Jump to content

E90 sedan - sport package


mikken

Recommended Posts

Cum? Nu iti dau 5 cai in plus??? :p

 

Mda, cred ca mai bine stau in banca mea si imi caut volan cu piele perforata de banii aia. Vorba aia "ce-i in mana nu-i minciuna" :)

 

 

Asa e cel mai bine de volan te bucuri zilnic si "il tii in mana" , pe cand pedalele le calci in picioare :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Multumesc frumos!

 

Ia uitati ce zace langa mine in garaj :) Un BMW 502 V8 Barrockengel...o bijuterie extrem de rara, care din pacate este folosita de proprietar pe post de storage room :(

 

Apropo, masina asta este expusa si la muzeul BMW, iar pe net am vazut ca se vand in stare buna si la 70-80.000 euro...pacat de ea!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos!

Ia uitati ce zace langa mine in garaj :) Un BMW 502 V8 Barrockengel...o bijuterie extrem de rara, care din pacate este folosita de proprietar pe post de storage room :(

Apropo, masina asta este expusa si la muzeul BMW, iar pe net am vazut ca se vand in stare buna si la 70-80.000 euro...pacat de ea!

 

Fa-i o oferta! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Tocmai am descoperit ca mai sunt inca 2 identice in garajul subteran :)

 

Poate aflu cine sunt proprietarii si arunc o oferta :p

 

Masinile alea merita un topic separat chiar si in starea in care sunt. Holy shit !

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca starea nu este foarte rea...si aici ma refer in special la caroserie. Nu am vazut pic de rugina pe ele, cel putin la vedere.

 

Probabil interioarele necesita o reconditionare, cauciucuri noi, furtune si ce o mai fi macinat de timp...oricum cred ca e destul de costisitor sa reconditionezi (profi) o astfel de masina...multe piese probabil nu se mai gasesc.

 

Dar si cand iese bijuterie si o vinzi cu 60-70.000 euro.... :sorcerer:

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca starea nu este foarte rea...si aici ma refer in special la caroserie. Nu am vazut pic de rugina pe ele, cel putin la vedere.

 

Probabil interioarele necesita o reconditionare, cauciucuri noi, furtune si ce o mai fi macinat de timp...oricum cred ca e destul de costisitor sa reconditionezi (profi) o astfel de masina...multe piese probabil nu se mai gasesc.

 

Dar si cand iese bijuterie si o vinzi cu 60-70.000 euro.... :sorcerer:

 

sunt pe discovery emisiuni cu restaurari , nu e chiar o joaca si costa enorm , mai ales ca daca vrei preturi fantastice pe ele trebuie sa fie ceas atat estetic cat si functional . E treaba de profesionisti nu amatori . :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Categoric, sunt perfect de acord...astea nu sunt masini de reconditionat in garaj sau in fata blocului.

 

O sa le las un bilet in geam sa vad poate intru in legatura cu proprietarii si daca aflu mai multe fac un topic separat la rubrica retro ;)

 

Intre timp, revenind la masinuta mea...am dotat-o cu roti de iarna, deci sa ningaaaa!

Link to comment
Share on other sites

Nu le-am montat inca pe masina, abia le-am cumparat.

 

Oricum nu pun poze cu rotile de iarna...mi-e rusine...sunt de tabla pe 16" cu capace :p

 

Initial am vrut doar anvelope de iarna pe 17", apoi m-am gandit ca e prea mare deranjul sa le tot schimb pe aceleasi jante si am zis ca-mi cumpar inca un set de jante pe 17" de aliaj cu tot cu gume de iarna...iar in final am dat peste o oferta de nerefuzat si m-am pricopsit cu urateniile astea de tabla :frantics:

 

Cu diferenta de bani economisita ma duc o saptamana la ski :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chiar cer asa mult pe masina de nu se inghesuie nimeni? :)

 

Care credeti ca ar fi pretul corect la care s-ar vinde?

 

De cand m-am urcat in F10 nu mi-l mai scot din cap...o singura masina mi-a mai lasat feeling-ul asta si anume E46-330d, masina pe care am cumparat-o la scurt timp dupa :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.