Jump to content

E46 320d


Kenbobo

Recommended Posts

Kenbobo eu cred ca s a referit la postul meu dar sincer nu am scris doar ce mi a spus reprezentantul ATE de la expozitie

 

ceea ce doresti tu de la ele o sa ai pe deplin :thumbsup:, nu o sa scartaie, ni o sa ai atata praf si frana beton :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

-la denivelari si pe drum rau daca mergi incet vor fi mai comode

 

La ce te referi cand spui asta?

Multumesc frumos pentru rabdarea si modul in care mi-ai explicat :thumbsup:

Arcurile sunt progresive, adica se comporta exact cum ti-am zis. Daca mergi incet pe drumuri rele, o sa fie chiar mai comode decat stock, dar daca mergi cu viteza pe drumuri rele, gropi, etc o sa te zguduie mult mai tare decat acum.

 

 

Bun mersi frumos. Si eu sunt in cautare de un 320D e46, dar nu am gasit nimic inca pe placul meu in calitate de calitate/pret.. unele bune altele rele..

Si eu am renuntat la unele optiuni pt altele cand cautam pentru ca stiam ca o sa pun ce imi lipseste.

Am vrut neaparat volan M, scaune sport incalzite, Harman Kardon, senzori ploaie/lumina. Pana la urma am gasit, dar cu toate ca avea dotarile astea nu avea climatronic asa ca tot am luat-o si pana la urma am facut si retrofitul asta.

 

 

PS: Acum daca stai si cauti bine o sa gasesti una cu multe dotari, dar pretul va fi evident ceva mai mare decat majoritatea de pe Autovit (de exemplu)

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Da si eu caut tot cam la fel pentru ca nu poti gasi una perfecta..in plus amsi eu o idee de retrofit ceva la ea. Spersa gasesc si eu ceva si sa o pot face dupaplacul meu.. la fel cum ai facut si tu.. n-am decat sa caut in continuare.. daca nu gasesc aici dau o tura prin Germania sa vad daca gasesc acolo.
Link to comment
Share on other sites

Mersi mult. Bafta multa in continuare cu masina. Si mai pune daca vrei nu chiar acum, cand poti sau cand ii faci ceva modificari sa-i faci ceva poze si sa le postezi ca imi place asa mult masinuta ta. Sa o stapanesti sanatos! :)

Aaa si inca ceva spune-mi te rog ce subwoofer ai in ea.

Edited by Alin GBN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Felicitari Kenbobo pentru felul in care ai grija de E46-le tau! Ar fi un vis ca toti proprietarii de BMW sa aiba grija de masinile lor ca tine, respect! Off topic, si eu am tot 18 ani si intentionez sa cumpar un E46, insa prefer un 318 Ci. On topic: Cat costa, in medie, lunar, intretinerea la 320d-ul tau, cu tot cu modificarile pe care le faci tu? Mersi anticipat si mii de km fara evenimente iti doresc!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos ;) Nu stiu daca se poate zice ca ar fi de vis, dar eu incerc pe cat pot sa mentin masina pe linia de plutire.

 

Pai daca iau in considerare modificarile facute, RCA, impozit si carburant pe cei 26 000 km pe care i-am facut, imi iese o medie de 1260 lei / luna doar pt masina, din care daca scad carburantul ramane 850 lei / luna :)

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Momentan, atat s-a mai lucrat la masina:

 

-discuri frana spate ATE Power

-placute frana spate ATE Ceramic

-kit reparatie frana de mana ATE

-ferodouri frana de mana ATE

-furtunase frana fata ATE

-canal aerisire bara fata stanga

-curatat epurator

 

 

Si am pus si noile angel eyes-uri:

 

http://110.imagebam.com/download/snxU7xH3-Qrj98mkNjKenA/32943/329426151/IMG_0145.JPG

 

 

PS: Bratele nu le-am schimbat pt ca am fost la service sa le schimb si cica nu au joc deloc. Am fost deja la 2 service-uri diferite (cu exceptia primului, unde nu mai calc niciodata) si au zis ca bratele sunt in stare f buna, fara pic de joc.

 

Momentan m-am hotarat sa le vand, dar cine stie poate ma razgandesc si le schimb preventiv.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

DacĂŁ sunt cu led-uri SMD sunt foarte bune.

Spun asta fiindcĂŁ și eu acest model l-am montat pe mașina mea și este o diferențĂŁ mare ĂŽntre cele CCFL și cele SMD, ĂŽn favoarea celor din urmĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Exact asa arata. Doar cutia era diferita. Am dat 60E / set (aprox 260 lei).

 

 

Poate facem o comparatie in weekend ;)

 

Abia astept. Sunt curios daca e vreo diferenta.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

eu am smd normal (cum are toata lumea :rolleyes: ) si mi se pare ca astea ale tale difera si la culoare putin. din poza par sa fie de 6000k culoarea... ale mele in schimb au undeva la 4500k... sau poate asa se vede in poze? oricum arata bine :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.