Jump to content

BMW 520d E60 2009


Andrei_VUV

Recommended Posts

De obicei clientii suna la preturile mici si mai negociaza si acolo , la astea mari mai rar dar cine stie :)

 

+1

Cand o sa scazi pretul o sa vezi cum incepe sa te sune lumea dar o sa o vinzi doar cand o sa scazi si mai mult...Asta e piata , astia sunt clientii. Asa am patit si eu cu fosta masina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

De obicei clientii suna la preturile mici si mai negociaza si acolo , la astea mari mai rar dar cine stie :)

Eu te pot contrazice,sunt si oameni care cauta masini intretinute si in stare foarte buna de functionare si sunt dispusi sa plateasca ceva mai mult initial dar sa stea relaxati si fara frica ca le pica cine mai stie ce din moment in moment. Luna trecuta era ( si ) aici de vanzare un E60 la care toti comentau ca este pretul SF,ehhh....uite ca s-a vandut. Nu am de gand sa intru in polemici cu nimeni,stiu ca nu toata lumea de aici il " digera " pe VUV,insa masina asta chiar merita un pret decent,este intretinuta si nu cred ca s-a facut rabat la calitate atunci cand a fost nevoie. Sigurul minus real sa zic asa,din punctul meu de vedere este ca masina nu este automata,insa majoritatea se pare ca se feresc de cutia automata datorita problemelor ce pot aparea la o masina cu " ceva " mai multi km. Hai bafta la vanzare :thumbsup:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eu o am la 8900 negociabil si nu ploua deloc cu telefoane, eventual preturi de cacat gen 7500-8000...si in momentul de fata nici macar uleiu nu trebuie schimbat, i-am facut revizia acum 800km. Sa nu vb de placute, discuri, anvelope (noi si de vara si de iarna, rotile sunt la alegere). Nu se apreciaza absolut nimic, nu conteaza ca poate un an de zile platesti doar combustibil...e bagata in aceeasi oala cu toate zdrentele. Asta e, asta e piata din Romania, din pacate. :pinch:
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sigurul minus real sa zic asa,din punctul meu de vedere este ca masina nu este automata,insa majoritatea se pare ca se feresc de cutia automata datorita problemelor ce pot aparea la o masina cu " ceva " mai multi km. Hai bafta la vanzare :thumbsup:

 

Si km dati inapoi, nu de el ci de cei dinaintea lui :)

Link to comment
Share on other sites

Eu o am la 8900 negociabil si nu ploua deloc cu telefoane, eventual preturi de cacat gen 7500-8000...si in momentul de fata nici macar uleiu nu trebuie schimbat, i-am facut revizia acum 800km. Sa nu vb de placute, discuri, anvelope (noi si de vara si de iarna, rotile sunt la alegere). Nu se apreciaza absolut nimic, nu conteaza ca poate un an de zile platesti doar combustibil...e bagata in aceeasi oala cu toate zdrentele. Asta e, asta e piata din Romania, din pacate. :pinch:

 

Eu mai mult ca sigur veneam si iti cumparam masina daca nu ma intelegeam cu Cristian inainte :D Masina sunt sigur ca o data si o data isi va gasii cumparatorul, eu unul mi-am jurat ca nu mai cumpar masina de la oricine si erai pe lista mea :D

 

Scuze ca am postat aici asta dar chiar simteam nevoia sa spun asta, chiar eram interesat de masina ta si sunt sigur ca o sa o vinzi intr-un final.

 

Cat despre E60-ul din thread-ul asta....la fel...nu te grabii sa o dai, nu stai in apa :) Daca vrea cineva sa dea banii ok daca nu, sa isi cumpere masini samsarite si cu probleme sau vicii ascunse.

Edited by ckh
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eu o am la 8900 negociabil si nu ploua deloc cu telefoane, eventual preturi de cacat gen 7500-8000...si in momentul de fata nici macar uleiu nu trebuie schimbat, i-am facut revizia acum 800km. Sa nu vb de placute, discuri, anvelope (noi si de vara si de iarna, rotile sunt la alegere). Nu se apreciaza absolut nimic, nu conteaza ca poate un an de zile platesti doar combustibil...e bagata in aceeasi oala cu toate zdrentele. Asta e, asta e piata din Romania, din pacate. :pinch:

nu apreciaza nu o vinzi si la fel de bine nu ar aprecia nici cei de pe forum de multe ori , cei care vad un istoric al masinii , o cunosc , o doresc ...dar tot pretul face muzica pt ca exista si alte oferte pe piata mai ieftine pur si simplu . Asa ca degeaba tipam la aia de pe autovit ca nu le apreciaza ca si pe aici e aceeasi atitudine uneori. Poti sa faci mama istoricului cu piese oe cu retrofitul maxim etc etc ,puterea de cumparare merge mana in mana cu nesimtirea uneori .

Edited by Myx
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Si km dati inapoi, nu de el ci de cei dinaintea lui :)

Si culmea ca intrarile in tara la BMW le am cu km din bord, adica aia dati inapoi. Era mai bine sa-i fi dat inapoi la valoarea reala imediat cum am luat masina.

p.s. Am aflat ulterior si unde duceau masinile cei de la Topcars pt dat km inapoi . A fost o investigatie proprie :)

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Păi normal,ăia îti dau km din cheie,adica ce citește din bord,îi doare-n cur pe ei câti km are masina..

Dar dacă-l rugai,îți spunea ultima intrare in belgia,cu ăia reali..happy.png

 

Adică asta trebuia să faci inainte s-o cumperi..sorcerer.png

Edited by sbircris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.