Jump to content

E90 sedan - sport package


mikken

Recommended Posts

Pai eu am desfacut-o deja si am masurat-o...e posibil sa am aceeasi problema. A incercat mecanicul sa refaca lipiturile alea, dar tot nu merge.

 

Pe spatele oglinzii, toata placuta cu circuite este acoperita de un plastic turnat din ce mi-am dat seama...nu stiu cum s-ar putea desface fara sa spargi oglinda.

 

La mine se vedeau circuitele un pic oxidate, cred ca a intrat apa pe acolo si a facut ceva stricaciuni :(

 

Sincer o oglinda noua mi se pare aberant de scumpa, deci nu cred ca o voi schimba doar pentru asta.

Link to comment
Share on other sites

Pai eu am desfacut-o deja si am masurat-o...e posibil sa am aceeasi problema. A incercat mecanicul sa refaca lipiturile alea, dar tot nu merge.

 

Pe spatele oglinzii, toata placuta cu circuite este acoperita de un plastic turnat din ce mi-am dat seama...nu stiu cum s-ar putea desface fara sa spargi oglinda.

 

La mine se vedeau circuitele un pic oxidate, cred ca a intrat apa pe acolo si a facut ceva stricaciuni :(

 

Sincer o oglinda noua mi se pare aberant de scumpa, deci nu cred ca o voi schimba doar pentru asta.

 

Imi e rusine sa zic dar la mine e de vreo 2 ani asa.Am incercat sa scot oglinda sa vad ce are dar nu am putut sa o scot si nu am mai incercat.

Cred ca o schimb pe casco, o sparg si aia e, oricum o vopsesc toata la primavara ce mai conteaza o oglinda.

Link to comment
Share on other sites

Mi-am facut intr-un final programare la Filaret pentru geometrie. Ma costa cam 265 ron, incluzand eventualele corectii de care va fi nevoie. Geometria in sine e 156 lei si reglare punte fata / spate inca 124 lei, daca va fi nevoie. Pentru ca am facut programare online am 5% discount :)

 

Stiti ceva de cei de la Filaret, au aparatura ok pentru geometrie?

 

@mada_linn: am vorbit si acolo unde mi-ai spus tu, dar nu prea mi-au placut la telefon sincer. Unul mi-a zis initial 150 ron fata / spate geometria, apoi azi cand am sunat mi-a zis altul ca e 100 ron pentru fiecare punte, deci 200 ron in total. In plus, e foarte departe de unde lucrez...asa Filaretul e chiar langa mine la 5 minute.

Link to comment
Share on other sites

E misto, imi place. Ma saturasem de tot felul de improvizatii, ca nu suport nimic agatat de oglinda ca ma distrage la condus si nu-mi place nici cum arata.

 

Ceva pe gaurile de aerisire era ideal, insa cu alea cu lichid am avut experiente neplacute la alta masina si de atunci m-am lecuit :)

Link to comment
Share on other sites

Cautand pe internet, am dat peste acest Glin Service, pe undeva la intrarea pe autostrada A2. Am vazut ca au si niste reduceri de la 150 lei la 52 lei pe fundeal, getadeal si tot felul de site-uri de genul asta.

 

Am sunat acum si guess what, nu trebuie niciun voucher cumparat, mi-a zis tanti aia direct ca ma costa doar 50 lei fata / spate. Au cica aparatura 3D de ultima generatie, care cica a costat 18.000 euro si un baiat foarte priceput.

 

Cum vi se pare? Stie cineva de ei?

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca aia de la Filaret au avut un fel de franciza de la nu stiu ce firma pt geometrie si le-a fost retrasa ca sunt praf, deci nu prea ti-i recomand.

 

Filaret are KDS care e sistemul folosit in toate reprezentantele.

Poate incurci numele ;)

 

PS:Stiu sigur pt ca mi-am facut geometria in Dec si ca de obicei am cerut o copie dupa KDS.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

In primavara as face si eu geometria.Cand am dat jos jantele pe 18 am vazut ca se tocesc pe exterior cam mult.As merge la Mhs sau Otopeni,Filaretul nu-mi inspira incredere,daca suni de 3 ori ai 3preturi,sunt si mai scumpi....ex resoftare masina la Mhs 250lei,la ei 400lei.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pe calea Plevnei e un service in spatele unei spalatorii, pe langa casa radio. Fac si ITP acolo, au si vulcanizare.

 

Mi-au fost recomandati de un amic si a costat si destul de putin, 100 lei...aparatura noua, cu laser bla bla.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am si eu nevoie de niste opinii va rog...ce anvelope sa-mi cumpar dintre Michelin Primacy HP, GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 si Continental SportContact 5?

 

Vorbim de 225/45/17 ca dimensiune, indice de greutate 91 iar de viteza, mi-e egal V, W sau Y.

 

In teste GoodYear am vazut ca au iesit super bine si sunt silentioase.

 

Acum am pe fata Michelin Primacy HP si franeaza binisor...de asta sunt cam indecis.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Am si eu nevoie de niste opinii va rog...ce anvelope sa-mi cumpar dintre Michelin Primacy HP, GoodYear Eagle F1 Asymmetric 2 si Continental SportContact 5?

 

Vorbim de 225/45/17 ca dimensiune, indice de greutate 91 iar de viteza, mi-e egal V, W sau Y.

 

In teste GoodYear am vazut ca au iesit super bine si sunt silentioase.

 

Acum am pe fata Michelin Primacy HP si franeaza binisor...de asta sunt cam indecis.

 

Multumesc!

 

F1 ar fi fost si optiunea mea in caz ca nu gaseam oferta de pe forum . Totusi poti lua in calcul si continental . Chiar nu prea conteaza . Intra la best buy amandoua

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.