Jump to content

am montat oglinzile de m


vl20sas

Recommended Posts

am gasit astazi si bordul de m5,sapt viitoare imi ajunge in romania,am si schema cum sa il modific sa mearga pe amisina mea

o sa arate corect viteza si cam tot ce se poate

 

asa ca mai am putin si il fac mmmmmddd  vb lui paco

160083[/snapback]

 

 

Claudiule ce sa zic mane, esti tare....:)))) nebun..... :blink: ideea este ca mi se pare o nebunie cata munca ai bagat in masina... oricum felicitari, chiar cred ca esti persoana din Ro care a investit cel mai mult in tunningul masinii sale chit ca este vorba de upgradarea unui BMW la M... sa faci un calcul la final...

 

apropos, M-ul tau mai vrea motorina? :)

Link to comment
Share on other sites

O sa ai de furca cu indicatorul temperaturii uleiului (zona rosie la turometru variabila)- asta daca e la fel ca la E39/E46, am vazut ca a mai incercat cineva la un M3 E46 pe e46fanatics si nu a reusit. Dar avem incredere in tine :blink:

 

vreau sa fac rabatare automata,cand incui masina,sa se rabateze autoamt,iar cand o descui sa revina la pozitia normala

160089[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

:blink:

O sa ai de furca cu indicatorul temperaturii uleiului (zona rosie la turometru variabila)- asta daca e la fel ca la E39/E46, am vazut ca a mai incercat cineva la un M3 E46 pe e46fanatics si nu a reusit. Dar avem incredere in tine :)

160128[/snapback]

 

 

 

zona uleiului o sa fie acul ala de consum instantaneu

o sa incerc

Link to comment
Share on other sites

vreau sa fac rabatare automata,cand incui masina,sa se rabateze autoamt,iar cand o descui sa revina la pozitia normala

160089[/snapback]

se poate face reprogramind masina. nu trebuie sa te chinui tu deloc. mergi la reprezentanta si se face.

 

daca apesi pe butonul de inchis de la telecomanda si tii apasat, la mine inchide geamurile, pe urma si trapa. dar se poate sa si rabateze oglinzile.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare.. nu am oglinzo rabatabile electric .. dar e vreo posibilitate sa le fac sa fie ? :blink:

160386[/snapback]

 

 

nu le vrei rabatabile electric, costa cam de 2-3 ori mai mult ca si oglinzile ne-rabatabile electric. + ca trebuie sa le schimbi, cele rabatabile electric sunt mai mari si au capacul oval in margine. spun asta pentru ca de cateva luni cineva mi-a smuls una din oglinzi ...si acuma am una ne-rabatabila electric ca am gasit-o sub 100 euro.cele rabatabile electric doar de la 400 euro in sus le-am gasit

Link to comment
Share on other sites

nu le vrei rabatabile electric, costa cam de 2-3 ori mai mult ca si oglinzile ne-rabatabile electric. + ca trebuie sa le schimbi, cele rabatabile electric sunt mai mari si au capacul oval in margine. spun asta pentru ca de cateva luni cineva mi-a smuls una din oglinzi ...si acuma am una ne-rabatabila electric ca am gasit-o sub 100 euro.cele rabatabile electric doar de la 400 euro in sus le-am gasit

161894[/snapback]

oki :blink: hai ca mi-a trecut.. decat sa le smulg si sa atac casco :))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
vreau sa fac rabatare automata,cand incui masina,sa se rabateze autoamt,iar cand o descui sa revina la pozitia normala

160089[/snapback]

Eu mi-am facut-o la AB. Se face simplu din soft! La inchidere tii apasat mai mult pe butonul de inchidere de la cheie. Ca si in cazul geamurilor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.