Jump to content

m3 e46 achizitionare


izy

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Turbo-Mann, jos palaria , daca e cum spui! Nu asa vrea sa fiu pe strada alaturi de acest "lup in clana de oaie" - GOLFUL Tau!

 

Un sfat profesional: Ce zici de un turbo la M3 - E 46? Merita? A mai pus cineva?

Suntem putin offtopic dar hai sa extindem - generatia E 46 benzinare ( 325 si 330 in special si bine inteles M3-ul) se merita o turbina? Efectele asupra motorului sunt cunoscute? ( negative ma refer)... :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

@Turbo-Mann, in cat atinge suta al tau? Si ce modificari i-ai facut? cati cai putere are?

170156[/snapback]

 

Din cate stiu, familia lui Turbo-mann primeste 6 BMW-uri pe an, deci daca a ales un GOLF GTI ca sa il tuneze, asta inseamna ceva. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Bine ma, tu nu stii ca vorbesti cu Panke? :)

170741[/snapback]

 

 

Panke nu e platit la ora ca muncitorii,are salariu fix,anual :blink:

Eu zic sa nu mai aberam de Panke,von Kuenheim si altii,totusi suntem pe un forum unde majoritatea conduc diesel-uri sau motoare pe benzina,mici.

 

Poate este o placere si asta,sa te crezi bogat si important....pe un forum.

Link to comment
Share on other sites

pana la urma imi spune si mie cineva un pretz estmativ pentru un m3 2003? adica un pretz avantajos mersi.

 

Eu unul nu-l cred pe turbo-man ca lucreaza la bavaria si are golf , de ce nu se angajeaza la VW .. oricum in ultima vreme vad ca tot mai multi discrediteaza BMW si nu stiu de ce.. (oricum in afara de bmw (ma refer e46 , e39) sunt putine masin care sa imi placa interiorul in mod deosebit , parca la bmw e mai cu gust .. nu neaparat ma frumos.)

Link to comment
Share on other sites

Eu unul nu-l cred pe turbo-man ca lucreaza la bavaria si are golf , de ce nu se angajeaza la VW .. oricum in ultima vreme vad ca tot mai multi discrediteaza BMW si nu stiu de ce.. (oricum in afara de bmw (ma refer e46 , e39) sunt putine masin care sa imi placa interiorul in mod deosebit , parca la bmw e mai cu gust .. nu neaparat ma frumos.)

170746[/snapback]

 

La prima parte nu comentez.

 

BMW-ul este discreditat pe acest forum din mai multe motive:

multi o fac pentru a supara pe cineva :D ,unii nu au bani de BMW si atunci devine masina proasta,multi vor sa se rupa in figuri(am BMW doar :D ) dar cand e vorba de piese,e scumpe domne :)

Unii au foarte multi bani si atunci pot spune ce doresc,nu stiu cine ii asculta insa :blink:

BMW-ul nu este rupt din rai,asta este clar,dar exista alte optiuni. :)

Masina care nu se strica niciodata nu s-a inventat,forumul unde toata lumea este de acord...nici atat :)

Eu zic ca cel mai bine este ca fiecare sa procedeze asa cum doreste,nu cum doresc altii.Fiecare sa isi ia ce masina doreste,sa isi lase prietena sa conduca daca vrea,nu daca asa hotareste forumul,exemplele pot continua...

Link to comment
Share on other sites

Postul #105 ma face sa ma simt atat de mic si neinsemnat... :blink:

170798[/snapback]

 

si esti??? :) ....las ca nu marimea conteaza

 

cat despre frumoasa lectie de ,,cutezatorii,, predata de turbo man......doar atat : keep up the good work !!!! :)

 

e de apreciat un om care are job la bmw si care e mester calf si zidar in dale tuningaritului .....dar aia cu salaru :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Revenind la topicu de baza...

Ca peste tot, prima serie de masini are mici defecte si probleme si M3 nu este o exceptie de la regula. Partea buna este ca dupa exemplarele de dupa 2003 nu prea mai apar mari probleme. Si ca sa impacam si lumea obsedata de consum, luati-va fratilor un m3 csl, consuma cu 1,5 litri mai putin decat m3 e46 si are si mai multa putere.

Si inca un "tip" pentru cei cu piciorul greu: Fratilor, masina consuma si in functie de cum o accelerezi!!! Stiu ca pare greu de crezut... E normal ca injectia electronica sa toarne cu galeata. Nu va convine, luati-va o masina cu injectie mecanica... By the way, una sport cu injectie mecanica (de ex. 997gt3) costa vreo 150 keuro...

Singura mare problema pe care cred ca o are m3 este greutatea, rezolvata de altfel printr-un nou exemplar: m3csl. (de curand la reduceri in second in jarmania)

 

PS: Cei care aveti m3 puteti oferi un feetback mult mai valoros daca si postati problemele de care v-ati lovit cu masinile.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.