Jump to content

3-ul meu


VNB

Recommended Posts

Aparat Nikon d90 si alternativ iphone4 aplicatie HDR (de multe ori imi e mai la indemana decat "caramida" ) .

@b0gy multumesc frumos . promit sa fiu civilizat cu locurile de parcare :D

L.E. azi am lasat jantele la vopsit . meritau o reimprospatare . tin degetele incrucisate sa iasa bine .

Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

Carbonul ala nu prea se leaga cu nimic din "bot". Imi placea mai mult inainte ; cel putin din poze ... :hmm:

 

 

Anvelope de iarnaaa? :frantics:

zicea ca ...

... azi am lasat jantele la vopsit . meritau o reimprospatare . tin degetele incrucisate sa iasa bine .

Edited by UAL
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pai nu vine iarna ? :p glumesc . sunt jantele de imprumut pana ies ale mele , dupa cum bine a observat UAL . Legat de carbon ... si eu eram reticent , dar mie imi plac . nu le-as vopsi niciodata in culoarea caroseriei pentru ca ar fii mult prea sterse .le-am luat in ideea de pata de culoare intr-o mare de gri . ca si idee daca ma plictisesc de carbon ( greu de imaginatrolleyes.gif) le plasti-dipuiesc in negru mat sa mearga cu grilele . Oricum ma declar ,in final , fericit legat de aspectul masinii . creste inima in mine cand ma apropii de ea .

In alta ordine de idei ... mi s-a exfoliat cauciucul negru de pe manerul de la usa soferului . am reusit sa curat mare parte , dar nu tot . are cineva idee cu ce scot partile "incapatanate" pentru ca imi sta pe creier.

Link to comment
Share on other sites

spliterele sunt de pe pe ebay.de si au fost aprox 150 de euro . si da intr-adevar pilotul a fost in linii mari 600 (daca ai drumuri multe pe autostrada , cum fac eu buc-poiesti de cam 2x/sapt isi scoate banii rapid ). piese second bineinteles , dar in stare perfecta . kit-ul nou la bavaria ar fi spre 2000-2500 de lei . Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

Subscriu la ce s-a mai scris, printre singurele E90 nfl care chiar imi place si mie.

Acum putin off: de unde iti iei plastidip? La noi am vazut ca e exagerat de scump, ~100 lei o cutie; cand in State cu 45usd iei un kit + glossifier pt un set de jante

Link to comment
Share on other sites

Cam 90 de ron 1 tub plasti dip-ul (plasti dip.ro sau asa ceva). Eu zic ca e ok pentru splitere , pentru grile , pentru logo-ul "320" si diverse reparatii de trim-uri,dar atat . Exclus sa faci un set de jante cu el , cel putin din punctul meu de vedere . Pentru jante ai nevoie de cam 4 tuburi =>400 RON si de o parte buna dintr-un week end . In conditiile in care cu 500-600 de RON le vopsesti la pistol ...
Link to comment
Share on other sites

Am luat azi jantele de la top wheels . LA prima vedere au facut o treaba buna cu vopsitul .Inca n-am apucat sa o alerg putin sa vad cum a iesit indreptatul (jantele spate erau foarte putin indoite si am zis ca daca tot le fac sa le fac all inclusive ninja.png) .

In alta ordine de idei , am apucat sa merg cu un 3.0d recent si mi-a placuuuut . Ma gandeam si eu sa o dau pe asta mica sa incerc sa gasesc un e90 sau e60 de 3000 . Daca ma hotarasc sa fac nebunia asta am 2 probleme :

1. cat sa cer pe a mea ? 64.500km are acum si cred ca inca mai are 1 revizie inclusa la Bavaria

2.. Ce probleme deosebite si cunoscute are 3000-ul (ma gandesc in special la un e60)

Astept sfaturile voastrepopcorm1.gif

Edited by VNB
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.