Jump to content

Imi cam schimb parerea despre BMW


fbdcnt

Mercedes sau BMW?  

1545 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Domnilor,eu nu vreau sa ma mai contrazic cu voi, am ales Mercedes pentru fiabilitate si comfort.Un singur lucru vreau sa va mai intreb: de ce in Germania,aproape toate taxiurile sunt Mercedes?

 

 

Nu vrei atunci sa alegi si forumul Mercedes?

Link to comment
Share on other sites

Fiabilitatea unei masini tine de intretinerea ei si de regimul de conducere . Daca Mercedesul e mai fiabil decat BMW-ul principala cauza ar fi ca media de varsta a posesorilor de Mercedes este cu Foarte mult mai mare decat cea a soferilor de BMW, asta traducandu-se in regimul de mers al fiecarei marci in parte. Eu unul nu cred ca un Mercedes va rezista la fel de mult, condus de un sofer cu un stil agresiv de mers, obisnuit cu BMW. Si statistic vorbind mult mai des auzim de BMW-uri infasurate pe stalpi decat accidente cu Mercedes (sau curse , liniute, etc). Multe din aceste masini sunt puse la revanzare ( multi le mai si cumpara ) si binenteles ca incep sa pice. Dar acest lucru este valabil pentru orice marca. Mercedes-urile nu prea auzim ca se strica pentru ca in general cine are aceasta marca de masina, are un stil de condus relativ linistit (oricum masinile cred ca sunt fiabile). Dar daca o sa pui la volan de Mercedes pe unu' de "doua'jde ani", o sa vedem cu siguranta si Mertane cazute la cateva zeci de mii de km.

 

PS Nici daca ar fi ultima marca de pe planeta scapata dupa cataclism, nu o sa-mi iau mercedes vreodata.

Edited by lucianpurdescu
Link to comment
Share on other sites

Domnilor,eu nu vreau sa ma mai contrazic cu voi, am ales Mercedes pentru fiabilitate si comfort.Un singur lucru vreau sa va mai intreb: de ce in Germania,aproape toate taxiurile sunt Mercedes?

 

de ce in romania toate taxiurile sunt Logan?

Link to comment
Share on other sites

Domnilor,eu nu vreau sa ma mai contrazic cu voi, am ales Mercedes pentru fiabilitate si comfort.Un singur lucru vreau sa va mai intreb: de ce in Germania,aproape toate taxiurile sunt Mercedes?

 

de ce in romania toate taxiurile sunt Logan?

Dacia e singura marca autohtonã,pe când Mercedes nu e singura marca germana.sincer nu prea κi are rost comparaÞia.

In Romania toate maºinile sunt logan din cauza fiabilitatii pe maidanele taramului românesc.plus ca e dacie,merge,da-i bãtaie!

Link to comment
Share on other sites

Eu inainte de a lua bmw-ul eram hotarat sa-mi iau mercedes, chiar am fost cu banii in buzunar, vorbit, chitit sa-l cumpar, dupa un e-clase, am facut un drive test cu el si in timp ce il acceleram imi venea sa ma dau jos si sa o iau la fuga pe langa el, dupa acea experienta am decis sa ma orintez pe audi a6, am condus tot drive test si eram incantat de cum merge dar intre timp a intervenit o poveste destul de lunga ca sa o expun aici si am luat actualul bmw. Deocamdata nici una din cele doua marci expuse mai sus nu se ridica la nivelul marcii bmw la capitolul motorizari, tren de rulare.
Link to comment
Share on other sites

lucrul pe care bmw il face extrem de prost la masinile actuale este : CASETA DE DIRECTIE!!

 

Mai degrabă avem noi drumuri mult prea proaste. :)

 

BMW-urile au direcţii foarte exacte, motoare foarte performante, frâne foarte bune.

Aceste lucruri contează cel mai mult.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

cand am luat masina, pana in romania nici nu stiam ca am jante pe 19". si am mers germania, austria, ungaria destul, la unguri parca am fost si prin niste sate uitate de lume cu drumuri destul de proaste.

 

in romania am avut un soc. apoi pe A1 nu-mi venea sa cred cum topaie masina.

Link to comment
Share on other sites

asa e. mai ales ca in afara de romania, eu nu am gasit o utilitate X3-ului meu. nu tu gropi, borduri cat casa, treceri la nivel de cale ferata unde sa-ti ramana bara (cum a patit un amic duminica) etc.

 

dar se indreapta si la noi, in 10 ani sa vedeti ce drumuri bune vor fi.

Link to comment
Share on other sites

In 10 ani incepand de cand?

 

Exista gropi pe care le stiu, pe care le invat, la care pot sa le spun trecutul, evolutia...Mai putin pot sa ma opresc si sa vorbesc cu ele atat de cunoscute imi sunt!

 

Si eu tot trec pe langa ele, si ele tot acolo sunt mai mari, mai adanci, mai sanatoase :)

Link to comment
Share on other sites

Dragilor,

mai ales ĂŁștia fani Mercedes-Benz.

DacĂŁ vreți mașini fiabile, nu vĂŁ mai lĂŁudați cu merțanele voastre...luați-vĂŁ o Toyota...

De ce cumpĂŁrĂŁ Mercedes motoare V12 de la BMW...????

Ce Mercedes nu știe sĂŁ facĂŁ motoare?? Știe, dar nu le face atât de bune ca BMW și cĂŁ nu vor sĂŁ mai cheltuiascĂŁ bani cu dezvoltarea acestor motoare...

E crizĂŁ frate...

Link to comment
Share on other sites

eu sunt deranjat doar de santurile facute de tiruri pe asfalt, in rest ,drumurile sunt destul de ok in ultima perioada...chiar si in Bucuresti

Treci prin Timisoara.. cratere ca acolo nu am vazut nicaieri in Romania. Pur si simplu orasul ala trebuie nivelat si reconstruit complet ca nu mai ai ce sa mai repari la el. Si ce frumos era acu vreo 20 de ani.. Am impresia ca sunt pedepsiti ca au primar taranist...La o traversare de Timisoara mi-a aparut un greiere in portiera stanga spate si unul intr-o tetiera, Timisoara mi-a rupt masina cam cat restul de 2000+ de km facuti in tara...

Link to comment
Share on other sites

Problema e ca si timisorenii au o incapatanare in eeeeeiiiiiiiii.L-ar vota pe asta si daca nu ar mai trece o zi pe la primarie, ce sa mai faca si ceva... Tot l-ar vota :) Edited by Bala
Link to comment
Share on other sites

pai este clar ca daca ar iesi un primar oarecare din cele 3 partide ar mai veni un ban si de la centru. Chiar nu inteleg ce se incapateanea berbecii si tot il voteaza pe Ciuhandu, din ce am vazut fura si asta la fel de mult ca orice politcian..
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.