Jump to content

o sa am banii in curand si sunt nehotarat


bara_ac

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sulina  :blink:

167343[/snapback]

 

esti tare in sulina poti sa scoti consum 0% ca e mic si poti sa mergi pe jos + 0 costuri de intretinere deci poti sa-ti ei si elicopter ca nu te costa nimic benzina si intretinerea.

scuzama ca incerc sa-ti raspund la obiect si tu ma ei la misto treaba ta.

Link to comment
Share on other sites

dar mai mult de 12 nu ar trebui sa-ti ea nici in buc.

in alte orase la un mers normal poti sa mergi cu un 9,5 - 10%

167354[/snapback]

mi se pare corect consumul, mai ales ca (fara misto) io faceam consumul la dacie la 10%. mereu... chiar la drumurile care le faceam intre orase. si faceam... in fine... discutia nu este decat despre BMW. deci...

Link to comment
Share on other sites

Mie imi papa 318i din 2002 (valvetronic, 143 CP, N42B20) cam 13l/100. (Al tau ar trebui sa consume putin mai mult)

 

Dar eu conduc aiurea rau de tot, deci in mod normal ar trebui sa consume mai putin. Fac drumuri f scurte si (de obicei) media mea de viteza prin oras este cam de 18-19-20 km/h.

 

Acuma dau pe taxi cam 500k pe zi. "It is nice! Do you like? I like!"

Link to comment
Share on other sites

Ca sa te lamuresti oarecum asupra preturilor la piese, fa ceea ce au facut mai multi: du-te la un magazin si cere preturile a doua - trei piese de la marci diferite, acelasi an de fabricatie si vei constata ca nu e mare diferenta.

Intra si pe realoem.com si vezi specificatiile la ce marca si model vrei tu si fa comparatiile de rigoare.

Succes!

De un lucru sa mai fii sigur: sindromul bmw e incurabil, intreaba-ma de unde stiu. :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu am un 320D din 2001-168CP (cip); e a 10a masina la mine si am avut si noi si second hand ....si germane si romanesti....dar nimik nu se compara cu BMW-ul...este o masina careia nu ii poti reprosa aproape nimik.....e masina din care te dai jos fie in costum fie in trening; poti sa stai linistit ca nu este gurmanda asa cum se zice si este foarte fiabila...a mea are 170.000kM si pot spune ca timpul nu a lasat urme vizibile la ea....

 

Sincer meritaaaaaaaaaaa.......

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata!

Chiar ca e buna!

Multumesc pentru raspunsuri. Sincer!

Mie imi pare ca se contureaza ceva la orizont... cel putin dupa ce a postat Soprano.

Cred ca mi-am facut o parere... Care poate era acolo dinainte numai ca aveam nevoie de altii care stiu mai bine sa mi-o zica...

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata!

Chiar ca e buna!

Multumesc pentru raspunsuri. Sincer!

Mie imi pare ca se contureaza ceva la orizont... cel putin dupa ce a postat Soprano.

Cred ca mi-am facut o parere... Care poate era acolo dinainte numai ca aveam nevoie de altii care stiu mai bine sa mi-o zica...

167459[/snapback]

am uitat sa spun ca daca mai postati ... va rog sa dati mai multe informatii... ceva de genul: cam cat de mult conteaza 130.000 de km la un BMW. Sau la consum cat de mult conteaza saltul de la 80, 110 sau 168 cai... de la 316 la 320... D sau I... mersi mult...

Link to comment
Share on other sites

Un bmw cu 300k km poate arata si functiona mai bine decat unul cu 130k la bord, depinde in mainile cui a incaput. Daca nu faci macar 30k km pe an, nu se merita dieselul.

167509[/snapback]

care 30??? ca pana acum cat am facut peste 600 km lunar, poate chiar mai mult...

Link to comment
Share on other sites

care 30??? ca pana acum cat am facut peste 600 km lunar, poate chiar mai mult...

167514[/snapback]

nu ai inteles,a spus 30.000 km/an deci daca nu faci minim 30,35 mii km/an sa nu iti iei diesel ca nu merita una cand auzi un diesel si una e cand auzi un 6 in linie pe benzina :blink: ,sfatu meu nu iti lua 316 sau 318,ia-ti direct 320i pt ca intre astea 3 diferenta intre consum = 0,sa nu te gandesti ca 316i consuma m-ai putin ca 320 :)

Link to comment
Share on other sites

Pai daca faci pana in 10.000 de km pe an, e obligatoriu un benzinar cu sase in linie.  :) Dar sa stii ca e periculos, e posibil sa iti dublezi nr. de km facuti. :blink:

167533[/snapback]

ce zici? la 10 mii euro e ceva acolo? sa mai sper? sau sa mai ma spetesc?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.