil, e un forum vorbim, dar nu pfa .. ti-ai batut joc de masina, si @ evacuare cate vroiai sa fac ? 4 ? 6 ? dupa cum vezi majoritatea pieselor sunt oem, nu mi-am pus evacuare "shport" sa ma auda tot orasul, se aude la fel ca cea de 1.8, nimic in plus, si darius cam la fel, asta e ce pot sa fac .. numai tiganii am facut

 

p.s. the fuck ?! nu am descoperit de mult forumul asta, dar prima impresie a fost ca nu e atata agresivitate ca pe alte forumuri, guess i was wrong

Edited by plictisit
Link to comment
Share on other sites

"Rozul" acela care de fapt e mov da foarte bine cu masina de culoare neagra, iar evacuarea e foarte ok.Singurul lucru care nu da bine la masina este "badboy-ul" cum am zis si mai sus.Revino la capota normala a masinii si o sa fie totul ok.Sa o conduci cu placere! :thumbsup: Edited by AlinMotru90
Link to comment
Share on other sites

 

Cat despre evacuare nu intleg de ce te-ai oprit la 2 iesiri...

Nu are nici un rost sa fi rautacios si ironic . Sunteti unii aici care numai cu asa ceva va ocupati ...

Te rog nu-mi raspune !

 

on: Ai uitat sa mentionezi suspensia D2 de 1200 e :rolleyes:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Mai plictisit masina e intr-un mare fel....da boring se scrie cu un singur "o" altfel iese un fel de buring.

Imi imaginez masina pe vremurile cand era stock, cred ca era frumoasa!?.

Daca tot ai pus poze...baga si una cu interiorul sau e verde fosforescent pe acolo?

Link to comment
Share on other sites

Eu aveam impresia, gresita se pare, ca atunci cand iti prezinti masina accepti si bune si rele.

Dc nu suporti criticile nu o mai prezinti, nu e obligatoriu ca fiecare membru sa-si prezinte masina.

Link to comment
Share on other sites

@ B-490-RZV: mersi :)

@ AlinMotru90: da, am zis ca nu imi mai place la fel de mult ca la inceput, pe viitor e posibil sa schimb capota, si mersi

@ sax1987: clar :)))

@ euadicabobo: ai dreptate, se scrie cu un singur o, si da, la interior e verde fosforescent alien, cum spui tu

@ POIUYT: nu, nu mi-ar placea asa

@ hitman1234: tnx

@ r0n1n: nu nu, accept si bune si rele stai linistit, dar sa o spui intr-un mod civilizat, un exemplu: " e ok daca iti place tie, dar parca da putin spre roz, asa am eu impresia, nu mai bine le-ai fi facut negre?" nu cum ai zis tu " vai .. ti-ai batut joc de masina, cocalar."

Edited by plictisit
Link to comment
Share on other sites

jantele le am de la caius din timisoara .. si bad boy-ul nu e pe gustul tuturor, aia e si chestia, ca poti sa il faci cat de putin sau mult vrei, rotund sau drept, si in zig zag daca vrei .. acum depinde fiecare cat de pronuntat vrea sa fie, dar din punct de vedere al calitatii, daca vezi capota live, cred ca o sa imi dai dreptate ca e reusit :) mersi oricum

 

p.s. oricum in poze jantele nu se vad ca in realitate, in realitate culoarea se schimba in functie de lumina, dar in nici un caz nu ai zice ca sunt roz, vazute in realitate, acum na ..

Edited by plictisit
Link to comment
Share on other sites

jantele le am de la caius din timisoara .. si bad boy-ul nu e pe gustul tuturor, aia e si chestia, ca poti sa il faci cat de putin sau mult vrei, rotund sau drept, si in zig zag daca vrei .. acum depinde fiecare cat de pronuntat vrea sa fie, dar din punct de vedere al calitatii, daca vezi capota live, cred ca o sa imi dai dreptate ca e reusit :) mersi oricum

 

p.s. oricum in poze jantele nu se vad ca in realitate, in realitate culoarea se schimba in functie de lumina, dar in nici un caz nu ai zice ca sunt roz, vazute in realitate, acum na ..

p.s.2: poate modifica un moderator numele topicului in: "E46 just another boring ride" ? multumesc

 

 

da, jantele mele...

pe vremea cand aveam e36, acum 3 ani

 

ft smechere rotile

Link to comment
Share on other sites

bmw e o masina ce emana masculinitate..daca voua vi se pare ca jantele emana asa ceva eu nu mai zic nimic..si capota....

Daca eram femeie faceam ceva cu BMW-ul meu. :LMAO:

 

On topic..Imi place masina.Probabil o sa te saturi de culoarea jantelor,cine stie poate le faci in fiecare an alta culoare.La o masina mai importanta este starea tehnica ,iar despre tuning fiecare cu gusturile lui,atata timp cat tu conduci masina tu trebuie sa te simti bine in ea.

 

P.s...Lasa jantele asa,ramane si capota cum este ...dar schimba motorul. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.