Jump to content

A aparut noul X5


fbdcnt

Recommended Posts

Imi place.Parca seamana mai mult cu un X3 cu facelift din fata.Nu mi se parea prea mare in dimensiuni .Ca spatiu interior cum e ? au loc 5 persoane cu bagaje cu tot ?Culoarea nu e potrivita pt ala din pozele lui Doru si nici jantele.Preturile optionalelor sunt cam ce ne-am obisnuit pana acum.Ma surprinde ca nu are piele standard si nici faruri cu xenon.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:blink: .... aveam planuri sa-mi dau comanda de unul in toamna... dar...

Dupa parerea mea, singurul model reusit de la BMW, este seria 3 coupe...

Am intors astazi capul dupa unul rosu... 335i... SUPER !!!... si ce sunet...

Edited by b16juv
Link to comment
Share on other sites

Ceva nu pushca la mashina asta ... ce le tot fac mashinilor astora ? cine mai e designer acum la bmw? ...ce au oamenii ashtia? sa angajeze nishte copii ca precis au imaginetzie mai bogata !

Christopher Edward Bangle :blink:

 

Exista si un protest in acest sens...

 

http://www.petitiononline.com/STOPCB/petition.html

post-1452-1167770818_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu ma indoiesc ca este mai bun din foarte multe puncte de vedere decat vechiul model dar evolutia a fost probabil mascata foarte discret, cel putin din punct de vedere estetic noul model mi se pare in cel mai bun caz la acelasi nivel cu vechiul X5.
Link to comment
Share on other sites

carcotasii care vor sa critice seria X fie X3 sau noul X5 nu gasesc decat un punct slab al acestei masini si anume comportamentul masinii in teren accidentat sau teren greu, daca observati pliantele si publicitatea facuta da BMW, niciodata nu apare un X prin mlastini, noroaie si cataraturi pe pietroaie, masina apare pozata pe sosele, in orase, pe drumuri singuratice care sunt sau nu sunt asfaltate, deci pentru asta este facuta, in primul rand pentru asfalt si apoi pentru off-road usor unde isi face treaba cu brio, sa imi zica si mie daca stie cineva vreo masina de talia x-urilor care sta mai bine pe genul asta de drumuri, raspunsul e clar ca seria X e simply the best... sunt constructori de traditie in 4x4 care au fost pur si simplu batuti la poponeata de BMW care nu avea traditie in genul asta de masini asa ca sa nu mai zica nimeni ca seria X nu este un mare succes pentru BMW.

Mie imi place designul lui Chris Bangle, numai ca sunt doua categorii de persoane care sunt impotriva lui, unii pentru care pur si simplu stilul lui CB nu e pe gustul lor dar se pricep la design si altii care nu inteleg designul lui pentru ca este prea complex pentru ei, probabil astora din urma le place Passat-ul B5, adica penultima generatie si daca se poate si break, no offence pentru cei ce au Passatul acesta dar numai masina frumoasa nu se poate numi... Una peste alta eu zic ca BMW a avut foarte mult de castigat de pe urma designului lui CB, poate ca seria 7 este discutabil si recunosc ca imi place cat de cat dar inghit in sec anumite chestii la designul lui.

Eu zic ca inainte sa ne pronuntam definitoriu sa vedem masina live si sa o privim indeajuns de mult ca sa ii intelegem formele si ergonomia in cazul interiorului. Mie mi se pare chiar cuminte designul fata de ceea ce va aparea in curand pe piata la alte marci, o sa vedeti ca majoritatea constructorilor vor trece catre un design futurist exagerat, ceea ce cu siguranta nu va place fanilor BMW asa ca fiti multumiti ca BMW inca scoate noutati care seamana ca masina in sensul cel mai clasic.

Link to comment
Share on other sites

pai e trendy acum cu neterminarea asta, uita-te la SUbaru Tribeca pe care il lauda lumea intreaga, are un spate de... naspa rau tare, interiorul e frumos dar nu mi-as lua masina aia, pe cand la X5 interiorul este bine echilibrat vizual, este clasic pentru anii 2007 si + deci cred ca va fi un succes, mai ales din cauza ca sunt altele mai neterminate ca el :) Mie imi place si ML-ul dar cel mai mult Range Rover, aia da masina de teren, ca design ma refer, insa daca ar fi de ales as alege BMW, de ce? nici eu nu stiu, cred ca din cauza ca e... BMW si imi place marca asta :blink:
Link to comment
Share on other sites

Capota si aripile sunt din plastic,desi nu par :)

Capota e din aluminiu. :)

 

Probabil este semnata de multi care conduc de la E30 in jos,si viseaza la un BMW mai nou  :blink:

Nu e chiar asa, e doar chestie de gust. :)

 

Eu sint in dubiu cu X5, unele elemente imi plac, altele nu. In orice caz nu este o revolutie, arata mai bine decat speram si pastreaza liniile fostului X5.

 

Din pacate designul ultimelor BMW-uri nu-mi place nici mie in mod deosebit, dar restul calitatilor conving in continuare. Si asta e ceea ce conteaza pentru un ,,ultimate driving machine". :D

Edited by avlad
Link to comment
Share on other sites

stii care e problema? cand o masina costa 100.000 de euro trebuie sa ARATE a 100.000 de euro nu a hyundai tucson stilizat. in afara de stopuri e chiar uratica iar interiorul e cam sec.

172924[/snapback]

 

 

nu inteleg o chestie ,in Usa bmw ofer alte optiuni din standar,nu multe ,foarte multe iar pretul masinii cu zeci de optiuni e mai mi ca pretul la masinile din germania CHELE.

 

ASTA E Nesimtire,

100000E CIP ASAT INSEAMNCA CAM 130K DDP

SI IN SUA CU 80K$ E FULL FULL

 

JAPCA :blink:

 

 

ACESTA ESTE UN PROTEST ! :)

Link to comment
Share on other sites

JUR CA ZICI CA-I SANGYONG din lateral

poate sunt Made in China

 

 

 

sa va uitati sub capota cand aveti ocazia,paote e o surpriza din China :blink: :)

 

 

ma asteptam la altceva,arata promitator :)

 

cum am zis ,merg sa il vad live poate a schimb :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.