Jump to content

BMW-ist antimanelist este pistolat!


MuadDib

Recommended Posts

Au dat la stiri, la Prima, o faza:

 

La un semafor opreste un BMW si un Megane. Ala cu Meganu' asculta manele la maxim, si BMW-istu ii zice sa le lase dreaq mai incet. Renault-istul ( :) ) scoate pistolu' (cu gaze) si pac-pac.

 

L-au prins politzaii mai tarziu. Bine ca al nostru nu a patzit nimic. :blink: Ala, dupa ce era un bou, a tras si aiurea...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:) Nu poti sa faci omleta fara sa spargi ouale! :)

 

E distrus asha cum e peste tot in Romania sfarsitului de 2006. Se lucreaza la greu peste tot. In oras se schimba conducte si se reasfalteaza, pe drumul cotei la ruptura se fac injectii de beton la adancime (cam ce s-a facut si pe Posada; tot aia sunt) - si dupaia se asfalteaza tot drumul.

 

La anu' promit etapa de VTM aici! Si la intalnire blochez drumul doar pt. uzul nostru :blink:

Link to comment
Share on other sites

MuadDib intreb si eu nu dau cu parul: de ce ala cu meganu era "un bou"? ca asculta un gen de muzica pe care altii nu il agreeaza?

stii ce ma deranjeaza ca multi se dau rotunzi dar fac discriminari.. daca bmw-istul asculta manele si venea ala cu meganu la semafor si ii spunea sa le dea mai incet si asta cu bmw-ul tragea ce mai se spunea? ca ala cu bmw-ul e smecher domne, nu? :) sau daca ala din bmw asculta house de duduie masina si vine un manelist si ii spune sa lasa muzica mai incet? :)

si acum lasand gluma la o parte eu cred ca un om cult este si un om care nu face discriminari pt ca are capacitatea intelectuala sa treaba peste anumite clisee.. :blink:

Edited by AliNOS
Link to comment
Share on other sites

MuadDib intreb si eu nu dau cu parul: de ce ala cu meganu era "un bou"? ca asculta un gen de muzica pe care altii nu il agreeaza?

stii ce ma deranjeaza ca multi se dau rotunzi dar fac discriminari.. daca bmw-istul asculta manele si venea ala cu meganu la semafor si ii spunea sa le dea mai incet si asta cu bmw-ul tragea ce mai se spunea? ca ala cu bmw-ul e smecher domne, nu? :) sau daca ala din bmw asculta house de duduie masina si vine un manelist si ii spune sa lasa muzica mai incet? :D

si acum lasand gluma la o parte eu cred ca un om cult este si un om care nu face discriminari pt ca are capacitatea intelectuala sa treaba peste anumite clisee.. :)

151589[/snapback]

una e sa asculti house si alta e sa asculti manele . Pe mine ma deranjeaza faptul ca din ce in ce mai multi romani asculta manele :blink: , in cativa ani romania o sa fie o tara in care muzica de baza o sa fie maneaua , iar asta e un lucru de ingrijorat :)

Link to comment
Share on other sites

@alinos in cazu` lui,excesu` de zel si`a spus pretu`,da` nu`mi spune ca daca parcheaza unu` langa tine si asculta genu` asta numit de ei muzica la maxim nu te deranjeaza.....eu le spun intotdeauna fie sa`l dea mai incet sau sa`si inchida geamurile
Link to comment
Share on other sites

oameni buni priviti realitatea in fata , deja am devenit niste inculti , s-a dus dracu muzica adevarata , am zis ca or sa dispara de la sine manelele astea , mai ales pentru ca sunt un gen muzical idiot si slab ca muzica in sine , cine se pricepe la muzica stie ce zic , problema e ca cei care asculta manele au si un comportament suburban , rareori vezi un om educat , civilizat ascultand manele , aici e baiul. Nu trebuie sa judecam ca ala doar asculta alt gen de muzica , asa cum hard rock-ul este insotit de violenta si manifestari dure asa si manelele sunt insotite de manifestari marlanesti si periculoase pentru cei din jur. Eu respect pe oricine asculta muzica , indiferent de gen , beleaua e ca cei care "stiu" sa asculte muzica si asculta muzica buna stiu cat de tare trebuie sa fie muzica aia ca sa poti de te bucuri de ea , deja de la un anumit nivel in sus muzica devine zgomot , iar zgomotul e doar galagie , nu arta , nu muzica.

O sa fim din ce in ce mai inculti si mai prost crescuti si educati , nu e vorba ca ala era in Megane si celalalt in BMW , e chestie de educatie ...

Link to comment
Share on other sites

fie ca ma deranjeaza sau nu pe mine acest gen de muzica, nu jignesc si nu cataloghez oamenii dupa genul de muzica pe care il asculta.. ceea ce am vrut sa spun este ca parerea mea despre gusturi este ca ele nu se discuta.. si ca un om cult nu ar trebui sa catalogheze un alt om dupa asa ceva, si nici sa il jigneasca doar pt ca asculta ceva ce lui nu-i place..

daca mie imi place rosu si altii detesta culoarea asta ce sa faca? sa vina sa-mi bata in geam sa-mi spuna sa-mi vopsesc masina altfel? =))

stau si ma gandesc in toata treaba asta daca am auzit vreodata un manelist jignind un houser, clubber sau rocker doar pt ca asculta alta muzica decat ii place lui.. cred ca merita sa ne gandim toti la treaba asta..

te-am pupat Fake.. poate ne mai vedem si noi zilele astea

Link to comment
Share on other sites

@AliNOS , nu am catalogat pe nimeni , dar asa cum de obicei Loganul se adreseaza unei anumite categorii de cumparatori asa si cu manelele , nu vreau sa jignesc pe nimeni si nu am cu nimeni nimic , extrapolarea ta la culori si alte alea nu are nicio legatura cu manelele , inca nu am vazut culori pentru o anumita categorie sociala...

Ca sa clarific un lucru , eu ascult orice muzica care e de calitate , daca ar fi manele de calitate sa mor eu daca nu as asculta , din pacate din milioanele de manele care exista numai cateva sunt demne de bagat in seama. Gandeste-te la nivelul de cultura degajat de majoritatea celor ce canta manele... cati dintre ei canta din suflet muzica adevarata si stiu intradevar sa cante si cati o fac pentru bani , se lalaie ca niste descreierati si ei cica , canta , hai sa fim seriosi , ca idee am aceeasi parere si de alte genuri muzicale care sunt duse la extrem si care sunt zgomot si poluare fonica nu muzica...

Respect pentru toata lumea , mai ales pentru cei care nu ma deranjeaza cu nimic. :blink:

Link to comment
Share on other sites

MuadDib intreb si eu nu dau cu parul: de ce ala cu meganu era "un bou"? ca asculta un gen de muzica pe care altii nu il agreeaza?

151589[/snapback]

E ok sa asculti orice. Atita vreme cit nu bagi la toata lumea pe git, dind volumul la maxim. Uite de asta e bou si taran.

Link to comment
Share on other sites

inca nu am vazut culori pentru o anumita categorie sociala...

 

Am ajuns sa ma citez :blink: , exista culori pentru anumite categorii sociale , de exemplu negru , pentru ... stiti voi cine ca zice lumea ca sunt rasist dupa aia , apoi galben (ASIA) , alb , perlan , astia suntem majoritate.

Sa vedem care este incidenta ascultatorilor de manele in functie de culori ? :) :)

Postul asta era ca sa ne amuzam :) :D :D

Link to comment
Share on other sites

. Ala cu Meganu' asculta manele la maxim, si BMW-istu ii zice sa le lase dreaq mai incet.

151491[/snapback]

 

Pai si ce ii pasa lui ala cu BMW-ul ce muzica asculta altii?In masina ta faci ce vrei.

Daca deranjezi pe cineva esti amendat de politie,nu atentionat de un sofer de ...BMW.

 

ps

 

Bine,nu e un motiv sa faci ce a facut istetul ala :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ma nu vreau sa intru in disputa cu nimeni, dar indiferent de locul, masina, inaltime, haine, inele, cercei, telefon, doar o data, doar seara, iarna, pe centru, la casti, sub casti, cei care asculta manele dovedesc si nu numai ca dovedesc ,dar si arata nivelul de cultura la care sunt, pot fi pe de alta parte niste oameni foarte realizati, sau inteligenti si cu multe alte calitati dar din punct de vedere al culturii, si hai sa reducem la cultura muzicala sunt 0 .

 

Poate am fost putin dur dar pe mine ma enerveaza subiectul asta de fac spume .

 

 

JOS MANEAUA. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

asta e...se mai intampla.Unii cu gura mare si atat ca si pe forum altii cu mana pe arma.

ca barbati multora le lipseste integritatea,barbatia,iar celor care le lipseste integritatea le mai lipseste si pasarica dintre picioare,asta ca sa fie menu-ul complet

Asta e barbatul secolului 21 epilat din cap pana-n picioare si cu expresia cea mai uzuala "Hai te rog iarta-ma ca nu mai fac....Uite iti promit...!"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.