Jump to content

Accident Porsche Mamaia


bitz

Recommended Posts

Asta e o chestie relativa... poate s-a intalnit cu altcineva :Devil:

 

Cu Sf Petru si i-a zis stanga imprejur, aici limita de viteza e 50 :rolleyes:

 

 

Dupa 14 sanctiuni rutiere, tu ca tata mai lasi porcheul pe mana mandrului?

 

 

Pai batranu' mi-ar fi dat 3 capace, 4 spituri n cur si "uite acolo e statia de ratb".

 

 

Oricum, nasoala treaba...

 

George era un vechi client al politistilor de la Rutiera. Prietenii spun ca, la 18 ani, baiatul isi dorea foarte mult o motocicleta, insa tatal sau l-ar fi refuzat, pe motiv ca avea un temperament prea agitat si sigur ar fi circulat cu viteza. In schimb, i-a cumparat un Porsche Carrera Turbo care, in opinia lui, era mult mai stabil. :turned:

Link to comment
Share on other sites

Eu la astia cu prea multe sanctiuni la activ le-as impune un control psihologic si inca unul psihiatric inainte de a le da din nou permisul inapoi dupa o eventuala suspendare.

Nu de alta dar trebuie sa fie buba la cap ca sa faci atatea intr-un interval de timp atat de scurt.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea vad unde e vina parintilor...ok, i-au luat un porsche. Cu orice alta masina (exceptie hummer) rezultatul ar fi fost acelasi. Vina ii apartine in totalitate tanarului, parintii au vrut doar sa ii ofere ce e mai bun.

 

la 18 ani, incepator => CADO Porche Carrera Turbo? :pinch: :pinch: :pinch: dahhhhh!!!!

 

 

avea boala pe el cu 16 sanctiuni pana atunci, si ta'su inca il mai lasa cu porche-ul?

 

Ta'su e la fel de vinovat ca si el :thumbsup:

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

RZV, e 90% vina parintilor.

 

Cand aveam 14 ani, ai mei, intuind placerea mea de a conduce m-au luat ei direct si m-au pus la volan. Ia si baga... stiu ca inveti corect si mergi cu mine, nu de nebun sa dai cu masina de vreun copac. Maicamea intai si apoi taicamiu cand nu a mai avut incotro.

Crede-ma, ca atata timp cat mergeam cu ei, nu aveam niciun motiv sa plec singur... mergeam pana ma saturam.

 

Pana la 16 ani nu am mers pe drumuri publice :p La aproape 17 ani am facut scoala de soferi si... aia e. Pana acum, conducand din 1990, am scapat sa fac vreo belea. Doar de-astea usoare, lipsa centura, o viteza peste limita legala si cam atat.

 

Adevarul e ca am invatat pe o Dacia 1300 de 54 cai putere si nu pe un Porsche de 500cai... Probabil asa ar trebui sa incepem fiecare, progresiv.

Link to comment
Share on other sites

Prietenii spun ca, la 18 ani, baiatul isi dorea foarte mult o motocicleta, insa tatal sau l-ar fi refuzat, pe motiv ca avea un temperament prea agitat si sigur ar fi circulat cu viteza. In schimb, i-a cumparat un Porsche Carrera Turbo care, in opinia lui, era mult mai stabil

 

e in toata presa.

 

Presupun ca il facea de cacao fata de prieteni si pipitze, daca ii lua un...320d sau vreun Golf...incepator fiind.

Edited by max83
Link to comment
Share on other sites

Scrie undeva ca avea masina de 6 ani?

 

 

Prietenii spun ca, la 18 ani, baiatul isi dorea foarte mult o motocicleta, insa tatal sau l-ar fi refuzat, pe motiv ca avea un temperament prea agitat si sigur ar fi circulat cu viteza. In schimb, i-a cumparat un Porsche Carrera Turbo care, in opinia lui, era mult mai stabil

 

e in toata presa.

 

Presupun ca il facea de cacao fata de prieteni si pipitze, daca ii lua un...320d sau vreun Golf...incepator fiind.

 

 

Prostii din presa , Porschele 911 Turbo il avea de vreo 3 ani , inainte a avut un Mercedes CLS.

Link to comment
Share on other sites

pana la urma tot despre educatia primita acasa e vorba.

 

cand primesti totul mocca pe tava, te si vezi vreun zeu invincibil, infailibil si imortal.

 

si parca nu era la prima abatere, lumea il cataloga in fel si chip, dar noi nu putem intelege ca vina e dincolo de persoana lui?

 

e o vorba, "il ai asa cum ti-l educi" :thumbsup: RIP!

Link to comment
Share on other sites

partea trista e ca parinitii care au o situatie materiala destul de buna, se incapataneaza, ca altfel nu pot spune, sa isi puna in pericol progeniturile, dandu-le pe mana masini puternice, inca de la o varsta frageda.

 

oare ei nu se uita la TV? nu citesc presa? nu aud despre astfel de nenorociri?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.