Jump to content

E46 320d


Kenbobo

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru ajutor ;)

 

Normal ca ma costa bani sa le schimb :))

 

Stai linistit ;) Ma duc la service ca vezi ca sunt multe de facut, pe urma trebuie sa refac geometria fata + spate (ca schimb si bratele, inca tot in portbagaj sunt, nu le-am pus).

 

LE: Sunt cateva chestii pe care le putem face noi, dar nu ma complic acum pentru ca trebuie schimbate bratele, bucsele de la brate, bucse bara stabilizatoare, furtunase frana fata, lichid frana, aerisit frane, discuri + placute + ferodouri + kit reparatie frana de mana spate, pe urma geometria , chestii la care eu nu ma bag. Sa se descurce cei de la service :))

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Ăn afarĂŁ de schimbat bucșe barĂŁ stabilizatoare celelalte repere le-am schimbat eu singur, și bine ĂŽnțeles nici geometria nu am fĂŁcut-o eu.

DacĂŁ costĂŁ mult mai gândește-te. SĂŁ le schimbi nu-i mare lucru.

Link to comment
Share on other sites

Am un prieten mecanic cu service dotat care imi face tot inafara de geometrie cu ~150 lei asa ca merg la el.

 

Plus ca nu mai am rabdare, vreau sa le vad schimbate :))

 

Dar sa stii ca apreciez foarte mult oferta ta :flowers:

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

In ce consta kit-ul de reparatie frana de mana?mai exact ce se strica acolo de tine asa prost frana de mana?

Sa ne spui si noua dupa ce schimbi ferodourile de la frana de mana cum se comporta?este diferenta mare,tine bine?

Intentionez si eu sa schimb toate placutele,discuri si ferodourile si vreau sa stiu daca se merita la partea frana de mana.

Am mers cu un audi a4,1.9tdi,kombi din 2004 si frana de mana e f buna in comparatie cu a mea,pur si simplu in mers se blocheaza rotile daca o tragi.

Link to comment
Share on other sites

In ce consta kit-ul de reparatie frana de mana?mai exact ce se strica acolo de tine asa prost frana de mana?

Sa ne spui si noua dupa ce schimbi ferodourile de la frana de mana cum se comporta?este diferenta mare,tine bine?

Intentionez si eu sa schimb toate placutele,discuri si ferodourile si vreau sa stiu daca se merita la partea frana de mana.

Am mers cu un audi a4,1.9tdi,kombi din 2004 si frana de mana e f buna in comparatie cu a mea,pur si simplu in mers se blocheaza rotile daca o tragi.

Uita-te in prima poza, se vede o pungulita cu arculete si ceva suruburi. Ala e kitul de reparatie.

 

Mie acum imi tine foarte prost si doar pe o roata. Dupa ce schimb totul, revin cu feedback. ;)

 

PS: Frana de mana poate sa nu tina din mai multe motive: ori cablul nu e intins, ferodouri uzate, saboti reglati prost sau arculete rupte.

Eu am zis ca daca tot umblu acolo, schimb tot sa fiu sigur ca sunt ok.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Eu sper să văd mașina asta la tine peste 3 - 4 ani doar ca a doua mașină (prima dragoste) lângă un F10 sau F30.

 

 

 

Nici eu nu mă las :drinks:”LA MULȚI ANI” :drinks:

Edited by Rcc-67
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Si eu i-am spus la fel ca trebuie si un upgrade...neaparat...eu unul dasta renunt la e46 :( :(

Aș vrea din tot sufletul ca atunci când voi putea sĂŁ-mi cumpĂŁr un F10 sĂŁ nu trebuiascĂŁ sĂŁ renunț la E46. Atunci când am renunțat la E30 ĂŽn favoarea lui E46 mi-a pĂŁrut foarte rĂŁu.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.