Jump to content

BMW 318d E90 2008


Andrei_VUV

Recommended Posts

Mda, trebuie testat si un launch control. Dar eu zic ca as scoate in jur de 8-8.5 sec fata de 9.2 stock.

 

Nu ploua, drumul era uscat. Puteam sa-i dau si mai tare, doar ca trebuia sa fac dreapta la Paulesti si nu mai aveam drum ;)

Link to comment
Share on other sites

Mda, trebuie testat si un launch control. Dar eu zic ca as scoate in jur de 8-8.5 sec fata de 9.2 stock.

 

 

 

Vezi ca cel de 177cp are 7,9s 0-100 :)

Daca scoti 8,5 n-ai mai mult de 160cp

Edited by Alex Nastase
Link to comment
Share on other sites

Asta e diferenta. Eu am observat imediat de cum am luat 5ul.

 

Totusi, culmea, consumul instant in bord si in meniul OBD e un pic mai mic la o viteza constanta de ex 140,150,160 la e60 , deși e mai turata. :)

 

Cand am luat e60 avea un autocolant pe luneta cu "efficient dynamics". Dar dupa VIN nu rezulta ca ar fi varianta eff. dynamics.

Link to comment
Share on other sites

Am facut si eu un test cu e90-ul meu 163cp,cutie manuala 0-100km in 8sec.cred ca este un timp destul de bun,avand in vedere ca un n47 320d 177 cp scoate 7,5 s .

 

De fapt este 8,3s pt M47 si 7,9 pentru N47, 320D

post-55199-0-61951000-1373207742_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
Se pot regla proiectoarele la e90 sa bata cat de cat ok? Pe ceata asta am observat si eu ca nu bat bine deloc. Cred ca din fabrica le-au reglat in jos de tot. Problema e ca reglajul ala in surub il are pus aiurea rau in ornamentul ala de plastic din bara si e nevoie de o surubelnita lunga...de fapt nici nu stiu ce-o fi ..inbus,torx mama ma-sii :)
  • Like 3
  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Te umple de munusiri careva :frantics: da orice postezi POC - :sorcerer:

Si pe tine te-au umplut. :) Traiasca minusurile!

 

Ma gandeam la urmatorul schimb de ulei sa verific vizual si distributia la Robert. Aveti vreo idee,sfat ceva? E adevarat, dureaza pentru ca trebuie data jos cutia. Dar ar fi bine de rezolvat si dilema asta pentru ca vreau sa vand masina in primavara si sa nu aiba surprize noul proprietar.

Edited by Andrei_VUV
  • Like 2
  • Downvote 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.