Jump to content

BMW-ist antimanelist este pistolat!


MuadDib

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Haidetzi, buey, ca misto a fost prezentarea stirii la teveu, in care se accentua "BMW" si "Megane". :blink:

 

Oricum, tot la parerea mea raman ca ala care a scos pistolu' si a tras pt. a isi sustzine punctul de vedere e un dobitoc.

 

Asha, ca exercitiu de imaginatie, daca la un moment dat vei pleca la semafor inaintea lui, sau treci de pe o banda pe alta in fatza lui, sau - pur si simplu - nu ii va place figura ta, nu e posibil ca va scoate din nou pistolul si va trage? Asta a ajuns normalitate la noi? Ce treaba are cenzura cu idiotenia gestului?

 

Cata educatie ai la 21 de ani daca poti face una ca asta? Si ar fi superb daca ar fi singurul... Dar tare mi-e teama ca sunt foarte muuultzi...

 

PS - Nu stiu cum sa cataloghez faptul ca si un coleg de pe forum il considera victima pe ala care A TRAS CU PISTOLUL, si opresor/smecher/incult pe cel care a incasat-o... Haios... Dureros... Alegetzi voi...

Edited by MuadDib
Link to comment
Share on other sites

ce naiba oameni buni , in ce tara si continent traim?... auzi ala cu BMW-u ii zice celulilalt cu MEgane sa dea muzica mai incet sau orice i-ar fi zis si ala poc , poc si gata , pai ce frate ii ameninta siguranta familiei , ala cu BMW-u ia zis cu toporu' in mana sa dea muzica mai incet ? Si de ce sa nu-i spui ? ce e asa deosebit , aaa , am uitat asta e tara in care nu ai voie sa iei atitudine si trebuie sa faci ciocul mic ca ti-o iei pe coaja , daca se intampla in Europa o treaba de asta cu pistolul ce racoare isi lua ala cu pistolul de nu avea aer , dar cum traim intr-o tara asiatica-nord africana si cu civilizatie de Afganistan si Turcia ce naiba sa ceri cuiva... o sa ne facem de tot cacatul cand o sa intram in UE , o sa fim dejectiile Europei cu asemenea specimene , asta e... ne meritam soarta. Mai bine de capsunarii romani din Spania decat de noi astia desteptii care stam aici in tara noastra mirifica. Aia cel putin traiesc in curatenie , civilizatie si aer curat , nu in gropi , praf si nesimtire dusa la extrem. Ne-am indobitocit cu totul s-au dus naibii valorile nationale , Brincusi , Henri Coanda sau Eminescu au fost altceva decat romani , cel putin asta arata realitatea de azi... o clasa politica de mizerie si niste "cetateni" fara personalitate , atitudine si sa cunoasca ce e aia puterea exemplului.
Link to comment
Share on other sites

E ok sa asculti orice. Atita vreme cit nu bagi la toata lumea pe git, dind volumul la maxim. Uite de asta e bou si taran.

151648[/snapback]

 

asta e adevarul si pentru asta sunt si eu de acord... daca vrei sa asculti tare fa-o cu geamurile inchise pentru ca pe mine nu ma intereseaza ce asculti tu...

 

deseori ma opresc la stop, mai ales vara cand imi face placere sa merg cu geamul deschis, si trebuie sa indur tratamentul muzical oferit de tot felul de nebuni... nu ma intereseaza ce muzica asculta la ei in masina dar sa inchida geamurile si sa aiba o limita a decentei... imi amintesc ca la un stop pe la Mariott era un taximetrist langa mine care dadu-se muzica asa tare ca nu ma auzeam ca lumea cu prietena care era langa mine in masina... am inchis geamul dar daca aveam pistol ii trageam una direct in CD player Cass sau ce (cenzurat) avea acolo...

 

deci, mai mult respect pentru ceilalti o sa ne faca si noua viata mai buna...

Link to comment
Share on other sites

Cata educatie ai la 21 de ani daca poti face una ca asta? Si ar fi superb daca ar fi singurul... Dar tare mi-e teama ca sunt foarte muuultzi...

 

 

151728[/snapback]

 

un om la 21 de ani nu are de ce sa aiba arma in dotare pe strada sub nici o forma... as interzice din start armele de foc pentru pustii astia...

Link to comment
Share on other sites

un om la 21 de ani nu are de ce sa aiba arma in dotare pe strada sub nici o forma... as interzice din start armele de foc pentru pustii astia...

151906[/snapback]

 

Tu cati ani ai maturule? :D

La 21 de ani sunt pusti?

Te crezi dictator de interzici tu?Cred ca problema se pune daca e legal sau nu ca idee asa.

Iti zice unu de 21 de ani frustrat ca ii interzici tu :blink:

 

Tu ai in masina carti de poezii si le dai la agresori? :)post-1247-1163441032_thumb.jpg

 

Poate ne vedem....la un suc :)

 

Acest post este un pamflet si trebuie tratat ca atare de domnii moderatori :)

Multumesc :D

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

Tu cati ani ai maturule? :D

La 21 de ani sunt pusti?

Te crezi dictator de interzici tu?Cred ca problema se pune daca e legal sau nu ca idee asa.

Iti zice unu de 21 de ani frustrat ca ii interzici tu :blink:

 

Tu ai in masina carti de poezii si le dai la agresori? :)

152077[/snapback]

 

am o groaza de prostii in masina dar in nici un caz pistoale si leviere sub scaun... apropos, bine fac americanii cand considera un om cat de cat major abia la 21 de ani... pai voua abia va creste barba (aflati ce sunt femeile si descoperiti noi utilizari la pu tza) si vreti sa aveti decizie de viata si de moarte asupra vietii unui om... La naiba...

 

apropos, tie la ce iti trebuie pistol ca tu poti sa-i spargi lejer casetofonul din masina ta fara sa te dai jos... daca scoti mana pe geam ajungi sa-l iei de gat usor... :) deci, de ce iti trebuie pistol? :)

Link to comment
Share on other sites

am o groaza de prostii in masina dar in nici un caz pistoale si leviere sub scaun... apropos, bine fac americanii cand considera un om cat de cat major abia la 21 de ani... pai voua abia va creste barba (aflati ce sunt femeile si descoperiti noi utilizari la pu tza) si vreti sa aveti decizie de viata si de moarte asupra vietii unui om... La naiba...

 

apropos, tie la ce iti trebuie pistol ca tu poti sa-i spargi lejer casetofonul din masina ta fara sa te dai jos... daca scoti mana pe geam ajungi sa-l iei de gat usor... :D deci, de ce iti trebuie pistol?  :blink:

152079[/snapback]

 

1 Traiesti si traim in Romania si legea zice aici ca esti major la 18 ani.

2 Voua?care voua superiorule precoce ce esti tu, de la ce varsta ai descoperit barba si fetele? decizie am numai sa ma apar nu sa atac....la naiba :D

3 Imi trebuie ca nu imi place sa ma murdaresc pe maini, sa ma dau jos, sa ma agit, sa blochez traficul...nu e civilizat :)

4 O dam in offtopic si pierdem timpul...ti-as multumii pt un raspuns prin posta ai adresa mea pe mail.Merci :)

5 era cantec acolo nu prea te-ai prins;am aproape 30 de ani asa ca las-o mai usor cu :Voua: jignesti tinerii entuziasti de pe forum ma(t)urule

 

:D

 

PS:Acest post este un pamflet si trebuie tratat ca atare de domnii moderatori :)

Multumesc :bash:

Edited by Tytus
Link to comment
Share on other sites

 

PS:Acest post este un paflet si trebuie tratat ca atare de domnii moderatori  :blink:

Multumesc  :)

152083[/snapback]

 

 

stiu si te tratez cu foarte mare atentie avand in vedere ca ai rupt BMW-ul ala cu suta ta de kile...:)

 

Oricum, multe lucruri nu sunt facute cu cap in Romania si din pacate suferim toti din cauza asta... Lipsa de respect nu tine de varsta...

Link to comment
Share on other sites

binee ma!ce tare...il pun direct pe masina pe capota!

152155[/snapback]

 

in cel mai bun caz va alerg cu Tytus pe amandoi :)

 

sa nu zic ce iese daca vine Tytus cu cainele... :blink:

 

Sa lasam offtopicul...

 

Totusi e ingrijorator ca un pusti isi permite asa ceva in mijlocul unui oras... si ca tot vorbeam de respect si tupeu azi pe Bulevardul Timisoara in drum spre Plazza imediat dupa intersectia cu Drumul Sarii un Ford Capri (cred ca era, dar oricum o masina mica cu 2 portiere) mergea cu vreo 35-40 la ora se tara pe banda 1 si pe banda 2 in paralel cu el mergea un BMW X5 cu numere de Italia si geamuri fumurii... eu veneam pe banda 2 si imi dau seama ca ala din fata mea clar nu are chef de depasire ci pur si simplu merge in paralel cu cel de pe banda 1... dupa ce am mers asa vreo 150-200 de metri imi fac curaj si ii dau un mic flash sa se decida ce vrea mai ales ca in fata era verde si nu aveam chef la 9 si 20 seara (cam atat era ora) sa stau la un stop total aiurea fiind aproape singur pe bulevard... dupa flashul meu iese un pusti jumate pe geam din X5 in dreapta si incepe se gesticuleze dupa care ala cu X5, de la volan, da semnal dreapta... cum cel cu dopuletul a accelerat m-am bagat prin spatele lui si am depasit scurt prin dreapta X5... De fapt in masinuta mica era o tipa si in BMW X5 doi putz oi care se trezisera macho la ora aia in masina pe o strada circulata... cum nu aveam chef de scandal si eram cu fata mea in masina m-am dus tare si i-am lasat pe nebuni... M-am uitat atent si nici unul din ei nu era Tytus...:)

 

deci, in Bucuresti daca ai o arma cu siguranta o sa gasesti motive sa o folosesti de cel putin 2-3 ori pe zi... de preferat sa nu avem arme si chiar imi doresc camere de luat vederi in tot orasul si Politia pe strazi... e mai bine asa desi uneori poate or sa existe abuzuri insa mai bine 1 abuz la 1 an decat ce e acum pe strazi...

Link to comment
Share on other sites

Guest IulianE

am mai impins eu cu masina vreo 30m un "jmecher" d'asta care nu avea chef sa plece de la semafor pe verde...

Avea Punto....cu folii negre pe geamuri

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.