Jump to content

E46 320d


Kenbobo

Recommended Posts

Aș vrea din tot sufletul ca atunci când voi putea sĂŁ-mi cumpĂŁr un F10 sĂŁ nu trebuiascĂŁ sĂŁ renunț la E46. Atunci când am renunțat la E30 ĂŽn favoarea lui E46 mi-a pĂŁrut foarte rĂŁu.

Niciodata nu o sa dau e46-le :D

 

Eu sper sĂŁ vĂŁd mașina asta la tine peste 3 - 4 ani doar ca a doua mașinĂŁ (prima dragoste) lângĂŁ un F10 sau F30.

 

 

 

Nici eu nu mĂŁ las :drinks:”LA MULȚI ANI” :drinks:

 

 

Mersi si aici !!!

Link to comment
Share on other sites

Mersi pentru aprecieri ;)

 

Pai de sambata de cand am primit piesele nimic nou. Inca nu am ajuns nici sa le montez pentru ca e putin ocupat mecanicul, sper sa rezolv maine.

 

Planuri mai sunt foarte multe, sa vedem cate din ele reusesc sa le duc la capat.

 

 

 

PS: Momentan suntem OEM:

 

 

http://110.imagebam.com/download/G3wGDQdN64y89JMpEnZVVA/32756/327559423/IMG_0009.JPG

 

 

 

http://110.imagebam.com/download/X3wScr2gCnYGKKkceyNl1Q/32756/327559431/IMG_0022.JPG

 

 

Imi cer scuze pt cat de murdara e masina, dar dupa aprox 200km nu aveam cum sa o tin curata...e plin de insecte pe drum.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Nu, multicolor nu am gasit absolut nici un model care sa arate bine. Toate sunt de proasta calitate, cu maxim 40 leduri / inel si se vede urat cu spatii mari intre ele asa ca am zis pas.

 

As fi luat multicolor de la OSS Design dar din pacate pentru e46 nu au nimic.

 

Tot cautand am gasit un model nou de angel alb cu leduri. Astept sa ajunga, sa le montez apoi revin cu impresii si detalii.

Link to comment
Share on other sites

Gataaa...am reusit in 2 zile sa iti citesc tot topicul, sincerele mele felicitari pentru modul in care intretii masina...:goodjob:

Dupa ce am citit la tine numai cuvinte de lauda in ceea ce priveste arcurile H&R as dorii si eu achizitionarea unui set, prin urmare, merg montate cu amortizoarele m-tech ale masinii?Facand o paralela intre suspensia m-tech Oem si configuratia care o ai tu, ce pareri pro si contra imi poti oferii vis-a-vis de confort, stabilitate, etc?

Sper sa nu te deranjeze seria mea de intrebari, in caz contrar scuzele de rigoare.

Multumesc!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu ti le recomand.

 

Intre arcurile M Tech si H&R sunt urmatoarele diferente:

-arcurile H&R fac masina putin mai joasa (nu foarte mult avand in vedere ca oricum ai deja suspensia M Tech)

-la denivelari si pe drum rau daca mergi incet vor fi mai comode

-la curbele luate in viteza, schimbarea de banda, depasiri vei simti masina mai stabila

Pareri contra nu am pentru ca eu stiam la ce sa ma astept cand le-am luat (unii considera un dezavantaj garda la sol mai mica, mie imi place de exemplu).

Estetic fac masina sa arate mult mai bine.

Edited by Kenbobo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

(unii considera un dezavantaj garda la sol mai mica, mie imi place de exemplu).

 

 

Si mie imi place, dar nu mi-as permite :) o avea motor de tractor, dar nu vreau sa ar la propriu cu ea ..chiar si cu suspensia normala am mai atins , de exemplu intr-o parcare de la salina din Turda,iarna nu mai vorbesc iar pe unde tot umblu eu.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ai facut cumparaturi nu gluma :frantics:

Sunt curios de noile angeleyes uri, eu sunt foarte multumit de SMD urile mele,( multumiri lui XXL) se vad bine si ziua, noaptea perfect.

Discurile am vazut ca sunt ATE POWER eu zic ca o sa fii multumit cu ele, am pus si eu pe fata si sunt Ok, placutele sunt ceramice?

 

PS am problema cu cheia, am vazut ca tu ai schimbat carcasa si acumulatorul de unde ai cumparat?

Link to comment
Share on other sites

Ai facut cumparaturi nu gluma :frantics:

Sunt curios de noile angeleyes uri, eu sunt foarte multumit de SMD urile mele,( multumiri lui XXL) se vad bine si ziua, noaptea perfect.

Discurile am vazut ca sunt ATE POWER eu zic ca o sa fii multumit cu ele, am pus si eu pe fata si sunt Ok, placutele sunt ceramice?

 

PS am problema cu cheia, am vazut ca tu ai schimbat carcasa si acumulatorul de unde ai cumparat?

Da, am luat discuri Ate Power, placute Ate Ceramic.

 

Acumulatorul l-am luat de la TME (panasonic vl-2020) iar carcasa gasesti la un magazin care taie chei. (aprox 65 lei)

 

Si mie imi place, dar nu mi-as permite :) o avea motor de tractor, dar nu vreau sa ar la propriu cu ea ..chiar si cu suspensia normala am mai atins , de exemplu intr-o parcare de la salina din Turda,iarna nu mai vorbesc iar pe unde tot umblu eu.. :)

Eu iarna nu am atins decat putina zapada proaspata pe o straduta laturalnica. In rest, doar cand am fost la iarba verde nu am reusit sa trec un sant (nu am atins pt ca m-am oprit la timp).

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de raspuns,

Am intrebat de placute deoarece in data de 10 am fost invitat la prezentarea partenerilor Autonet care a fost la voi la Cluj in parcarea de la Polus Center,

au fost si reprezentantii ATE si vorbind cu ei mi au zis ca discurile ATE POWER sunt bine de folosit cu placute normale, iar ATE ceramic cu discuri normale ATE care nu au caneluri ca si cele POWER

cica se uzeaza mai repede cele ceramice daca nu au suprafata neteda pe disc.

 

Sper din toata inima sa nu fie adevarat.

Link to comment
Share on other sites

Da am citit topicul dar nu am inteles prea bine:))

P.S.: Nu am citit tot in intregime citeam 3-4 posturi de la pagina 30. Si cam cat te-a costat masina cand ai cumparat-o fara nici o modificare facuta de tine? Mersi si scuze daca te enervez/deranjez.

Edited by Alin GBN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.