Jump to content

BMW 520d E60 2009


Andrei_VUV

Recommended Posts

Reglarea intensitatii pe faza scurta intradevar se face, pe modul auto.

Totusi eu nu folosesc faza scurta ziua ca nu merg pe auto ci pe pozitia neutru 0 cu DRL activ. Mai ales ziua pe soare nu foloseste la nimic faza scurta, mai consumi si becurile de xenon degeaba.

Dar la angel nu (pe pozitie tensiunea e ~4.3V iar pe DRL 12V , nu se schimba nimic aici nici ziua nici noaptea - testat de mine).

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Email aici : info@dvdinmotion.com (Lucie Vernerova | dvdinmotion.com) - costa 118euro.

Se poate activa si prin codare cu NCS dar eu ma grabeam atunci si n-am mai asteptat.

 

Ii dai VIN-ul prin mail si el dupa o zi maxim sau 2 iti trimite un fisier tip imagine .ISO pe care il scrii pe un CD si il introduci in DVD-ul de la masina. Se reseteaza CIC-ul si se elimina din soft conditia cu dvdinmotion de la 3km/h la unlimited.

Oricum iti da el toate indicatiile pe mail.

Link to comment
Share on other sites

are cam toate dotarile posibile in afara de ventilatie in scaune asa ca n-am ce mari imbunatatiri sa-i mai fac ;)

 

Mai adauga Volan M sau sport, M packet, scaune cu suport la genunchi (multifunction seats), ventilatie, masaj, sistem audio Logic 7, volan reglabil electric si incalzit, si cu siguranta daca as fi carcotas as mai gasi..

Link to comment
Share on other sites

Mai adauga Volan M sau sport, M packet, scaune cu suport la genunchi (multifunction seats), ventilatie, masaj, sistem audio Logic 7, volan reglabil electric si incalzit, si cu siguranta daca as fi carcotas as mai gasi..

Pachet M exterior nu. E investitie cam mare si fara rost. Plus ca barile alea mai trebuie si vopsite, la cat de pretentioasa e culoarea mea platinbronze (auriu-maro) nu cred ca ar iesi din prima.

N-a iesit nici capacelul de 5 cm de la spalator far , a trebuit sa-l vopsesc din 2 incercari, chiar daca vopseaua a fost facuta pe calculator.

Nuca M am spus ca as vrea dar modelul cu piele perforata de pe E90 , nu cel OE de pe E60 , nu-mi place. Am si intrebat aici daca s-ar potrivi cel de pe E90 pe E60 dar n-a raspuns nimeni.

Sistemul audio chiar l-a surprins si pe Cosmin. Nu stiu daca e Logic 7 , nu apare in lista de optiuni dar cert e ca are treble+bass foarte ok si un sunet mult mai bun si puternic decat la un sistem audio obisnuit.

 

Intrebare:

Stie cineva ce formate video accepta player-ul DVD in cazul CIC? In afara de formatul clasic VOB , stil imagine DVD. Am incercat si altele gen AVI si n-a mers.

Iar nu se pricepe nimeni? Vreun update de soft pt CIC (codec video nou) s-ar putea face?

 

Codec video in sensul acceptarii si altor formate video in afara de VOB. (ex: MP4,H264,AVC...).

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa iti citeasca mai multe formate , tre sa iti pui 6FL , adica usb in cotiera + combox.

Am usb in cotiera si in torpedo. Pe langa asta in cotiera are conexiune pt iPhone am impresia.

USB-ul din torpedo e pt copiat fisiere muzica pe HDD. Cel din cotiera o fi pt iPhone ca nu-mi citeste nimic de pe el daca bag un flash.

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu gasesc o solutie prin care sa vina aer pe modul manual in acelasi timp spre sofer+parbriz+jos.(e regula 2/3 si nu pot fi toate 3 selectate). Decat pe modul auto functioneaza.

La pasager sunt 2 care pot fi selectate ori 1/2 ori 2/2 , in afara de parbriz.

 

http://imageshack.us/a/img832/8607/sdc14683.jpg[/img]"]http://imageshack.us/a/img832/8607/sdc14683.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pai am intrat in setari si am ajustat de unde zici tu pe fiecare in parte. Dar cand apas pe butonul rotund apar cele 3(parbriz,sus,jos) din care pot selecta 1/3 sau 2/3. (asta insemnand ca una din optiuni e anulata, cel putin din teste asa a reiesit, ca nu vine aer pe una din guri cand e debifata, cu tot cu ajustarile din Settings-Climate).

O sa mai incerc. Deocamdata nici n-am mai scos masina din curte :)

Link to comment
Share on other sites

In momentul in care esti in meniul ala, tragi stanga de iDrive de cate ori e nevoie pana ajungi la setarile individuale. Incearca si vezi ca merge. Stiu ce vorbesc, eu mi le mai reglez din cand in cand. Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am USB in cotiera, numai in torpedo. Intentionam acum sa cumpar un incarcator pentru telefon, sa iau de bricheta sau de USB ? Se poate incarca tel la portul usb din torpedo sau e contraindicat ?

 

ia de bricheta.

usb-ul ala din torpedou e doar pentru a copia hartile, melodiile pe hdd.

Link to comment
Share on other sites

Eu am rezolvat deocamdata. Pana imi vine vreo idee mai buna, am bagat 2 fasii de burete intre capacul culbutorilor si capacul mare (pe cele 2 margini mai lungi ale motorului) si nu mai vibreaza nimic.

 

Cred ca l-au proiectat in ultima ora alocata masinii...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.