Jump to content

zilele BMW la Galati


d-rive

Recommended Posts

Lasa, omule, nu mai fi suparat. Nu esti primul si nici ultimul :) Daca iti doresti atat de mult masina aia va trebui sa te obisnuiesti cu "tratamentele" de la AB, dar sa nu crezi ca au cu tine ceva personal.

155834[/snapback]

Hai ca m-ati facut sa rad :), mai ales cand am vazut poza din avatarul lui cyborg :D

M-am hotarat oricum, am sa ma duc cu un lant de aur 2 kile la gat ( tre sa-mi cumpar) , sa ma fac chelos ( nu ca as avea ceva cu chelosii :D ), sa-mi iau o piranda dupa mine si cu manele la iPod si sa vezi ce fata de potential client de BMW am sa am :D glumesc desigur, dar eu m-am dus ca omul obisnuit ce sunt, imbracat casual, si ce-or fi zis aia, bai asta nu are tricou mulat pe burta si pe tate, lant nu are, deci nu e un potential client...mancatiash... :bash:

Sa fiu eu al dracu daca nu ma duc in Germania sa imi comand masina, am sa iau iar la citit tot ce scrie pe forumuri despre treaba asta. Chestia e ca eu o vreau noua si aici e problema ca altfel, eram papa demult si imi cautam masina. Inca compilez :blink: :) la ce decizie sa iau.

In principiu eram curios cam de facelift vor sa faca astia la E90.

Sa stiti ca nu bat campii si chiar am sa-mi iau masina asta, multi fac valuri pe aici si dispar ca magarul in ceata, eu nu fac asta ca sunt firma serioasa :bash:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu e chiar asa. Nu lantul, burta sau manelele sunt cele importante, ci portofelul gros. Relatia vanzator-client e vazuta de ei ca una macelar-vita :) Estimeaza cam cati bani ar putea sa scoata din tine, iar dc nu prezinti o valoare financiara semnificativa atunic nu prezinti nici interes pt ei. Bineinteles cand vor realiza ca ai banu' si esti dispus sa-l dai te vor trata altfel :blink: Edited by cyborg
Link to comment
Share on other sites

Asta e un sindrom foarte romanesc, si nu fac parte din categoria celor care cred ca toate relele se intampla doar aici. Zicala "haina il face pe om" este foarte adevarata in mintea multora. Probabil ca si pe Bill Gates l-ar trata la fel daca ar veni imbracat in blugi. Foarte multi vanzatori (de orice, de la masini la guma de mestecat) nu realizeaza ca ORICE om e un potential client, nu doar ORICE OM CARE PARE CA ARE BANI. Partea cea mai amuzanta e ca foarte multi care sunt imbracati ca si cum ar avea bani multi nu au bani nici sa treaca strada.
Link to comment
Share on other sites

Asta e un sindrom foarte romanesc, si nu fac parte din categoria celor care cred ca toate relele se intampla doar aici. Zicala "haina il face pe om" este foarte adevarata in mintea multora. Probabil ca si pe Bill Gates l-ar trata la fel daca ar veni imbracat in blugi. Foarte multi vanzatori (de orice, de la masini la guma de mestecat) nu realizeaza ca ORICE om e un potential client, nu doar ORICE OM CARE PARE CA ARE BANI. Partea cea mai amuzanta e ca foarte multi care sunt imbracati ca si cum ar avea bani multi nu au bani nici sa treaca strada.

155913[/snapback]

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Asta e un sindrom foarte romanesc, si nu fac parte din categoria celor care cred ca toate relele se intampla doar aici. Zicala "haina il face pe om" este foarte adevarata in mintea multora. Probabil ca si pe Bill Gates l-ar trata la fel daca ar veni imbracat in blugi. Foarte multi vanzatori (de orice, de la masini la guma de mestecat) nu realizeaza ca ORICE om e un potential client, nu doar ORICE OM CARE PARE CA ARE BANI. Partea cea mai amuzanta e ca foarte multi care sunt imbracati ca si cum ar avea bani multi nu au bani nici sa treaca strada.

155913[/snapback]

Sorine, chestia e ca intradevar eram in blugi :) , cu toate ca restul cu care mai eram erau imbracati destul de "bine" vorba ta, daca in Ro nu esti imbracat nu ai valoare, partea mai interesanta e ca blugii mei costau dublul costumului lor dar asta nu se pune, isi pun o cravata la gat si gata sunt "domni", in late tari ma duceam intr-un magazin imbracat ca vai de mine ca veneam de la munca si nu imi permiteam sa mai pun mana pe una pe alta la o masina in toale de firma :) si eram tratat ca unul care era imbracat in Armani de sus pana jos, bine e drept ca la noi de la chiloti pana la maieuri poti sa gasesti cu scrisul mare auriu ARMANI. Asta e, au sarit unii pe mine dar am dreptate cand zic ca in tara asta e marlanie mare.

Multi m-au perceput ca fiind arogant si increzut cand am zis ca imi e sila sa fiu nevoit sa traiesc in Romania si sa vorbesc romaneste, sunt sigur ca s-au confruntat si altii cu ce ma confrunt eu si faptul ca sunt in Ro arata ca totusi imi place tara asta, noroc ca muntii nu canta manele... ca sunt in Ro si nu sunt in "afara", nici nu mai stiu cum e mai bine.

Eu am un dicton, sa traiesc in Romania dar sa imi permit oricand sa merg sa fac o vacanta in Italia sau alta tara, ceea ce am si facut pana acum, degeaba am prieteni care sunt super de treaba, degeaba exista forumul cu oameni cu care poti discuta, uite ca trebuie sa te mai duci sa cumperi o paine si vezi cum iti raspunde in sila la bunaseara si esti un freaky ca saluti, vezi cum iti ia painea cu aceeasi mana cu care a luat banii sau mai rau iti da restul lipit pe franzela care tocmai ai cumparat-o. Speram ca aia care vand BMW sa aiba si ei putina clasa macar datorita faptului ca vand niste masini mai deosebite si nu orice gioarsa de Moskvitch... c'est la vie :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

De acord 100% cu ce ai spus. Sa nu uitam ca poate multi dintre cei care vand BMW (vanzatori, patroni de reprezentatna, etc.) sunt tot aia de vindeau paine in 1990 si un pic.

 

Pana cand nu va fi o concurenta mai mare pe piata, si vor afla pe pielea lor ce e ala capitalism, unde atunci cand intra cineva pe usa unui magazin vanzatorul trebuie sa se intrebe "oare sa-l pup in cu* sau in alta parte?" (poate sa te injure in gand, e problema lui) vom tot avea parte de "incidente" de genul asta.

 

Cat despre imbracaminte, de acord din nou. Daca ai costum esti om de afaceri, daca ai "armani" esti jmeker, daca esti imbracat decent esti un nimeni :blink: Eu nu suport nici costumele nici "armani". C'est la vie, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul, dupa cum spunea unul pe care nu-l suport.

Link to comment
Share on other sites

nu-l suporti dar are dreptate de multe ori :blink: macar incearca si el sa schimbe ceva, nu vezi puturosii astia din parlament nu fac nimic si cand vezi toti parvenitii mari politicieni si parlamentari te apuca toate damblalele, am urmarit la francezi viata politica, un ministru avea vreo 7 copii si iti dai seama ce casa avea data de la guvern ca sa incapa, bone care stea cu copii nu mai zic, a fost dat la tv ca el cheltuia bani de la buget vreo 10k euro pe luna cu toata treaba asta, ca de, statea in centrul Parisului, a doua zi si-a luat tot calabalacul si s-a mutat de acolo iar in zilele urmatoare si-a dat demisia...

Chiar am fost la un showroom BMW in Fr si nu pot sa descriu in cuvinte care era atmosfera... acum ce sa zic, nu am pretentii sa fie ca acolo dar eu i-am zis aluia "buna ziua" si el mi-a zis rastit "mai tarziu", al dracu personalitate.

Astept e-mail de la AB dar sincer nu cred ca se va intampla ceva si mare lucru sa se oboseasca cineva sa iti raspunda... prefer sa fiu un nimeni si sa ma duc la altii in alte tari sa cumpar...

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa par Gigi-contra, dar poate nimerisei intr-o pauza sau poate pur si simplu nu ai pus problema destul de clar.Ca la noi, mai ales la deschideri d-astea sunt 1000 de gura casca in tricou si blugi care vor sa faca drive test cu un bmw nou.Asa ca la un moment dat , risti sa primesti un raspuns sec daca zici doar "as vrea sa testez si eu 3xx" intr-o zi asa plina ca a lor atunci.

Ai dreptate ca puteau sa iti raspunda "suntem ocupati,dureaza" dar cum spuneam, la evenimente d-astea e mare nebunie si fii tu convins ca au venit multe vip-uri locale pe care au trebuit sa le lase sa testeze(ex: primar,prefect etc).

Mergi intr-o zi la reprezentanta nou deschisa si vezi daca o sa ai parte de acelasi tratament.

Link to comment
Share on other sites

Deci nu era aglomerat, mi-am exprimat foarte clar intentiile, chiar trebuia sa completez un formular, pentru drive test, de ce? nu stiu, ca oricum nu te lasa sa conduci masina ci o conducea nenea ala care e "seful", cel cu care am discutat mai mult era un tip de treaba chiar daca nu stia despre BMW decat care e seria 1,3 etc. in rest cam slabut, cred ca nu vazuse prea multe BMW-uri la viata lui. Asta care zic eu ca era mai de treaba era mai tanar, in rest numai acrituri care nu stiau pe ce lume traiesc, nu am nimic cu cei mai in varsta ca vorba aia datorita lor existam dar nu era locul lor aici, sa-i vezi ce fel se "moshmandeau" sa caute cheile de la masini, care zicea ca-i la celalalt, ala zicea ca nu si tot asa, penibili la maxim.

Nu era nicio pauza, abia venise ala din drive test cu masina, cu clientul care era inaintea mea si dupa care am asteptat cum era normal, terminase cu ala si l-am luat eu in primire dar probabil ca era prea mult pentru "sefu'" sa aiba doi clienti la rand, unul dupa altul :blink:

In ceea ce am scris eu catre AB nu a fost decat o descriere a unei stari de fapt, nu vreau nimic deosebit de la ei, eu am fost la AB si lucrurile au fost ok, era acolo un tip super pregatit si foarte comunicativ, deci numai cuvinte de lauda la capitolul asta pentru AB, dar astia de aici de la Galati erau varza, parca ziceai ca sunt cu masinile in Vitan sa le vanda, cu deosebirea ca samsarii stiu de mii de ori mai bine decat ei sa vanda masini.

Stiti ce e culmea? Nu erau deloc gura casca si ma mira asta pentru ca zona era chiar foarte aglomerata si e o zona cu mare circulatie pietonala dar toata lumea chiar ocolea masinile de parca ziceai ca au kko pe ele, nu stiu de ce, chiar si ai mei au observat asta, noi chiar ne simteam un pic naspa pentru ca eram singurii care deschideam usile la masini pe acolo sa ne uitam la ele, ceilalti treceau si aruncau impasibili cate o privire si atat. Sa fi avut si ei o fata doua acolo sa mai atraga privirea, nimic, v-am zis atitudine batranicioasa la tot evenimentul, e pacat ca AB nu a impus un anumit mod de desfasurare a evenimentului.

Si faza cu usile inchise la masina... de toata jena, parca erau numai hoti pe acolo, ce sa mai, niste speriati.

Ca idee in acelasi loc au mai fost si alte prezentari pentru alte marci INCOMPARABIL, de departe asta a BMW este cea mai jenanta si penibila, pai sa ia lectii de la aia care vand frigidere Logan sa invete sa vanda o masina. Asta e ei au de pierdut, oricum pentru mine este a nu stiu cata oara cand ma rog de cineva ca sa ii fac vanzare, sa cumpar un produs si daca te gandesti la ce suma... niste....

Reprezentanta BMW in Galati va fi vis-a-vis de Miorita, la blocul acela nou, la parter. Din pacate nu vor avea si service ci doar o vitrina de unde vand masini. Cel putin eu nu stiu ca sa aiba in constructie un service pe undeva prin Galati. Citroen, Ford, Opel, Mercedes, SEAT, le au deja, serviceurile vreau sa spun, la un standard satisfacator, urmeaza Audi, VW si altii. Citroen a facut la Galati o super reprezentanta, asa cum este onorabil sa fie, cei de la BMW se inghesuie intr-un bloc, la parter, ca la inceputurile comertului de auto in Ro. In fine, o sa imi reconsider pozitia si cu siguranta cu astia nu voi mai avea de-a face.

Deci nu vreau nimic de la nimeni, ci doar am ramas dezamagit ca am fost sa vad si sa ating masini de la o marca pentru care am ceva special in suflet si... stiti si voi deja ce am primit.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

vorbeam pe YM cu un coleg de forum si imi zicea ca a facut si el drive test la AB... doar prin curte... penibil, deci vad ca nu sunt singurul care m-am lovit de fenomenul BMW.RO. Pacat. Tare sunt curios in ce tara din Europa s-ar mai fi intamplat asa ceva. Ma refer la Europa cea civilizata nu la tari gen Albania.
Link to comment
Share on other sites

Nu am citit tot threadul ca nu am avut chef... dar am citit primul post...

 

Sincer, mergi in Germania si cumpara-ti masina. Nu merita banii tai astia. Pana acum nu am intalnit loc in Romania unde sa se stie ce inseamna sa oferi un serviciu de calitate... Poate nu am fost eu unde trebuie, dar de multe ori si-a batut joc lumea de mine pe banii mei pt ca nu am avut alternativa... Daca tu ai o alternativa de a merge in .de si a cumpara masina de acolo, nu ezita.

 

Eu sincer cred ca il pocneam... De cand am vazut cum se ofera un serviciu in societatea din SUA si chiar din Europa de Vest, nu mai accept astfel de magarii...

 

Parerea mea e ca procedezi foarte bine... da-i dreq cu figurile lor cu tot.

 

Pacat ca din cauza unor dobitoci si neprofesionisti ca persoana descrisa de tine, are de suferit o marca cum este BMW

Link to comment
Share on other sites

VW nu are deja pe Cosbuc?

156342[/snapback]

isi face service la Tirighina, unde era postul de control la poarta combinatului.

Multumesc @deathrow, poate am fost cam dur cand am zis ca imi e sila sa traiesc in Romania dar chiar am momente cand imi e o mare sila, chiar si sa vorbesc romaneste, respect Romania si istoria ei, respect inaintasii, respect limba care e posibil dupa ultimile studii sa fie chiar limba care a stat la baza latinitatii, sunt patriot dar uneori imi vine sa imi..... in ea de tara (a zilelor noastre), suntem o rusine pentru inaintasii nostri, nu ma refer la noi personal ci ca natie.

Cred ca voi merge in DE, am sa ma mai documentez.

Link to comment
Share on other sites

ffind unul dintre cei care ies din tara cel putin o data pe luna si nu prea ma duc de 3 ori in acelasi loc, iti spun clar si sa intelega toata lumea> AI DREPTATE, si aici nu ma refer la afirmatiile legate de lb roamana si la Romania, ma refer la analfabetii, jegosii, incultii, politicienii, tiganii si altii asemenea care fac din tara asta un (cenzurat).

DACA ceilalti concetateni care nu au prea iesit din tara cred ca aici e bine asa cum e va spun fratilot ca va meritati soarta, faceti un drum in Germania, Austria, UNgaria, Chiar si Italia si inca multe altele si convingeti-va ce inseamna civilizatie.

Link to comment
Share on other sites

@ Gully, in acelasi sens m-am referit si eu cand am afirmat chestiile cu Romania si limba romana, niciodata nu m-am simtit aiurea vorbind italiana, engleza sau franceza, pe cand atunci cand am vorbit romana da si asta din cauza oamenilor nu a limbii romane in sine, la fel si cu tara, nu am nimic cu Romania ca tara ci cu marea majoritate a oamenilor care alcatuiesc tara asta, ca puteti sa ziceti voi ce vreti dar in tara asta cei "necorespunzatori" sunt majoritari. Ca idee, consider ca nimeni nu isi poate permite sa critice ROmania ca tara cu istorie si neam sau limba romana, la fel de cand exista ea, un om e prea mic pentru cca 2000 de ani de istorie a Romaniei, a poporului roman. Imi pare rau ca unii m-au inteles gresit :blink:

Sa fiu on-topic, am primit raspuns de la AB, din pacate am primit raspuns de la o persoana cu care am mai dialogat si chiar la un mod civilizat, ca sa fiu succint, omul s-a bucurat ca am probleme cu astia ca sunt ei bucurosi sa ma "ajute". Mi se pare corect si atata timp cat stiu sa iti ia banii e ok, in fond asta e afacerea, ei trebuie sa stie sa imi ia banii iar eu trebuie sa stiu ce sa cer de banii aia :)

Oricum de cei din Galati nu vreau sa mai aud cat traiesc.

O sa ma intalnesc cu doi colegi de forum care au BMW si s-au oferit sa ma "ajute" cu impresii, test, etc. iata ca forumul bate cu mult o reprezentanta BMW, cel putin pe una de provincie.

Link to comment
Share on other sites

Salutare si bine v-am gasit. Imi pare nespus de bine ca exista acest forum exclusiv dedicat BMW, forum prin care pasiunea pentru aceasta BIJUTERIE capata contur si ofera posibilitatea exprimarii entuziasmului, simpatiei sau uneori a problemelor (existente oriunde in lume) .

Desi nu posed un BMW sunt fan pe viata al acestei marci asa ca voi ramane prin preajma voastra pentru a va impartasi devotamentul si admiratia fata de BMW.

 

Sunt FAN BMW. Ce inseamna BMW pentru mine? BMW este unicat, este o placere sa-l vezi pe strada, o bucurie sa-l atingi sau pur si simplu o incantare sa-l admiri.

Reprezinta perfectiunea unui vis (sper realizabil in curand): stil, frumusete, clasa, fiabilitate, calitate, viteza, confort, siguranta. Te poti baza pe un BMW oricand oriunde in orice conditii.

Va urmaresc cu placere forumul de aproape un an de zile si este uimitor ce poti afla de la alte persoane care au o pasiune comuna: BMW - NUMBER ONE. M-am hotarat sa ma inscriu impins de indignarea provocata tocmai de cei care ar trebui sa promoveze acest rege al soselelor mai puternic decat noi, cei care au o asemenea bijuterie sau care viseaza la ea.

Saptamana trecuta au fost organizate la Galati “zilele BMW”. Am crezut ca va fi un eveniment inedit, exact ca si masina, dar am fost total dezamagit. Fiind din Braila, am reusit pe data de 24 sa -mi fac rost de un drum la Galati si, binenteles, sa-mi vizitez “iubitele” expuse si dornice de un drive-test (specificat expres in reclama de la radio).

Surprizele neplacute au inceput din start(in nici un caz nu vreau sa ma laud cu cunostintele mele din marketing, dar ceva ceva mai cunosc si eu). In prima faza am crezut ca cei care trebuia sa dea detalii despre modele expuse sunt posibili vizitatori sau potentiali clienti, in nici un caz consilieri de vanzari. Un tip la aproximativ 60 ani se odihnea pe un scaun in cortul de prezentare, un altul mai tinerel putin avea o mimica a fetei care spunea totul despre el (picat pe acolo pentru a cauta eventual cheile de la masini pentru ca era prea speriat sa mai spuna ceva) si “ o tanti” care avea in fata cateva pliante de la o banca si de la o firma de leasing, si ea destul de zgribulita ( de frig sau de frica ca nu cumva cineva sa-i ceara prea multe detalii despre finantari).

Sa nu credeti ca am ceva cu persoanele mai in varsta, dar aceste masini emana prin toti porii tinerete, dinamism, personalitate aparte si respect, ca atare consider ca persoanele care le promoveaza trebuie sa aiba macar un minim de cunostinte despre BMW si sa fie mai incantate decat noi de aceste bijuterii .

Din contra, acolo era o atmosfera ciudata, parca masinile erau parcate si singure.

Merg mai departe si cer permisiunea sa urc intr-un 320d. Mi se deschide usa, iar “batranelul mai tinerel” pastreaza “distanta regulamentara de respect” , adica undeva spre capatul masinii. Vreau sa spun ca intotdeauna cand am ocazia sa conduc un BMW sau doar sa fiu in el nu scap ocazia. Vazand ca este absent, ii adresez o intrebare simpla( cred ca cea mai simpla) : Cati cai putere are masina? Primesc un raspuns bestial: puteti vedea fisa tehnica care este pe bord. Coool! Il intreb daca este cumva diesel sau pe benzina - se trage putin inapoi, se uita la portbagaj si apoi spune: cred ca da, are un “d” dupa indicativ. :blink: Tipul nu facea misto, era prea speriat ca era bagat in seama. Ulterior am observat ca de fapt, in ora care am stat eu acolo, el nu a mai vorbit cu nimeni.

Incerc sa programez un drive-test si mi se spune ca trebuie sa astept directorul de vanzari pentru a ma inscrie, director pe care l-am asteptat o ora degeaba deoarece timpul ma presa si a trebuit sa plec. Bun, cobor din masina si admir modelele “parcate”. Observ un tip, destul de tanar comparativ cu cei descrisi mai sus, care dadea informatii cuiva despre X3. Nu stiam daca este din staf-ul BMW pentru ca avea pe el o geaca cu logo-ul SCANIA. Ma apropii si observ ca avea in piept un ecuson BMW. Ma infiintez si eu pe langa ei si ascult prezentarea lui X3. Totala lipsa de profesionalism: clientul afla dupa dupa trei intrebari (masina nu are roata de rezerva, ce fac daca fac pana, pot comanda suplimentar rezerva) ca pneurile sunt run-flat, afla ca este un suv numai de strada, ca urmeaza sa apara modelul cu face-lift desi cel expus era cu face-lift.

Dupa ce afla totul despre X3, ne mutam in dreptul modelului 330xi unde pica cu adevarat bomba ; redau dialogul care m-a uimit la extrem:

“ Domnule, aceasta este o masina ucigasa!!!!!

Apare uimire pe fata clientului. :)

Cine cumpara o asemenea masina nu moare acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Clientul spune : Pai eu stiam ca aceste masini sunt sigure!

Da , dar la peste 270 CP va dati seama ca nu este de glumit”

Auzind aceste aberatii, vazand atata lipsa de interes si profesionalism, asteptand de o ora sa vina acel director de vanzari, am plecat total dezamagit de cum este prezentata, promovata si apreciata aceasta marca tocmai de cei care ar trebui sa fie trup si suflet pentru ea.

Exista o vorba “PANA LA DUMNEZEU TE MANANCA SFINTII!” si este regretabil ca aceasta vorba este valabila intr-o economie de piata, unde reclama este sufletul comertului.

Inca o data sunt bucuros ca sunt alaturi de voi si imi cer scuze daca acest post este prea lung, La multi km. fara probleme!

Link to comment
Share on other sites

M-POWER bine ai venit pe forum, esti binevenit printre noi, ai sa vezi ca o sa-ti placa atmosfera chiar daca mai sunt si mici derive/derapaje uneori, nimic nu e perfect, daca era perfect trebuia sa inchidem pravalia si sa plecam acasa :D

Ai descris foarte real situatia de la fata locului, sunt bland cand spun ca respectivii erau cei mai mari "habarnisti" care i-am vazut in viata mea, ma refer la fenomenul auto, daramite BMW. Eu atat zic, nu stiau nici pe ce lume se afla, iar boss-ul lor deasemenea. nu stiu in ce conditii si in ce imprejurari au decis cei de la BMW recte Automobile Bavaria, dreptul sa ii reprezinte si sa devina reprezentanta locala... dar sunt cel putin pe dinafara oamenii.

Eu de obicei sunt rabdator cu omul, mai ales cand e si el la inceput si nu are experienta, toti am fost incepatori la un moment dar, nimeni nu s-a nascut invatat, dar sa iti intoarca spatele...hmm, asta e chestie de educatie si nu are legatura cu vanzarea de masini.

Actiunea asta a BMW s-a terminat in Galati si consider eu ca a fost un fiasco total si nu a facut decat sa aduca deservicii numelui de BMW. Poate vede cineva responsabil de la AB lucrul asta, eu am trimis e-mail dar am fost contactat doar de o persoana cu care oricum tineam legatura, nicidecum nu am fost lamurit de cineva responsabil de la AB, drept dovada, asta este atentia care o dau ei pasionatilor/clientilor de BMW si cum am mai spus, este foarte posibil sa imi iau un BMW dar il voi lua probabil din Germania, la cat costa masina nu o fi foc sa mai cheltui 2mii de euro pe drum. Ma urc frumusel in avion, merg direct la Munchen si gata, apoi ma mai duc odata sa imi iau frumusetea de acolo si gata :D sper sa fiu un om fericit si sa imi implinesc o dorinta veche. :D :blink:

Cat despre cei din Galati, hmm, :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce afla totul despre X3, ne mutam in dreptul modelului 330xi unde pica cu adevarat bomba ; redau dialogul care m-a uimit la extrem:

“ Domnule, aceasta este o masina ucigasa!!!!!

Apare uimire pe fata clientului. :blink:

Cine cumpara o asemenea masina nu moare acasa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Clientul spune : Pai eu stiam ca aceste masini sunt sigure!

Da , dar la peste 270 CP va dati seama ca nu este de glumit”

158687[/snapback]

 

Fara comentarii... suna deja a film de groaza... iar in Galati, unde exista o piata de desfacere bunicica, o asemenea intrare... fara cuvinte...

Sa faci rprezentanta BMW in Galati, fara service, este o mare enormitate.... sunt destule BMW-uri in Galati si cred ca ar fi meritat sa aiba parte de un service langa casa... Nu sa te duci prin alt oras ca sa schimbi placute...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.