Jump to content

Seria 3 E30


Nick

Recommended Posts

sunt prieten foarte bun cu KNS dar el nu prea are acces la internet si am sa va raspund eu la intrebari

am muncit aproape cot la cot cu el la aceasta masina si pot sa va spun ca a iesit ceva "frumos"

ca bani va pot spune ca s-au investit destui avand in vedere ca mai intai a trebuit achizitionat ursul 320IS

a fost transferat interiorul complet (ceasuri cu 260km/h,indicator presiune ulei;scaune tip recaro etc...)

exteriorul este identic cu 320IS

si in nici un caz nu are 5 presoane ...

suspensia a ramas cea veche a masinii deoarece avea deja arcuri albastre(fff. joase si foarte tari) iar amortizoarele sunt cu tija mai groasa(cel putin asa am vazut la cele de fata) oricum masina se comporta super bine

Edited by uwe
Link to comment
Share on other sites

pe spate nu are flanse cu 5?

31565[/snapback]

aaaa

nu stiam la ce te referi .. da asa e are niste flanse care modifica din 4 in 5 si fata si spate, pt. ca asa a gasit jentile... (scuze)

Edited by uwe
Link to comment
Share on other sites

Rezolvare la problema...

 

daca tot v-am batut la cap cu problemele mele, cred ca sunt dator sa va spun daca si cum le-am rezolvat...

Ei, bine, DA! Am facut-o :blink: :) :) :) :)

 

problema ->

 

reparatia -> strans/reconditionat unul din contactele la demaror... (e un fir care vine de la calculator... cred...) :)

poate cineva sa ma lamureasca ce legatura are demarorul cu calculatorul de injectie?

 

mai revin cu detalii...

 

PS de ce o fi trebuit sa aiba motorul meu o problema atat de simpla dar atat de greu de depistat, nu stiu :) :)

Link to comment
Share on other sites

si cred ca e similar cu expansion tankul pentru ulei despre care vorbea ionut... pui in el acid sau apa, si bateria isi "ia" cind are nevoie.

 

ionut, part numberul de la dracia aia pentru ulei... ?

32861[/snapback]

 

 

Bateria nu are cum sa "ia" acid sau apa.Poate cand se supraincalzeste, elimina vaporii.

 

 

Parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

de multa vreme vroiam sa-mi schimb pielea de pe volan care devenise in urma uzuri excesive fscarboasa, in final cu ajutorul lui Vlad am luat legatura cu o firma care executa astfel de lucrari.

 

Uita-ti ce mi-au raspuns:!!!!!!!!!!!!!!!!

 

CREDETI CA SE MERITA???????

 

 

Pretul depinde de 3 factori:

 

Daca volanul este imbracat in piele(de fabrica) : 70 Euro

Daca doriti 2 culori: 80 Euro- (negru-albastru, negru-rosu,negru-gri,

negru-bej)

In ambele cazuri de mai sus executia se face de pe o zi pe alta cu o

programare

prealabila.

Daca volanul nu este

imbracat in piele (deci necesita munca de creatie pt. model) pretul

variaza

intre 90-120 Euro).

In acest caz timpul de executie variaza intre 1-max. 3 zile functie de

complexitate.

Daca sunteti interesat, suntem in Bucuresti(zona Calea Calarasi) dar

putem fi

acolo unde sunteti si Dvs. pentru a prelua volanul-ne dam seama ca fara

volan

se conduce greu :blink:

 

Preturile nu includ manopera de demontare/montare volan, acesta fiind

discutabil

de la caz la caz.

Aspectul final este impecabil, pentru asta garantam.

 

Cu stima,

 

Dan

 

Tel. 0722xxxxxx

www........ro

Link to comment
Share on other sites

de multa vreme vroiam sa-mi schimb pielea de pe volan care devenise in urma uzuri excesive fscarboasa, in final cu ajutorul lui Vlad am luat legatura cu o firma care executa astfel de lucrari.

 

Uita-ti ce mi-au raspuns:!!!!!!!!!!!!!!!!

 

CREDETI CA SE MERITA???????

33012[/snapback]

Pozele sunt cam mici, dar aparent e destul de bun rezultatul. Sa dai cu parerea daca incerci, ca si eu caut :blink:

Link to comment
Share on other sites

ce filtru de motorina imi recomandati? am intrebat la augsburg si mi-au zis ca e 88 RON, mi se pare cam mult.

aveti ceva sfaturi?

 

gabi 323i, la intalnirea de la interceptor (cine pana mea?!?) spunea ca sunteti experti in inchiderea centralizata. eu am montata pe masina dar nu mai functioneaza. iti faci timp sa arunci un ochi?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.