Jump to content

Please help! E30


solidconvert

Recommended Posts

Salutare in primul rand la toata lumea.... sunt nou pe forum si doresc sa aflu si eu cateva pareri din partea voastra pentru ca eu nu ma prea pricep. Doresc sa achizitionez o masinuta (este un ursulet cred ca asa ii spune - 320 din '84. Arata destul de bine, are motorul schimbat tot cu unu' de 2000 capacitate si injectia este de la un motor de 2500.... spune proprietarul ca fuge mai tare cu injectia asta. Pentru mine nu conteaza cat de tare fuge, eu imi doresc de foarte mult timp bmw si as vrea o masina care sa mearga bine chiar daca consuma mai mult. Sper ca poate ma puteti indruma cu cateva sfaturi voi cei care va pricepeti. Apropos sa nu uit pretul este de 3000 de eur.

 

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri...

Laurentiu

Link to comment
Share on other sites

Salutare in primul rand la toata lumea.... sunt nou pe forum si doresc sa aflu si eu cateva pareri din partea voastra pentru ca eu nu ma prea pricep. Doresc sa achizitionez o masinuta (este un ursulet cred ca asa ii spune - 320 din '84. Arata destul de bine, are motorul schimbat tot cu unu' de 2000 capacitate si injectia este de la un motor de 2500.... spune proprietarul ca fuge mai tare cu injectia asta. Pentru mine nu conteaza cat de tare fuge, eu imi doresc de foarte mult timp bmw si as vrea o masina care sa mearga bine chiar daca consuma mai mult. Sper ca poate ma puteti indruma cu cateva sfaturi voi cei care va pricepeti. Apropos sa nu uit pretul este de 3000 de eur.

 

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri...

Laurentiu

162225[/snapback]

in primul rand pretul e mare pt o masina de 23 de ani, cu motorul ala manarit si neomologat, nici daca ti-e prieten eu zic sa nu o iei, e pretu prea mare cauta una nemodificata

Link to comment
Share on other sites

Gandeshte-te ca oricum cand o cumperi mai bagi bani in ea.... Daca vrei sa iei urs si ai 3000 ma gandesc ca mai bine cumperi unul spart cu 1500 si mai bagi tu 1500 in el....

Cel mai important la o masina e compresia.... Nu te zgarci sa te duci fara meca nic sa o cumperi. Daca te hotarasti sa cumperi una, dupa ce o vezi tu si iti place, du-te a 2 oara cu mecanic sa-ti ia compresia... Cu 500 de mii de lei investiti stii la ce sa te ashtepti....

 

Daca n-ai mai avut BMW o sa te impresioneze cum trage dar ea in realitate e sparta pe motor.... Si spart un BMW trage mult mai bine decat orice masina de varsta ei sau de orice dacie de 6-7 ani.... Vezi sa nu te arzi.

Cat despre consum, e un mit ca BMW-ul consuma mai mult decat altele.... Depinde de cat de sportiv mergi tu...

Bafta

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Salut,mai motorul de 2000 e un motor bun,intodeauna este mai fiabil si rezistent decat un motor in 4 pistoane,cand am citit topicul tau mi-ai amintit de mine acum un an si juma,nu ma interesa ce motor are ca e de 1.8 ca e 2500 ca e 2800 numai urs sa fie,nu ma interesa consumul,soarta a decis dupa mai multe cautari sa se nimeresca un urs cu motor de 1.8,ce pot sa a-ti mai zic,sincer acum daca achizitionezi un urs nu uita ca sunt masini care au destui ani si sa fi tare ca o sa bagi bani in el indiferent ce motor are,eu am schimbat multe la el si daca e sa al dau tot in jur la 3000 de eu l-a-si da,chiar daca bani bagati in el nu ai mai scot niciodata,asta este,vezi cand al iei faci si tu o proba cu el sa nu bata ceva la el,dar sunt multe componente din mecanica care sunt ''bolnave'' si nu pot fi depistate la un control din asta sumar asa,deci in concluzie e sa te duci cu cineva care stie,sa a-ti spuna asa in mare daca merita sau nu bani.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

baietii au dreptate(partea cu consumul cel putin) :) .Si yo sunt proprietar de urs 2000 injectie(motronic 2)si mai am si un oltcit :blink: dar fara sa exagerez cred ca bmw-ul consuma jumatate din cat imi ia oltcitu

Dupa parerea mea daca vrei un compromis intre performanta si consum ar trebui sa cauti un 2000 motronic 2,numai ca aceste mototare s-au pus pe masinile din 88 in sus(din cate stiu yo).In rest sunt masini bune la care se lucreaza usor si nici pretul pieselor nu te omoara.

Bafta la cumparat :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.