Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

Are cineva 2 faruri si un parbriz de E30?  Sau poate imi puteti spune niste preturi informative.

14091[/snapback]

 

parbrizul nou costa 2.500.000 cu parasolar incorporat, daca vrei sa schimbi si chederul mai costa inca pe atata!!!!!.....chederul avand aproape acelasi pret ca si parbrizul....pretul este valabil la Ager.... asa era acum o luna.....

Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca vorbesti defapt de proiectoare? :blink:

Iti trebuie un buton similar cu cel de geamuri. Un patrat din buton aprinde proiectoarele si celalalt aprinde stopurile de ceata.

In principiu instalatia ar trebui sa fie deja pusa, adica sa ai in fatza mufele pentru proiectoare.

Link to comment
Share on other sites

da, dar la butonul meu din bord vin 4 fire, doar doua sunt legate, si de la alea se aprinde ceata din spate. mufe pt. proiectoare am in fata, dar nu stiu unde ajung ele la bord :blink:

14593[/snapback]

Daca vrei ne uitam la mine :) ,in alta ordine de idei am gasit un pdf cu motoarele de pe E30 mai putin 318is si 320is si motoarele diesel :) Poate cineva sa-mi spuna ce inseamna anmerkungen?

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Salut toti pasionatii de E30 din Bucuresti si nu numai ! Ma bag si eu in seama cu un modest 324 TD din 88 !. Am fost super multumit de masina dar mai putin unele aspecte la partea electrik :blink: ! As vrea sa o vand dar mi-e greu sa ma despart de ea. Daca e cineva care imi poate spune un lok bun unde pot gasi piese bune pt modelul asta as fi recunoscator ! :)
Link to comment
Share on other sites

eu tot visez la un meeting la care sa venim toti cu masinile.  :blink:

 

5653[/snapback]

 

 

nu esti singurul. Cand s-o face mai frumos poate facem un BimmerFestRo2005 prin buc,ce ziceti? Ca vad ca pe zapada nu prea iesiti:P

Link to comment
Share on other sites

ironM, e bine ca te-ai bagat tu cu e46-le tau peste noi modestii cu e30 ! :blink:

15163[/snapback]

 

Stai mah ca nu ti-l iau...vroiam sa vad si io cum e! :) Parca esti ca aia mici de se joaca cu ...in tzarana si vine batausu strazii si se ia de ei!

Link to comment
Share on other sites

Salut.

 

M-am inscris si eu astazi.

 

Am un BMW E30 din '88, motor 2000cmc.

M-am apucat recent de modificari la exterior si interior.

 

O sa incerc sa pun si niste poze cat de curand.

15097[/snapback]

 

r_z_v, bine ai venit !

 

eu, in calitate de circotas al gastii, am o nelamurire: de ce masina ta are tamburi pe spate, si nu discuri ? (daca am inteles bine si masina ta e cea din poza de mai sus)

Link to comment
Share on other sites

r_z_v, bine ai venit !

 

eu, in calitate de circotas al gastii, am o nelamurire: de ce masina ta are tamburi pe spate, si nu discuri ? (daca am inteles bine si masina ta e cea din poza de mai sus)

15191[/snapback]

 

:) , vechile nelamuriri ale lui (cine pana mea?!?).....chiar r_z_v explica-ne si noua dc masina ta are tamburi pe spate... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Da, masina mea este cea din poza atasata de Gabi.

Pe spate are tamburi. Are motorul de 2000cmc.

 

Am acasa puntea completa cu discuri pentru spate, dar astept sa se incalzeasca afara ca sa o montez.

15219[/snapback]

 

am vazut ca stie si cerculete, ce diff ai, 3 si cat???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.