Jump to content

MYX 4


Myx

Recommended Posts

 

din poza n-as zice

 

chiar , cat a durat sa le schimbe , a fost greu !?

 

pai e diferenta enorma intre cele noi si cele vechi , se observa clar diametrul marit , realizezi ca la cald nu mai etansau nimic , scapau uleiul in capul pistonului si luau calea evacuarii . Destul de greu de schimbat , am avut noroc de mecanici buni , 4 ore reparatia dar stiau exact ce au de facut .

Link to comment
Share on other sites

banuiam ca era vorba de diametrul interior (pe care intra supapa) , insa din poza un realizezi ca ar fi defecte :)

cel mai bine este ca ai reusit si ai dat si de mecanici buni ! thumbsup.png era pacat de masinuta

 

cu cauciucul nu poti sa lupti , se uzeaza si doar sa stea pe raft..dar la temperaturi ridicate

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

banuiam ca era vorba de diametrul interior (

in asta se vede mai bine , e deformat si arcul ala care sta pe margine , practic si ala strange , dar nu mai era cazul , oricum consumul de ulei era exagerat cred ca depasisem 1l la 1000 km .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
178 k , schimb de ulei , filtre , inclusiv filtru benzina , intre timp s-a mai schimbat o bobina , masina intra la revopsit bot pt pietre si ceva zgarieturi . Nu stiu cum am reusit iar sa fac 10k km in 6 luni . :download:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Stiti pe unde as putea sa pun folie la faruri , am sticle noi si as vrea sa le protejez de data asta , am gasit cateva firme dar ma intereseaza mai mult un review despre gen asta de folie , rezista la spalari , jet apa,spuma , se dezlipeste pe la colturi etc etc . MS Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

eu am 3M si pana acum este ok, oricum are garantie 3 sau 5 ani, nu mai retin exact, asa ca daca se dezlipeste sau ingalbeneste sunt obligati s-o schimbe, probabil nu o schimba daca apar ciupituri in ea de la pietricele, nu am intrebat, dar banuiesc ca nu! A costat vreo 300Ron cu tot cu polish, asa ca mi se pare rezonabil si de-ar fi s-o schimbi la fiecare 2 ani pe banii tai!
Link to comment
Share on other sites

Stiti pe unde as putea sa pun folie la faruri , am sticle noi si as vrea sa le protejez de data asta , am gasit cateva firme dar ma intereseaza mai mult un review despre gen asta de folie , rezista la spalari , jet apa,spuma , se dezlipeste pe la colturi etc etc . MS

La o firma care se ocupa cu colantari. mai toti au folie transparenta

Link to comment
Share on other sites

pan aajung acolo cateva poze , am revopsit botul masinii pt ca era zgariat si capota ciobita de pietricele , adica bara , capota ,ambele aripi am schimbat grila din bara , sticle faruri noi si .... am pus angel smd culoare galbuie , cumva albul ala rece ma enerva nu stiu de ce ,. Mie-mi pare ca arata mult mult mai bine asa . Lucrarea a fost efectuata la serviceul lui Changing si e absolut impecabila . Efectiv nu am ce reprosa . Urmeaza sa-i vopsesc narile cu negru lucios , gen performance si sa schimb tipsul toba , am gasit ce vroiam si acolo . :thumbsup: Trebuie sa-i iau o emblema , cea veche era exfoliata , daca are cineva de vanzare ma poate contacta .

Njoy !

Link to comment
Share on other sites

e un galben f placut , nu e galben ala obosit de pe E90 nfl , bate in rece cumva , in realitate se vede si mai frumos , chiar sunt multumit de schimbare cand ma uit la pozele de inainte . Am uitat si capacele oglinzi au fost revopsite .
Link to comment
Share on other sites

a iesit f bine lucrarea B)

cat te-a dus revopsitul ?

Casco

 

150ron folia pt 1 far?? <_<

Acum am vazut, au niste preturi de toata frumusetea baietii...250ron gravare laser pt oglinzi. :goodjob:

Da sunt scumpi am gasit unii cu 150 ron complet inclusiv montaj. Pe mine mai mult ma interesa unn feedback cum se comporta in timp

Link to comment
Share on other sites

hai pune pozele cu volanul... :frantics:

pun mai tarziu ca abia pe la 14 il iau , Intre timp am rezolvat si grilele fata negre , emblema si tipsul toba . Abia astept sa iau volanul e singurul lucru care arata vechi la masina asta :D

Link to comment
Share on other sites

pun mai tarziu ca abia pe la 14 il iau , Intre timp am rezolvat si grilele fata negre , emblema si tipsul toba . Abia astept sa iau volanul e singurul lucru care arata vechi la masina asta :D

Cand pui cu volanul, pune o poza si cu tipsul :D, apropo cat a costat? nu se oxideaza? sunt in dubii daca sa imi schimb si eu tipsul sa pun cu 2 iesiri sau toba cu totul dar nu as vrea sa sune ...

Link to comment
Share on other sites

Am cu tipsul cateva , nu oxideaza nimic , tipsul e original , doar ca e un pic mai larg , initial trebuia de 65 mm asta are 72 si arata mai bine , a fost nevoie de o mica modificare si a iesit f bine . Sunt multumit de rezultat .
Link to comment
Share on other sites

Am cu tipsul cateva , nu oxideaza nimic , tipsul e original , doar ca e un pic mai larg , initial trebuia de 65 mm asta are 72 si arata mai bine , a fost nevoie de o mica modificare si a iesit f bine . Sunt multumit de rezultat .

aaaa asta e cel simplu, ma gandeam ca ai pus gen 325 330 :D,oricum arata f bine si acesta :thumbsup: eu as vrea unu gen 325 330

PS: cat a ajuns? comandat dupa part nr?

Edited by raul_bog
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.