Jump to content

E90 sedan - sport package


mikken

Recommended Posts

Ai putea sa iei in considerare si modelul nou de la Goodyear:

 

Good Year Efficientgrip Performance

 

http://www.goodyear.eu/home_en/tires/passenger/efficientgrip-performance/

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

 

Au calificativele urmatoare:

- Drum umed/ ploaie: A

- Economisirea carburantului: B

- Nivel zgomot: 69Db

 

Personal am avut Continental Sport Contact si sunt foarte multumit de ele, aderenta foarte buna si pe ploaie si pe uscat, distanta de franare buna.

Link to comment
Share on other sites

Am avut Goodyear Eagle F1 Asymmetric 1 pe fosta masina e46 318d in urmatoarea configuratie 2*225/40/R18 si 2*255/35/R18 nonRunflat. Le-am avut pe masina 3 ani pana am vandut-o si mi s-au parut excelente din toate punctele de vedere, aderenta fantastica pe uscat si ud, uzura lenta, silentiozitate buna. Capitolul la care stau cel mai bine in opinia mea este aderenta.
Link to comment
Share on other sites

Hmm, partea cu galmele la F1 ma pune pe ganduri...erau astea Asymm 2?

 

Interesante si efficient grip alea, desi vad ca mai mult pe ploaie exceleaza.

 

In teste atat Continental cat si GY obtin note mult mai bune decat Michelin.

 

O alta dilema ar fi daca sa pun pe spate 245/40/17? Problema e ca in carte am 255/40/17, care merg pe jante de 8.5J latime...iar eu am de 8J.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am studiat toate review-urile si teste posibile de pe net am mers pe cel mai bun raport pret/calitate/performanta. Am luat Kumho Ecsta LE sport KU39 si sunt foarte foarte multumit de ele. Au aderenta foarte buna pe uscat/ud si sunt foarte confortabile si asta e important la niste jante pe 18. Se comporta mult mai bine ca dunlop-urile care le-am inlocuit, singurul minus ar fi ca sunt mai zgomotoase la rulare dar nu cu mult.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Gata, le-am facut rodajul :) dupa 1000km prima impresie e excelenta. Sunt foarte silentioase, aderenta incredibila pe serpentine (drum uscat) si mult mai confortabile decat run-flat-urile celelalte.

 

Consumul mi-a iesit 5.5% deci foarte bun zic eu: 3 oameni plus bagaje, mers maxim 140-150 ca nu am avut autostrada.

 

O sa le mai echilibrez odata cand ajung in tara, ca am inteles ca se mai lasa dupa cateva sute de km

Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos :)

 

Si doua poze din concediu...ce i-a mai placut pe drumurile alea!

 

Anvelopele s-au comportat exemplar, nu mai pun in viata mea run-flat pe masina :p

 

Cu presiunea nu sunt eu foarte impacat. Pe stalp scrie 2 pe fata si 2.4 pe spate, fara bagaje multe. Eu le-am facut pe toate la 2.2 pentru ca 2 mi se pare prea putin iar 2.4 prea mult pentru spate.

Link to comment
Share on other sites

Ce sistem de bare transversale + portbagaj plafon + suport bicicleta imi recomandati?

Pff...si eu m-am interesat pt suport spate de 2 biciclete la BMW si cand am vazut pretul....6800 lei cu tot cu carlig de remorcare :LMAO:

De atunci nu m-am mai interesat...sau eventual daca e ceva after-market..desi calitativ nu-s cine stie ce.

 

Aveam pe undeva proforma cu pretul...daca o gasesc o pun :)

Link to comment
Share on other sites

Pai nu stiu daca e. Eu la e60 spre exemplu nu am locas. La e90 am intradevar. O fi optional.

 

Ma interesasem mai demult pentru cineva de o masina noua si stiu ca era pret separat pentru dotarea "suporti bare plafon"(doar locasul ala).

Edited by Andrei_VUV
Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos :)

 

Si doua poze din concediu...ce i-a mai placut pe drumurile alea!

 

Anvelopele s-au comportat exemplar, nu mai pun in viata mea run-flat pe masina :p

 

Cu presiunea nu sunt eu foarte impacat. Pe stalp scrie 2 pe fata si 2.4 pe spate, fara bagaje multe. Eu le-am facut pe toate la 2.2 pentru ca 2 mi se pare prea putin iar 2.4 prea mult pentru spate.

De ce nu mai pui in viata ta run on flat pe masina ? :download:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.