Jump to content

Primul Meu Bmw - Prima Provocare


DYC88

Recommended Posts

Nu am vazut nici o ciobitura pe partea frontala, cu toate ca am facut peste 2000 de km prin tara de sarbatori (Bucuresti-Sibiu de 2 ori, Bucuresti - Targul-Neamt, Bucuresti-Brasov ) si mi-au dat masinile de deszapezire cu pietre, plus ce sare de pe drum de la altii. Bine, si eu am incercat sa evit pe cat posibil sa merg foarte aproape de cei din fata dar la un moment dat mi-a aruncat de pe sensul celalalt cu pietre de parca ma loveau in cap, asa le-am simtit. Din fericire fara urmari :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Nu am vazut nici o ciobitura pe partea frontala, cu toate ca am facut peste 2000 de km prin tara de sarbatori (Bucuresti-Sibiu de 2 ori, Bucuresti - Targul-Neamt, Bucuresti-Brasov ) si mi-au dat masinile de deszapezire cu pietre, plus ce sare de pe drum de la altii. Bine, si eu am incercat sa evit pe cat posibil sa merg foarte aproape de cei din fata dar la un moment dat mi-a aruncat de pe sensul celalalt cu pietre de parca ma loveau in cap, asa le-am simtit. Din fericire fara urmari :thumbsup:

Asta vroiam sa aud,insemna ca fac treaba de calitate, eu dupa un singur drum Ploiesti-Bacau si inapoi s-a facut muci si nu am mers in spatele camioanelor,ma ferem pe cat posibil,la fel ca tine.

Link to comment
Share on other sites

Nu arata rau, dar nu e prea ok sa pui elemente care ar trebui sa dea o aerodinamicitate mai buna pe o masina cu un motor normal care nu exceleaza la capitolul sportivitate.

Masina arata oricum foarte bine.

In general nu sunt adeptul modificarilor vizuale care nu au nici un aspect practic.

Ar trebui sa fii oricum mandru de masina ta.

E34 in starea asta nu prea vezi pe strazile de la noi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

difernta la e34 M5 fata de un e34 stoc e de 1-2 cm

singurele lasate mai jos erau M5 si apoi 540i Nurburing

 

535i avea fix aceasi garda ca restul

au existat ceva e34 540i cu o echipare speciala. nurburing cu acealsi drop cu M5, EDC , si autoleveling pe spate, si inca ceva chestii inplus, dar extrem de rare, nu stiu daca au fost 2000 de bucati asa.

 

 

la arcuri diferenta intre diversele motorizari era data de greutatea motorului...de la v8 in sus erau difereite dar aveau aceasi garda.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

nu am de em, am un kit de arcuri eiback pro, la e34 in functie de motorizare se lasa cam 3 cm, practic sunt de cadere medie.

pot tine amortizoare stoc.

nu costa o avere, un set de arcuri noi eibach pro sunt in jur de 170 de euro toate 4

iti recomand sa iti iei oricum sunt super obosite dupa atatia ani

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am reusit sa o cobor scurtand arcurile, personal sunt foarte multumit de aspect si de comportamentul pe drum, cu toate ca amortizoarele de pe spate trebuiesc inlocuite. Este mai rigida dar nu deranjant. O sa revin si cu alte poze, asta e facuta in locul unde masina e fericita si proprietarul sufera....

 

http://img24.imageshack.us/img24/4752/image708j.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ai scurtat destul de mult, ca-i joasa bine.. Nu afecteaza cu nimic, ca ai scurtat din arcuri? nu iti atinge in aripa la denivelari? mai bine luai un eibach pro kit si o lasa mai jos, fara sa scurtezi tu arcurile ... 170-180 e setul cam asa...

 

Oricum, frumoasa masina :thumbsup:

Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Nu atinge, rotile au et-ul potrivit, ne-am pus 3 insi in portbagaj si am topait si nu atinge.

M-am gandit f mult la eventuale probleme, am facut in asa fel incat si atunci cand roata este in aer arcurile sa stea presate in flanse; arcurile nu sunt conice, toate spirele sunt egala, se aseaza perfect. Nu am vrut arcuri sport pt ca automat sunt si mai dure.

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

Poze cu "noua suspensie":

 

http://img507.imageshack.us/img507/6688/img2482p.jpg

 

http://img837.imageshack.us/img837/5854/img2484uk.jpg

 

http://img831.imageshack.us/img831/7937/img2486t.jpg

 

A primit si o ceruire cu ocazia primaverii, a trecut cu bine peste iarna.

Edited by DYC88
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://masinamea.4tuning.ro/index.php?module=AmvcMasinaMea&action=carDetails&car_id=512

 

Putina sustinere din partea celor care au cont pe 4tuning.ro, in partea dreapta aveti "Imi place",

 

Sper sa nu incalc regulamentul cu aceasta postare.

 

Oricum, pe masina este sticker cu BMWClub.ro nu cu 4tuning :thumbsup:

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.