Jump to content

Ce masini il mai au pe "vino-n coa' "


fbdcnt

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie mi se pare ca Doru vrea sa urce in clasa. Credeti ca da M3-ul pe Alfa sau Lexus? :blink:

164562[/snapback]

 

lexus e considerat la acelasi nivel cu bmw, daca nu chiar mai bun iar alfa sunt cele mai sexy masini posibile, nu concureaza cu bmw la nici un capitol, sunt construite in jurul altor idei.

ontopic: coupe-ul (coupe/cabrio) de la lexus e oribil. probabil ai vazut Infinity G35, foarte sexy si cool dar nu prea il vad in Doru in asa ceva. Doru, te vad untr-un SL, CL, CLS, DB7 sau Jag XKR...

post-142-1165944077_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

lexus e considerat la acelasi nivel cu bmw, daca nu chiar mai bun iar alfa sunt cele mai sexy masini posibile, nu concureaza cu bmw la nici un capitol, sunt construite in jurul altor idei.

ontopic: coupe-ul (coupe/cabrio) de la lexus e oribil. probabil ai vazut Infinity G35, foarte sexy si cool dar nu prea il vad in Doru in asa ceva. Doru, te vad untr-un SL, CL, CLS, DB7 sau Jag XKR...

164667[/snapback]

 

poza postata seaman cu un NissanZ350... copie cu ceva mai mult confort si vreo 2-3 linii schimbate...

 

eu as merge pe un e92 (335) sau Aston... stilul,clasa si sportivitatea sunt definitorii pentru amandoua... Aston imi place imens, DB9 in special dar nu stiu cat costa insa clar e super masina... O alta idee ar fi noul M3 si poate ca o asteptare de 5-6 luni nu ar fi rea... am vazut niste poze potentiale si chiar pare o masina adevarata iar parametrii tehnici vor fi cu siguranta la inaltime...

Link to comment
Share on other sites

facem ce facem si tot la porsche ajungem... aceeasi dilema bantuie si forumurile m3 de prin alte parti. concluzia, ca si aici, "if you can afford it, go for it". sa vad cum inchid anul, ce-o fi in 2007 si daca totul va fi ok o sa-mi pun pielea in saramura pt un 997. daca as gasi o firma sa-mi faca leasing la un sh de cca 70k euro chiar n-ar fi nici o problema, maine l-as lua. ce ma enerveaza sa astept! m3-ul imi place. n-am gasit altceva rapid sa ma excite mai tare dar parca vreau altceva.
Link to comment
Share on other sites

Mie personal nu-mi place designul ala ca de "broasca" care sta pe labele din spate la Porsche, insa in fata performantelor ma inclin.. Insa, si asta iar e opinia mea, porsche-ul nu e masina neaparat de zi cu zi, eu o consider mai mult o masina de fitze..

 

Aston Martin, pe de alta parte, sugereaza distinctia...DB9 este inconfundabil si inimitabil, insa pretul, chiar la SH, sare bine de 150 k ... din pacate....

Link to comment
Share on other sites

lexus e considerat la acelasi nivel cu bmw, daca nu chiar mai bun iar alfa sunt cele mai sexy masini posibile, nu concureaza cu bmw la nici un capitol, sunt construite in jurul altor idei.

O masina care si-a inceput cariera copiind in modul cel mai grosolan si chinezesc posibil Mercedes, nu are cum sa stea langa BMW, indiferent de fiabilitate, tehnologie sau ce-o mai fi. Cel putin pentru mine Lexus e doar o Toyota cu piele mai fina si nu ma incanta cu nimic. Impresia mea de amator in ale masinilor. :blink:

Cat despre Alfa, o fi ea Cuore sportivo, o fi sexy, dar cam traieste exclusiv din amintiri. In epoca moderna, si ma refer aici la perioada de dupa anii `80, nu prea a mai facut multi purici pe piata. Din pacate. Oricum nu cred ca poate oferi ceva care sa concureze real BMW, nu mai zic de Porsche, Aston Martin, Jaguar si altele dupa care se uita Doru. :)

Link to comment
Share on other sites

O masina care si-a inceput cariera copiind in modul cel mai grosolan si chinezesc posibil Mercedes, nu are cum sa stea langa BMW, indiferent de fiabilitate, tehnologie sau ce-o mai fi. Cel putin pentru mine Lexus e doar o Toyota cu piele m

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Apropo de masini un Jaguar e un Ford pe mine personal nu ma satisface dar un Porsche a fost ceva si mai e ceva e o masina f f apreciata cam pe unde am fost in Lume sau pe Glob mie imi place Porsche 911 GT3RS e o masina pe gustul meu dar nici de la un Audi nu ma dau din loc si sa nu uit prin anii"80 avem un Audi Quattro B 105 ce masina era masina respectiva evident echipata de Raliu a castigat tot ce s-a putu castiga la vremea ei.O masina de mic buget merge si un E-92 335i e ieftina si are un consum rezonabila dar din pacate nu e in varianta x.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.