Jump to content

3-ul meu


VNB

Recommended Posts

Mmneg acum am et 37 si 255 pe spate.e dimensiunea recomandata de producator.jantele sunt oem.merg si nu ating niciodata.ii poluez topicul cu problemele mele.mutam discutia pe topicul meu dupa ce mi-l deblocehaza

Nu vreau sa dau 500 de lei pe distantiere sa nu am ce face cu ele

Link to comment
Share on other sites

eu am sistemul asta de la h&r.

sistemul asta se face doar de la 20mm/roata in sus

http://gwerks.files.wordpress.com/2009/08/eibach-pro-spacers3.jpg

 

In curand voi incerca sa pun pe spate 10JX19 ET:25 :frantics: :frantics: :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Ma copii voi ati dat petreceri pe aici frantics.gif

Pe rand :

1.Dap "boturi" de 359m . Mie mi-a placut mult modelul si n-am luat originale pentru ca mi se par prea mari pe 19" pt 320 d. Dar pe bune acum , 3500euro pe 4 jante fara gume mi se pare o gluma proasta . Iau 'talience si bag o Thailanda la iarna de diferenta drinks.gif sau iau 6 seturi de jante talienesti si-mi fac o echipa de viteza in coasta

2.Stopurile sunt Blackline si sunt OEM . Se pot comanda de la orice dealer sau piesar care aduce oem BMW

3.Schimbatorul performance poate fi luat doar ca si nuca si e vreo 350 de lei sau cu tot cu "fusta" din alcantara si e 550de lei sau pt benzinare si cu kit de short shift , caz in care e vreo 350-400euroi hairy.png

4.Alex nu-i poluare ca nu vad copaci morti .thumbsup.png

Pe spate et 37-20=> et 17 si freaca garantat . Mie imi freca la et 23 . Acu cu aripile roluite am 9j cu et15 si e ok . Recomand operatiunea (asta daca aripile nu au fosr revopsite prost si daca ala care o face stie ce face ) . Apropo de distantiere si flanse . Eu am distantiere cu prezoane lungi pe fata , dar sunt de 12 si flanse identice cu cele puse de mmneg mai sus pe spate . Sunt ok si unele si altele , dar mai ok flansele , mai ales ca fiind h/r se vede diferenta de calitate si pe google earth . Singura problema a fost ca au trebuit putin "rase"prezoanele pe spate , pt ca la dimensiunea oem se frecau de disc si am rupt vreo 3 . Acum "aranjate" nu mai sunt probleme . Diferente de pret nu sunt mari : distantiere "simoni"12mm+10 prezoane=30 roni si flanse h/r cu tuv 480ron(au prezoanele incluse).

Acu am eu o dilema si astept voturi :

Cu eleron csl

sau fara ?

post-50188-0-11269400-1369686126_thumb.jpg

post-50188-0-83718100-1369686579_thumb.jpg

Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

M-am gandit la portbagaj nou . Problema e ca sincer nu vreau sa dau cat costa unu bun si nu vreau sa cumpar unu facut pe vapor intre China si Indonezia( ma gandesc la probleme de montaj) plus ca eleronul il am deja .

Daca e sa mai investesc in altceva decat intretinere am pe lista capitonajul de plafon negru/alcantara si retrofit de senzori lumina/ploaie/asistenta la faza lunga . Altfel m-as cuminti cu investitiile ca am realizat ca pana voi vinde masina voi fi cam cu cel putin 10k in groapa cu ea si am ramas usor socat .

Legat de eleronu de M ... e finut dar parca as tinde la eleronul performance1 daca il gasesc la un pret decent . Pana una alta il am pe asta de csl si strange praf pe dulap in bucatarie ... Nush daca sa ii fac vant sau sa il pun sunt 50/50

Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

M-am gandit la portbagaj nou . Problema e ca sincer nu vreau sa dau cat costa unu bun si nu vreau sa cumpar unu facut pe vapor intre China si Indonezia( ma gandesc la probleme de montaj) plus ca eleronul il am deja .

Daca e sa mai investesc in altceva decat intretinere am pe lista capitonajul de plafon negru/alcantara si retrofit de senzori lumina/ploaie/asistenta la faza lunga . Altfel m-as cuminti cu investitiile ca am realizat ca pana voi vinde masina voi fi cam cu cel putin 10k in groapa cu ea si am ramas usor socat .

Legat de eleronu de M ... e finut dar parca as tinde la eleronul performance1 daca il gasesc la un pret decent . Pana una alta il am pe asta de csl si strange praf pe dulap in bucatarie ... Nush daca sa ii fac vant sau sa il pun sunt 50/50

Pune eleronulgrin.png

Link to comment
Share on other sites

deci 3 mm sau mai mult ar insemna sa atinga si la mine..vreau sa cumpar flanse nu distantiere si sub 2 cm pe roata nu se gasesc flanse.tu ai distantiere sau flanse?

am eu flanse de 17mm roata de la FK automotive , pt E90 ,280 ron setul SYSTEM B

Edited by razvan.alfa
Link to comment
Share on other sites

m-ati bagat in ceata definitiv.eu acum pe cine sa mai cred?

 

asta e mesajul de la razvan

jante model 161 8j1/2 et37 anvelope 245/40/17 si ramane loc arhisuficient pana in aripa

 

singura diferenta dintre mine si el e ca eu am 255 si nu 245

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

N-am mai scris de mult pe aici .Intai de rele ... Orasul asta e plin de idioti . Am ambele bari zgariate . Ma gandesc serios daca merita sa le mai vopsesc , avand in vedere ca odata la 2-3 luni se tot repeta.

si de bine : Am reusit sa retapitez plafonul cu alcantara frantics.gifsi acum interiorul e perfect pentru mine . Arata si se simte absolut demential materialul asta .

Am avut un weekend mai lejer asa ca i-am facut si un mic detailing . Astea fiind spuse cred ca devin cam prea batran ca sa fac asta singur . Probabil ca pe viitor o sa merg la un detailer , pentru ca dupa cele 10 ore ma cam taia spatele la modul cel mai neplacut .

In weekendul asta am mers cu ea pana la mare . Am mers pe Slobozia-Harsova-Constanta . Superb drumul . Il recomand cu caldura .

post-50188-0-73313300-1372618812_thumb.jpg

post-50188-0-78690800-1372618840_thumb.jpg

post-50188-0-48806500-1372618859_thumb.jpg

post-50188-0-61449800-1372618871_thumb.jpg

post-50188-0-30538100-1372618888_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Drumul l-am prins destul de plin si m-am chinuit oleaca la "luat" tiruri in zona de dupa harsova , dar f frumos per ansamblu ca mi se cam luase de autostrada .(cat de progresist suntthumbsup.png)

Plafonul a iesit ok , dar nu perfect . As fi preferat sincer unu original , dar n-am gasit . Second best , tapiter . A fost 1000 ron plus un spray de negru satinat pentru plasticaraie .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gasesti negru, dar nu alcantara. Per total, 220E pare a fi un pret decent. Ma batea si pe mine un gand, dar apoi am vazut cateva imperfectiuni la o masina cu plafonul imbracat si am renuntat la idee. VNB, la tine e ok la toate imbinarile, toti stalpii samd?
Link to comment
Share on other sites

am incercat . Nu trimite nimeni prin posta si pe buna dreptate , aproape sigur ar ajunge franjuri . La noi nici de frica n-am gasit pe nimeni sa dezmembreze pachet m sau individual .

Alcantara arata bine , e placut la atingere (m-am trezit mangaind montantii la semafor) . Nu-mi place ca au iesit cateva cute . In fine o sa le dreg cand o sa pun mana pe un hot air gun . Imbinarile sunt perfecte , montantii la fel . Trimurile au iesit e mai binecool.gif

Nu vroiam tapiter pentru ca sansele sa se potriveasca totu la loc sunt de vreo 70% . La mine Doamne ajuta a mers bine , dar nu fara emotii . Oricum ,sunt multumit .

Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.