Jump to content

E90 sedan - sport package


mikken

Recommended Posts

Depinde ce oferte interesante de finantare gasesc pe aici, am vazut ca se fac leasing-uri / rate si cu 1.5 - 2% dobanda pe an, deci destul de avantajos :)

 

Sau ar mai fi o varianta sa caut un F10 - 528i second hand...sa vedem. Pana una alta, nu sunt foarte hotarat daca sa vand 320d-ul. Am bagat ceva bani in ea, am pus-o la punct...si probabil mi se va oferi un pret foarte mic... :(

Link to comment
Share on other sites

Depinde ce oferte interesante de finantare gasesc pe aici, am vazut ca se fac leasing-uri / rate si cu 1.5 - 2% dobanda pe an, deci destul de avantajos :)

 

Sau ar mai fi o varianta sa caut un F10 - 528i second hand...sa vedem. Pana una alta, nu sunt foarte hotarat daca sa vand 320d-ul. Am bagat ceva bani in ea, am pus-o la punct...si probabil mi se va oferi un pret foarte mic... :(

 

cand faci o mutare de genul asta ...nu te mai uiti in spate .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Asa e myx, sunt perfect constient. Probabil voi face ca si cu celelalte masini...le aranjez si urmatorul proprietar se bucura de ele :)

Pai macar se roaga pentru sanatatea ta,decat sa te blesteme,eu zic ca e mai bine asa !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am si eu nevoie de niste opinii va rog...ce anvelope sa-mi cumpar dintre Michelin Primacy HP, GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 si Continental SportContact 5?

 

Vorbim de 225/45/17 ca dimensiune, indice de greutate 91 iar de viteza, mi-e egal V, W sau Y.

 

In teste GoodYear am vazut ca au iesit super bine si sunt silentioase.

 

Acum am pe fata Michelin Primacy HP si franeaza binisor...de asta sunt cam indecis.

 

Multumesc!

 

 

Eu am continental si sunt foarte multumit de ele.

 

L-am gasit pe asta pe ebay, la 34 euro cu tot cu transport. Oare e ok?

 

Nu cred ca e OEM, cu sigla aia...

 

PS: multumesc pentru aprecieri :) chiar am foarte mare grija de ea...

 

Manerul nu este oem , este din perforata nappa foarte bine realizat.

Edited by bitza_wss
Link to comment
Share on other sites

Da, pe volan sport ma gandeam sa-l pun...insa incerc sa gasesc unul cu piele perforata si cu umflaturile alea...greu la un pret decent :(

 

Anvelope mi-am luat deja GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2...sunt foarte multumit de ele. Acum caut ceva ok pe 17" pentru iarna :D

Link to comment
Share on other sites

Da, pe volan sport ma gandeam sa-l pun...insa incerc sa gasesc unul cu piele perforata si cu umflaturile alea...greu la un pret decent :(

 

 

Sport cu piele perforata nu exista OEM, decat modificat. Numai cel M-Pack vine cu piele perforata, cel de M vine cu piele normala.

 

Daca tot esti in DE, uita-te si pe aici:

 

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/

Link to comment
Share on other sites

Da, pe volan sport ma gandeam sa-l pun...insa incerc sa gasesc unul cu piele perforata si cu umflaturile alea...greu la un pret decent :(

 

Anvelope mi-am luat deja GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2...sunt foarte multumit de ele. Acum caut ceva ok pe 17" pentru iarna :D

 

Vezi ca avea Inside un volan m de vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca e reclama. Daca e, imi cer scuze. Cred ca asta e cel la care te referi, iar codul de mai sus e corect:

 

http://www.salesafter.eu/product_info.php?info=p316_original-bmw-m-leder-handbremsgriff.html

 

Asta e ce cautam...e si la reducere, diseara dau comanda :)

 

De la astia am luat si schimbatorul de M cu piele perforata...cum naiba de am ratat atunci schimbatorul, ca nu l-am vazut pe nicaieri :)

 

Merci mult ;)

 

Edit: acum am vazut ca era la seria 1, dar se potriveste si la E90...de asta nu l-am vazut initial

Edited by mikken
Link to comment
Share on other sites

Pai nu e cam mica reducerea? De la 26 de euro la 23,80?

Verifica intai la reprezentanta cat costa (va fi echivalentul la 26 de euro) la care insa se adauga transportul. Per ansamblu iesi tot acolo sau putin dar trebuie si sa astepti ceva timp.

 

Eu am cumparat de pe salesafter.eu cateva chestii si a fost ok. A trebuit sa astept ceva timp pana au venit.

Link to comment
Share on other sites

La mine costa 5 euro transportul si ajung in maxim 2 zile :)

 

O sa intreb eventual si la o reprezentanta de langa mine, poate au pe stoc si iau direct...dar de obicei in reprezentanta pretul e mai mare decat pe salesafter.

 

Mi-au picat ochii si pe pedalele performance + foot rest...costa 79 euro, respectiv 59 euro. Oare merita banii?

 

In afara de design nu cred ca au alta functionalitate nu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.