Jump to content

3-ul meu


VNB

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

merci hotpharao.chiar acu vreo saptamana am vazut un 7ar foarte asemanator cu al tau la A&A , la spalatorie . L-am admirat indelung...

Intre timp am fost ocupat cu tot felul de achizitii :

-pedale sport - multumesc neo.anderson

-footwell lights

-interior sport cu reglaj lombar si de "aripioare"

Acum trebuie sa-mi fac timp sa prind si luminile de curtoazie de pe fetele de usa . Ca si planuri ar mai fi un frumos plafon negru si eventual o tapiterie din piele de genul merino rust brown . Om trai si om vedea cand ajung si la astea .

post-50188-0-12336400-1354122747_thumb.jpg

post-50188-0-32351300-1354122807_thumb.jpg

post-50188-0-62143200-1354122832_thumb.jpg

post-50188-0-08200700-1354122850_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A venit si primavara . Masina a primit un set de blackline-uri , scut nou care sa-l inlocuiasca pe cel facut franjuri in iarna si.... un interior din piele . Dintre toate astea pielea probabil ca nu este pe gustul tuturor , dar este fix ce cautam pen' ca m-am saturat de negri/gri/beige . enjoydownload.gif

My link

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Scuze ... Puii mei cred ca incep sa imbatranesc , ca ma uit la control pannel-ul forumului ca matza-n calendar .

My link

 

La intalniri vin cat de curand . Nu prea-mi place sa-mi inghet coada asa ca ma feresc de stat p-afara cand bate alizeul , dar acum cu vremea buna ... I'm bringin it frantics.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

La ce s-a ajuns frate . Un idiot a incercat sa-mi fure un senzor AFTERMARKET . Cat de pilaf sa fii , sa incerci sa furi un senzor de 35 roni ? . Poza pentru elucidare .

P.s. Zgarietura din poza mi se trage de la un crestin care a binevoit sa ma inzestreze cu niste gri de Opel . Nici nu-mi vine sa o mai fac . Se lipesc oligofrenii de masina asta mai ceva ca mustele pe hartia lipicioasa . Am vopsit bara asta deja de vreo 3 ori . Mi-e ca daca o mai dau de multe ori cu trafaleta o sa merg cu spatele pe asfalt .IDIOTI !

post-50188-0-96618700-1369255049_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut Andrei ! Merci ! Sunt surori . Arata bine BBs-urile p a ta

@Mmneg . Da jantele sunt pe 18 , italienisme . Stiam la un moment dat si cum le cheama .

RZV nush ce are link-ul . la mine vad ca il deschide in flickr . Vin si poze noi . Cu putin noroc apuc sa fac rost si de un plafon negru ca sa ma stimuleze la sedinte foto.

Octavian multumesc de aprecieri .

My link

 

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Kenbobo. Ele-s in carne si spite . :) Fara nici un fel de misto am uitat cum se numeste producatorul .

Ca o paranteza , sunt foarte incantat de calitatea jantelor . Aliajul e OK . Sunt comparabile cu niste Ronal-uri pe care le-am avut . S' curios sa le iau odata la cantarit . La mana par mai usoare decat jantele oem pe 16/7j .

Link to comment
Share on other sites

Ca o paranteza , sunt foarte incantat de calitatea jantelor . Aliajul e OK . La mana par mai usoare decat jantele oem pe 16/7j .

Bine de stiut. Pentru ca ma bate si pe mine un gand :rolleyes:

 

Legat de masina ta, am spus-o si o mai spun inca o data. Este cel mai frumos e90 NonLci pe care l-am vazut vreodata. :goodjob: Nu ma satur sa ma uit la pozele puse de tine . Felicitari.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Zi-mi si mie, te rog, stopurile spate sunt cele originale? Vreau sa le dau si eu tenta aia fumurie in partea de sus(unde am incercuit-din fabrica sunt rosii in partea dinspre exterior si albe in interior pentru marsarier).

 

Daca sunt cele originale, care e metoda?

post-808-0-25453300-1369667421_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

-schimbatorul performance este criminal.cred ca imi iau si eu unul.vine cu tot cu piele sau separat?

-inscriptia 320d de ce nu o dai jos?cred ca e mult mai bine fara.

 

evin cu o intrebare.

jantele mele sunt 8 cu 8,5 j si ET 34 cu 37.

anvelope am 225 cu 255.

spune-mi te rog daca pot pune pe spate flanse de 2 cm pe roata si 1 cm pe roata pe fata fara sa fie nevoie sa roluiesc aripile.

am si arcuri Eibach pro kit.ms

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca o sa frece bine.

 

8,5 cu 255 cred ca e cam "carnos" si o sa depaseasca buza jantei

 

 

Eu am pus jantele ASA cu 8,5 ET37 cu distantier de 2cm si nu atinge DAR anvelopa este 225/35/19. Sunt la limita cu setup-ul asta iar fata de jantele de CSL am 3mm in plus toleranta la aripa si 23mm la amortizor.

 

Jantele de CSL ating in situatii extreme, cele ASA nu.

 

P.S. tu fata de mine ai in plus 30mm de carne care se distribuie 15 stanga-15 dreapta.

 

As putea garanta ca nici nu intra pe spate.

La ET37 cu distantier de 2 si 255 iti atinge in aripa.

Concluzia este ca merge cu distantier mai mic.

Edited by mmneg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.