Jump to content

F10 530d


d-rive

Recommended Posts

Hai gata, deja nu mai e funny si o data se infoaie maestrul d-rive !

 

Kenbobo, pentru orice nelamurire sa iei legatura cu Similea pe privat. E mecanic la reprezentanta.

Mersi de sfat.

 

Iar pe restul, va invit sa continuam discutiile legate de masina mea aici: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/117209-e46-320d/

 

Imi cer scuze inca o data userului d-rive pentru poluarea topicului.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Cosmin, are lumina in cotiera.

Vezi ca e foarte bine disimulata. De fapt e un led de putere destul de mare.

Chiar te rog sa faci niste poze la iluminatul cotierei. Mie mi-a scapat asta.

Mersi. :)

Link to comment
Share on other sites

nu am fost ironic e frumos si e46 radeam ca a fost intrusiva intrate pe topicul omului. chiar are linie e46 le. sa ai grija de el si sa te bucuri de el.
Link to comment
Share on other sites

nu am fost ironic e frumos si e46 radeam ca a fost intrusiva intrate pe topicul omului. chiar are linie e46 le. sa ai grija de el si sa te bucuri de el.

 

In cazul asta imi retrag cuvintele si multumesc.Eu o sa am grija de el ca de ochii din cap, pt ca este un vis implinit pt mine!

Legat de bucurie, de fiecare data cand ma uit la el si cand il conduc nu ma pot opri din zambit. Imi ofera o senzatie nemaipomenita, mai ales ca il admir de cand s-a lansat si eu abia stiam ce sunt alea masini.

 

O noapte linistita!

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

In cazul asta imi retrag cuvintele si multumesc.Eu o sa am grija de el ca de ochii din cap, pt ca este un vis implinit pt mine!

Legat de bucurie, de fiecare data cand ma uit la el si cand il conduc nu ma pot opri din zambit. Imi ofera o senzatie nemaipomenita, mai ales ca il admir de cand s-a lansat si eu abia stiam ce sunt alea masini.

 

O noapte linistita!

daca doar ce ai luato sfatul meu este sa ii faci o verificare tehnica, sa ii schimbi maruntisurile ieftine care te pot incurca, gen furtune vacum toate , furtune retur motorina dupa curatat regulatori de aer cu spray de circuite, curatat egr, curatat intercoller. in rest sunt destul de trainice e46. o seara f buna si tie si inca un sfat nu te apuca sa ii pui jante mari nu e tara pentru asa ceva vei plati pe piese la suspensie toata ziua. jante pe 16 sunt pe Romania daca vrei mai mari schimbi tara. stima

Link to comment
Share on other sites

daca doar ce ai luato sfatul meu este sa ii faci o verificare tehnica, sa ii schimbi maruntisurile ieftine care te pot incurca, gen furtune vacum toate , furtune retur motorina dupa curatat regulatori de aer cu spray de circuite, curatat egr, curatat intercoller. in rest sunt destul de trainice e46. o seara f buna si tie si inca un sfat nu te apuca sa ii pui jante mari nu e tara pentru asa ceva vei plati pe piese la suspensie toata ziua. jante pe 16 sunt pe Romania daca vrei mai mari schimbi tara. stima

 

Verificare tehnica i-am facut, si daca te uiti pe topicul meu ai sa vezi ce am schimbat si ce mai trebuie sa schimb la ea.O sa tin cont de sfatul tau si o sa le sugerez celor de la service sa verifice tot ce mi-ai recomandat.EGR-ul chiar ma gandeam sa il curat maine-poimaine. Jante, mai mari de 16 nici nu imi trecea prin cap.

LE: cand am luat-o avea 246 000 km iar acum am putin peste 248 000 km.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

stiu ca nu este topicul meu,dar Kenobo ti-ai deschis topic separat unde poti discuta de masina ta...te lasi dus de nas de baietii astia si o lungesti pe aici.

 

stiu ca d-rive nu se supara,dar ce legatura are E46-le tau cu F10-le lui?

 

sau vreti sa faceti ciulama.

neata dyy.

Link to comment
Share on other sites

Salutare wly, nu te lua de hateri ca o sa pici si tu in plasa lor... :D

 

Sper ca nu mie imi spuneai hater... pentru ca te inseli daca e asa.

 

 

 

stiu ca nu este topicul meu,dar Kenobo ti-ai deschis topic separat unde poti discuta de masina ta...te lasi dus de nas de baietii astia si o lungesti pe aici.

 

stiu ca d-rive nu se supara,dar ce legatura are E46-le tau cu F10-le lui?

 

sau vreti sa faceti ciulama.

neata dyy.

 

Recunosc ca m-am lasat dus de nas de unul altul dar am terminat discutia legata de masina mea pe topicul altcuiva si dupa cum am mai zis, imi cer scuze.

Link to comment
Share on other sites

stiu ca d-rive nu se supara,dar ce legatura are E46-le tau cu F10-le lui?

Nu ma supar, nu-i bai, chiar deloc dar as prefera sa vorbim doar de F10 pe topicul asta si nu ma refer doar la F10-le meu, oricine e binevenit cu F10-le lui :p

Tocmai de aia am dat acel titlu topicului si nu am stabilit ca doar de masina mea se poate vorbi :p

 

Chiar astept pe topic un alt coleg cu F10 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pana mai vine inca cineva cu F10, revin tot eu :)

 

Am fost destept al naibii si am uitat un covor la spalatorie.Intrucat aici nu avem decat spalatorii unde iti faci lucru manual,sau automate in benzinarii, nu am mai avut pe cine lua la intrebari, cand m-am trezit si intors dupa vreo ora.Ca si paranteza, iaca nici nemtii nu-s asa corecti....la ce i-a trebuit unuia un singru covor nu stiu... :blink:

 

Si acu durerea mare.La BMW, covorul stanga fata costa......80 de euro!! Mama lor de hoti :hyper:

 

Ma tot uit pe amazon si ebay, problmea e ca nu stiu daca ce gasesc eu din velur are prindere cu scai cum am eu in masina....Si nici vanzatorilor nu le-a dat prin cap sa puna o poza cu dosul presului.....

 

Concluzia...scumpe al naibii BMW-urile astea.....costa un covor cat un sfert de revizie....

 

De rest....cica in vreo 10000 de km(dupa computerul de bord) ar trebui sa schimb placutele spate.Mi se pare cam putin sa faci 35 000 cu ele, dar asta e....tinand cont ca masina e tractiune spate e plauzibil intr-o masura....

Link to comment
Share on other sites

De rest....cica in vreo 10000 de km(dupa computerul de bord) ar trebui sa schimb placutele spate.Mi se pare cam putin sa faci 35 000 cu ele, dar asta e....tinand cont ca masina e tractiune spate e plauzibil intr-o masura....

 

mie la x3 f25 imi aratau la 17400 ca mai am 1900 de km in placutele pe spate, in service le-au masurat si au zis ca-s la jumate, si ca e o anomalie, au incercat cu diagnoza s amai coreleze, am plecat cu ele la 4500 km, dupa inca 800km iar au ajuns pe la 2800

Link to comment
Share on other sites

christianm, vezi cat costa un set de covorase la reprezentanta. S-ar putea sa fie tot cat unul singur :)

Daca nu, ia din cauciuc, tot originale, sigur sunt mai ieftine.

 

Eram prin reprezentanta la BMW si un nou proprietar de 5, a scos covorasele de velur si si-a pus de cauciuc, tot originale. Sigur pe alea de velur le pastreaza... sa nu le strice :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am sa intreb maine....am cerut azi sa aduca unul de velur...Din cate am inteles ar fi vreo 120 de euro...dar revin maine.

 

Tare faza cu cauciucul! :D Alea de velur le pune numai la ocazii...e si asta o chestie.O sa il tina 100 de ani :)

 

Legat de placute, nici eu nu stiu ce masoara senzorul, pentru ca m-am uitat la ele si sunt cam la jumatate...In fine....mai este pana acolo.

 

Ca fapt divers, prima revizie costa 350 de euro, iar schimb placute frane spate costa 240 de euro.

 

La noi cat o fi?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.