Jump to content

Viitoarea mea masina...


deathrow

Recommended Posts

In caz de accident... ce SENZATII... ce DURERI... VAI VAI...

156664[/snapback]

 

in caz de accident ....ce lume...ce coliva ...ce colaci ....ce prapori....ce pacat :blink:

 

LE la fifth gear a aratat un material cu test crush cu smart ....masina a supravietuit dar pasagerii nu :)

Edited by AR99RMS
Link to comment
Share on other sites

in caz de accident ....ce lume...ce coliva ...ce colaci ....ce prapori....ce pacat  :blink:

 

LE la fifth gear a aratat un material cu test crush cu smart ....masina a supravietuit dar pasagerii nu  :)

156667[/snapback]

 

Ai vzaut filmuletul ?!!!!???? .....ai vazut ce facea smartul ala prin aer la momentul impactului ????? mwahahahaha :)

Link to comment
Share on other sites

Oricum pt "fun" o sa fie 5-ul...

156350[/snapback]

Ha! O sa fii uimit cat de "fun" poate sa fie un Smart Fortwo! A avut nevasta-mea unul argintiu acum vreo 2 ani, dragutel ca dotari, mergeam cu el cu cea mai mare placere. E un fel de masina care-ti aduce zambetul pe buze :blink: O sa vezi! Ai grija numai sa nu iei una cu ff multi km, am inteles ca mai sunt probleme cu turbinele de la 50kkm in sus.

Link to comment
Share on other sites

Iar cu accidentul - am studiat problema la vremea respectiva, nu e dracul nici pe departe asa negru cum pare. E bine ranforsata masinuta. Si BTW, chiar cand am adus-o a intrat unul austriac cu un Golf4 in mine pe centura Vienei, in spate, eveniment care m-a facut sa apreciez altceva: la nivel de accidente usoare reparatia este super simpla (evident, cu schimbarea pieselor afectate). Sincer, mi-as lua un Smart pentru oras *oricand*. Bafta!
Link to comment
Share on other sites

pai parca se schimba panourile alea din usi colorate.sau numai la Four four e asa.Deci reparatia e simpla.Eu zic ca pentru oras e fun si un Matiz.De care te poti folosi fara mila.:blink:

156692[/snapback]

Da, se schimba si la Fortwo.

 

Matiz fun? Deloc! Si n-au nici o legatura. Aspect, dinamica, comportament (Smart = propulsie), calitate, ambianta interior, spatiu interior, cutie viteze, sa mai zic? :)

Link to comment
Share on other sites

dar nu e nici o suparare.:blink: dar o sa isi ia oricum o masina mica.Degeaba ii spunem ca nu e buna sau etc pt ca o sa isi ia.Chestia mai frumoasa era daca puteam sa il ajutam cu informatii despre alta piticanie de masina mai buna.Dar parerea mea e ca Smart-ul e printre cele mai sigure mini-uri.Si mai dotate
Link to comment
Share on other sites

Da,o alegere interesanta sigur pentru circulatia in oras e f f buna dar exista si alte masini mici si bune,la accidente nu trebuie sa te gandesti oricum esti mai protejat decat in renumita Dacia Logan care circula cu miile pe strazile din Ro sa nu vorbesc de dacile ceva mai vechi,ehe cand nu stii multe despre constructia unei masini scrii multe caci hartia suporta mult dar sa deziorientezi un om chiar asa e rautate.Oricum eu am vazut si am facut teste cu Dacia si se vinde bine dar nu as vrea sa fiu in ea la un accident frontal sa nu vorbesc ca la nici 80 km/h se da in cap lipseste un ESP cu desavarsire.Si as pute sa continui....
Link to comment
Share on other sites

Daca ma gandesc bine, din punct de vedere practic, pentru a scapa de aglomeratie as alege doua roti. Ca oricum, la cum este vremea acum, cel putin 9 luni din an se poate circula bine pe doua roti...

Pentru a avea confort ar merge o masinuta mica, dar nefiind in situatia de a face aceasta investitie, nu pot sa dau un sfat "competent", nu mi-am pus problema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.